bugün

Ezikliğin holivudda vücut bulmuş halidir ted mozbiiy. Günde 20 kere tekme tokat dövülse üçim yine de ferahlamaz. Öyle dayak arsızı bir tip işte..
Tam anlamıyla yıkık.
benim sevdiğim bir karakterdi. yer yer komik, yer yer duygusal, yer yer düşünceli biriydi. evet bazen aptallığı tutuyordu ama olsun. barney reyiz ve marshall'la birikte giriştikleri maceraları özlüyor insan.

görsel
Benim sevdiğim ve dikkatimi çektiğinden diziye başladığım ted Mosby.

Açıkçası duygusallığı ve 'the one' ı aramasını hep takdir ettim fakat bunun için şehrin tüm kızları ile sevgili olması pek hoş değildi.

Başından beri robin'i seviyordu, 9 yıl boyunca sadece robin'in de onu sevmesini bekledik.

Marsh ve lily gibi ilk seferde aşkı bulmuş şanslı arkadaşları olduğu ve onları kıskandığı için suçlanmamalı bence.

Ayrıca 'the correcter' kısmı da çok güzeldi, sürekli insanları düzeltmek... Allahım deva verme..

Marshall ve ted'dense barney ve ted'i görmekten de daha büyük zevk aldım.

Dizinin ted Mosby the architect'i, bu kadar yerilmesine gönlüm el vermedi.

Ayrıca adam düğün günü terk edildi, biraz merhamet.
'the one' arayışında olan dizi karakteri. oldukça duygusal bir o kadar da salaktır.

stella aptalı için yaptığı (kareteci kocanın kadından ayrılması, kadının gelip "kocamla konuşsana xd" demesi) takdire şayandır.
sevginin ne olduğunu bilen bir karakterin "benim bağlanma sorunlarım var ehe" diyen Robin'den medet umması beni sinir krizlerine sokuyordu. anneyi anlatırken dahi robin'den aşkla bahsediyor olması dizi finalinin çirkinliğine bir işaretti bence.
evlenip hayatını düzene sokma isteği Marshall-lily çiftinin özenilecek kusursuzluğundan kaynaklı.
zaten kim öyle bir ilişki istemez ki? aferin ted. ama robin'den lily olmaz.
sorry bro.
bir karakter.

------ tam olarak spoiler değil ama uyarı --------

o kadar bölüm kadınlarla gez dolaş en son anneyi bul, ay ne kadar tatliş bir kadın buldu derken finalde gene robin orospusuna git. yazıklar olsun

--------- spoilermiş---------------
Aslında ted bize hayallerimiz ve acımasız gerçekler arasında teselli verici bir köprü gibi. Marshall gözü sevdiğinden başkasını görmeyen ideal aşık, barney her gece başka bir kızla gününü gün eden çapkın erkek. ikisi de tam uç noktalarken ted ise herkesin razı olacağı bir ortalamaya sahip. Bu açıdan bakıldığında mıymıylığına katlanabilirim.
En az bu adam kadar bahtsızım. Duygusal ve ağlak olmasından mütevellit yengeç erkeği olabilir.
how i met your mother isimli efsane dizide ki robin isimli kanadalı hatunun köpeğinin:aşkadı.
https://youtu.be/iiVm6zmsGNE

Keçi ile olan kavga sahnesi, dizideki en iyi kavga sahnesi olabilir. (bkz: goat)
spesifik zevkleri olan, hayatın ona hep move on dediğini düşünen, her karşısına çıkan insanın the one olacağını düşünen, ona göre yaşayan umut dolu ama bir o kadar da pesimist, neşe kaynağı ama bir o kadar da hüzünlü karakter.
Bahtsızım benim.
temiz kalpli bir abimiz. tek hatası robin'i çok sevmesi.
ılıktır. net.