bugün

muhtemelen cep ya da cüzdanında da hatırı sayılır büyüklükte herhangi bir banknotu olmayan, parasız yaşanamayacağına, hayatın idame ettirilemeyeceğine yönelik ortak kabulu geçersiz kılan, muhtemelen farklı öncelikleri ve hassasiyetleri bulunduğu için para kazanmaya odaklanamayan, bakiyesinin sıfır olduğunu bile bile bir mucize ya da lehine gerçekleşmiş olabilecek bir yanlışlık beklentisi ile hesabını sık sık kontrol eden sempatik insan.
okuldan yeni mezun olmuş bir arkadaştır. o tek hesabı da kredi yurtlar kurumu, ziraat bankasından açmıştır. okul bitince hesaptaki para da suyunu çekmiştir.
tekel bayiinden kredi kartıyla sigara alınıp alınamayacağını merak eden kişidir .
parasını cebinde taşıyan kişidir. Net.
bu arkadaş bankaya gelen ilk parada şoka uğrayacaktır, zira aç banka yıllık hesap işletim ücreti adı altında gelen paradan kendi haracını kesecektir.
Buradan veresiye hesabının ne kadar kabarık olduğunu anlayabiliriz.
şüphesiz ki 3 banka hesabı olup hepsinin bakiyesi 0 olan kişiden iyi durumda olan kişidir. *
kredi kartımın borcunu ödedikten sonra benim de aralarına katıldığım şahıslar zümresidir. lakin ben kredi kartı borcumu bile tam ödeyemedim anasını satayım...
ne mutlu ona insan kişisidir.
kredi kartı borcu bol sıfırlıdır bu arkadaşın.para kazanmak dışında her işle yakinen uğraşır.
(bkz: dedem)
Aslinda başka gizli bir hesabi olan kişidir. Ya da cuzdani sisiktir.
ne kadarda güzeldir. en azından borcu yoktur.
hesap işletim ücreti adı altında banka mağduru olan insan hatta öğrencidir.
(bkz: asli44)
eğer bol nakiti yoksa topu dikmiş durumda demektir.
Çulsuz olarak adlandıralacak kişidir. Evet.