bugün

Tek olumlu örnek olarak rusyayı verebiliriz .
(bkz: monarşinin ve totaliter rejimlerin kötü yönleri)
Türkiyenin en sevdiği rejimdir.

Cidden bak bütün halk içten içe 1 kişi çıksın ve bizi kurtarsın diye bekliyor.

Bu yüzden önümüze geleni ilahlaştırıyoruz, hatalarını görmüyoruz.

Sonrasında o tek adamdan kurtulmak için yeni birisinin çıkmasını bekliyoruz.

Birisi çıksın ülkeyi kurtarsın, ama ben bi sikim yapmayayım, o kurtarsın işte yea.
"Düzenleme 7 hayıra karşılık 1 evet oyla kabul edilmiştir."
şurdan çıkıp tekiz de ne adamlığımızı gördün krdş dese çok mutlu olurum.
Fahrettin Koca diyor ki ; ben ve bilim kurulu sokağa çıkma yasağı istiyoruz ama kabul etmiyorlar (anladığım bu )
Doğru olandır evet ülkeyi kim yönetecekti? Yürüyen merdivene ters binen bay Kemal ve avanesi mi?
ilk olarak çomarlara; benim hiç bir parti sempatizanı, hiç bir dini vs. tarikat lideri köpeği olmadığımı, en sıradan vatandaş olduğumu söyleyerek söze başlama ihtiyacı duyuyorum.

en ikonik kişi olan hitler rejimini örnek alalım;
bu kişi sanatçı ressam yani aydın bir kişi. üstelik eğitimli. 1930'lu yıllarda ekonomiyi coşturuyor. tüm dünya krizdeyken almanya atağa geçiyor. 2. dünya savaşında generalleri ile çok iyi başarılar elde ediyor. devrim niteliğinde teknolojiler üretiyor. bir çok teknoloji o yıllarda ortay çıktı. çok kısa sürede fransayı teslim alıyor. avrupaya tamamen diz çöktürüyor ve bundan sonra egosu tavan yapıyor. rusyaya saldırıyor. generalleri uyarıyor, yapma etme. bazı generalleri buna sabotaj düzenleyip öldürmeye çalışıyorlar ama başarılı olamıyorlar. bu fena kızıyor. hatta hitler selamı "heil hitler" olarak o zaman değişiyor. o günden sonra her söylediği sözün yerine getirilmesi için onun söylediklerini yerine getirmeyen kişileri ya öldürüyor ya işten atıyor. bir kaç çürük elma yüzünden çok başarılı komutanlarını bile dinlemiyor. onun sözünü kim yerine getirirse, ona kim itaat ederse onu göreve getiriyor. böylece rusya savaşında yenilgiler başlıyor. yenildikçe komutanlarına kızıyor. kızdıkça onları görevden alıyor. kendisinde hiç bir hata görmeden, başka hiç kimsenin sözünü ciddiye almadan hırsına yenik düşüyor ve sonunu hepiniz biliyorsunuz.
bir insan ne kadar iyi niyetli, ne kadar başarılı olsa da çok büyük hatalar yapabilir. bu tüm insanlar için geçerlidir. hiç kimse, hiç bir insan oğlu mükemmel değildir. hepimiz şaşarız, beşeriz. bu yüzden tek adam rejimi başarılı bir siyaset değildir, olamaz. her bozuk saat günde 2 kez doğruyu gösterir ama geriye kalan zamanlar çok büyük hataların başlangıcı olabilir.
Adam olsa, gene gam yemeyeceğim.
benim için kısa özeti şudur;

(bkz: yerli uçağımız göklerde)
başta bir adam var herkes ona yaltaklanıyor. o ne derse o oluyor. açıkçası hiç hoşuma gitmiyor bu rejim.
şuan aklı başına gelmiş her vatandaş, zamanında yanlış oy kullandığı için kafasını duvara vuruyordur eminim.
mecburi notlar; 1-hiç bir partiliyim. 2-çok şükür, içim rahat. böyle bir hata yapmadım.
Amerika birleşik devletleri ve fransa'da uygulanır. Maalesef ki bu iki ülke bizim gibi demokratik parlamenter bir sisteme sahip değiller. Başkanları ne derse o. Medeniyetsizler.
Chp genel başkanlığı makamı.
modern monarşidir.
Genetik miras.

Orta asya'dan cumhuriyet'e dek. Asırlardır devam eden süreç-i rejim.
sikti ülkenin anasını. böyle olacağı belliydi ama. referandumda evet diyenlerin elleri kırılsın.
görsel
Adam karısıyla togg a binmiş kadına bile atar yapıyor değişiklik bir ruhsal problemi var. Bizim enişte de böyle idi halama toprağında dinlenmeyesice. emine hanımın abileri filan zamanında biraz dövseydi keşke bunu .
Ekonomik krizi başlatan olay.
görsel