bugün

canı sinemaya gitmek istemiş ama yanına yoldaş bulamamış, tek başına film izlemek isteyen insandır.
Sinemada etrafındaki sevgililer dolayısıyla yalnızlığın dibine vurduğunu hissetmesi muhtemeldir.
en güzel duyguların insanıdır. gerçekten. adam tek başına sinemaya gitmiş lan. kelimeler yetersiz şu an benim için.
dört beş kişiyle sinemaya giden insandan daha sanatsever.
Sinemada film izlemek yerine etrafındaki sevgilileri dikizlerse gülünesi insandır.

Önünde koca film oynuyor, ortalık mağara kadar karanlık, sen parklardaki barlardaki sevgililer dururken operadaki hayalet gibi tipleri görmeye çalış dur.
inanılmaz zevkli bir meşgale edinmiş insandır.

izlediği filmi anlar, konuyu daha kolay anlayıp empati kurabilir. zevklidir sinemaya tek başına gitmek aslında.
ahmet hakan dır.
muhtemelen üç filmi birden izleyip kalkan insandır.
belkide yeni çocuğu olmuş insandır.
okuldan kaçıp ilk defa ekilmiş liselidir. ekildiği için sabahın köründe "bari sinemaya gideyim" diyerek doom'u izlemiş ve izlerken zaman zaman tırsmış, koltuğun altını ve arkasını salonda sanki başka birileri varmış gibi çaktırmadan kontrol eden insandır.
Bazen toplu gitmekten daha güzel olan şeyi yapmıştır.
Çevremizde her zaman kalabalık bir insan topluluğu ile gidilecek diye bir zorunluluk yok sanırım.
Gidecek kimseyi bulamamıştır. inat edip tek başına izler; ama keyfi çıkmaz.
merdivendir hiç bir yere ulaşmayan.
amacı gerçekten ''film izlemek'' olan insandır..sinemayı başka araçlar için kullanmayan biridir ve filmi bırakıp yanındaki kızı izleyen denyolardan değildir..
sanılanın aksine pek çok insandır ve benim de tercihim bu yöndedir.

sinemada film zaten kaç kişi gidersen git tek başına izlenir, oturup izlerken kritik yapacak halin yok.
dışarıdan yalnızmış gibi görünmesine rağmen bazen huzurun yalnızlık olduğunu idrak edebilmiş insan timsali olup takdire şayandır. Dış tahriplere karşı koyabilen kabiliyetlidir. insanlar nedense acıyan gözlerle bakar yalnız diye, bu bakışlara aldırış etmediği sürece on numaradır...
yanlız insandır.

Erzurum da askerliğimi yaparken Recep ivedik 3 çıkmıtı tüm birlik oraya gitmiş bense en mutlu olduğum yer isimli filme tek başıma gitmiştim. O kadar yanlızdım ki 2 sıra önümde ve 2 sıra arkdam da da kimse yoktu. Zaten salonda 2 kişiydik.

Bir kerede trabzonda okurken okula gitmeyip ertesi günkü projeyi yetiştireyim dedim elektrikler kesildi. Sabah 10:30 matinesinde Çılgın dershaneye gitmiştim. Sinema alt sokakta idi ve orada elektrik vardı.

Geçenlerde uludağ sözlük etkinliği olarak Dedemin insanları Özel gösterimine gitmiştim. Sözlükten arkadaşım olmadığı ve 2 kişilik hak verilmediği için gidip tek başıma izlemiştim.

Feci yalnızım sözlük. *
filmi eleştirecek öküzsüz filme giden insandır.
canım sıkıldı sinemaya gidiyim dedim.
sinemada hangi filme giriyim derken yanıma iki tane kız yaklaştı.

kız: aaa sende mi burdasın? na ber?
mukerrer:*heheh... evet... idir... senden?
kız: bende iyiyim... hangi filme?
mukerrer:film?(((kim lan bu)))bilmiyorum ki... bakıyodum... öyle...
kız: *yoksa beni tanımadın mı?
mukerrer:tanımaz olur muyum ya?
kız: iyi o zaman... sen biletleri al... bizde patlamış mısır alalım olmaz mı?
mukerrer:eheh... tamam... hangi film?
kız: takıl canım farketmez...
mukerrer:*((( kim olum bunlar? okuldan mı ki? labtan mı acaba? ulan yüzüde tanıdık değil ki? cemimki lan bunlar...amaan takıl olum işte...)))
biletçi: birader...heyyy...
mukerrer:upps ... efendim.
biletçi: abicim yer seçmeyecen mi?
mukerrer:farketmez abi köşeden olsun...kenar... hah... şurası iyi...
biletçi: bura mı?
mukerrer:evet...

biletler alınır kızlar yaklaşır.
mukerrer:hadi girelim...
kız: tamam...

film biter.

mukerrer:şurda bi` şeyler içelim mi?
kız: ya canım benim çok isterdik ama arkadaşlar anahtarlarını almayı unutmuşlar, kapıda kalmışlar acil gitmemiz lazım. telefonum var sende değil mi? ararsın...
mukerrer:aslında...
kız: * baaayyy...

arkadan baka kalınır...
eve gidilir...

mukerrer:cem olum... böyle böyle oldu lan...
cem: * bir paket mısıra iki sinama bileti mi aldın?
mukerrer:* dolandırıldım yani?
cem: tabiii olum...
mukerrer:* neyse en azından filmi iki güzel kızın ortasında seyrettim. *
uzun zamandır beklediği filmdir ve filmi tüm benliğiyle izlemek ve istediği kadar ağlamak istediği için tek başıma gitmeliyim demiştir.
gideceği film muhtemelen korku filmi olduğu ve arkadaşları da genellikle komedi-dram dengesizliğinde kaybolduğu için s*ktirin gidin lan diyerek bir başına kalakalmış en yoğun duygunun insanıdır. **
izlediği filme yanında ki insana göre reaksiyon göstermeyecek olan insandır.
Ne güzel kendi güler kendi ağlar psikolojik baskı altında kalmaz.
Etraftaki sevgililerin film ortasında abuk yorumlarına küfür eder.
Patlamış mısırlarına el uzatan yoktur mis gibi kendi yer.
Kendi filme odaklanmışken kendini farklı bir ortamda sanan kişiler tarafınca mal mal konuşturulmaz.
Film arasında kimseye hesap vermeden gidip işeyip gelebilir.
Oh valla yalnız yalnız izler filmini. *
evde tek başına film izleyen insanla aynı kişidir.*
bu kişi yalnızlıktan monologlarla şikayet eden kişidir. yalnızım diye kendini eve kapatıp cezalandırmamıştır.
Film izlerken bikbikbik konuşulmasını istemeyen insan evladıdır. O kimmiş, ne yapmış, bu kız o çocukla sevgili değil miydi, nemiş nemiş vs. fısıltı soruların sinema zevkine turp sıkmasını istemeyen insandır.
elestiride sinir tanimayan insanlardir. etrafindakiler bikmislardir ondan ve yalnizliga mahkumdur artik.
güncel Önemli Başlıklar