bugün

üniversitede yaptığın hatanın farkına varmaktır.
sadece aptallara özel bir durumdur. böyle bir sistemde çalışkan olmak için aptal olmak gerekir. bu kadar gereksiz bilginin öğretildiği yerde zeki birinin bunu hazmederek çalışması çok zordur.
böylesi ancak profesörünün ayak işlerini yapıp, çantasını taşırken adam olur. ne demek çalışkan olmak... *
tc eğitim sistemi öyle hastalıklı bir sistemdir ki, çalışkan olmayan bir bok olamaz. yani başlığın alması gereken hal şudur; tc eğitim sistemi yüzünden çalışkan olmak zorunda olmak.
disiplinli her insan evladının başarabileceği bir şey. ha çalışılan konular verimli bir şekilde kafaya yerleşir mi yoksa temporary internet files'ta mı kalır orası meçhul...
hiçbir anormallik barındırmayan durum. böyle bir eğitim sisteminde çalışkan olmanın zor olacağını tahayyül eden varsa problem burada başlar. pratik ve analizden yoksun, ezbere dayalı bir resmi söylem eğitimi. bunda dahi bir bok beceremeyenleri anlamak zor.
Hayat dersini almış kişidir.Kendini herşeye hazırlamakta uzmandır ve de küçüklükten yetişmiştir (bkz: erken yaşta eğitim)