bugün

malum rte kaçınılmaz sonuna doğru adım adım ilerliyor. tabi senaryonun ne şekilde gerçekleşeceğini allah biliyor . belki toplu bir kürt isyanı neticesinde çıkabilecek bir iç savaş , belki geniş çaplı bir iktisadi krizin ardından kitlesel gösteriler belki de muhalefete düştükten sonra açılacak davalar ve yüce divan korkusundan dolayı firar şeklinde olabilir. peki tayyip erdoğan ülkeyi terkederse hangi ülkeye gidebilir ? bence abd olmaz çünkü zaten amerikan icazetiyle 2002'de nasıl geldiyse onu mutlak sonuna doğru getiren operasyonun fitili de amerika'daki mahfillerde yakıldı.bundan dolayıdır ki bu tarz otokratik liderleri ne abd ne de avrupa kabul etmez. kanaatimce bu ülke sudan olacaktır. kutuya atalım ve bekleyelim.
huzuru bozulacak ülkedir.
Türkiyedir.
olmayan ülkedir.
lan adam diktatör değil ki niye kaçsın. ne saçmalıyorsun. halkın çoğunluğu onu seçti ve halkın çoğunluğu onu istediği sürece kalacak. eğer seçimi kaybederse gider. anlamak sen?
adolf hitler - berlin'den ders çıkarabilir mi diye düşündüren iddia.
malezyadır sabiha gökçeni ve medical parkı bunlara sattılar yer hazırlığındalar.
(bkz: ülke tv)
hiçbir ülkeye kaçamaması temenni edilir.
kaçsada maddi harcamaları karşılarsanız ben dağ tepe dolaşır bulurum.dedirtir.
canada. malum alaska'daki köşke yakın.
Neresi olduğu değil Türkiyeden ne kadar uzak olduğu önemli olan ülkedir.
malezya.
Fransa, cem uzan mis bekliyor dört gözle.
(bkz: grönland)
Zaten Tayyip Erdoğan’ın birkaç Arap ülkesi dışında rahatça gidip geleceği ülke kalmadı.
rusya; kara paralar aklamada usta olduğundan hemen ortama uyum sağlar.
(bkz: pakistan)
mal bir haşhaşi yargısı. yıllar oldu ki kendileri kaçtı. kemal kılıçdaroğlu da diyordu kaçacak ben getireceğim hesap soracağım diye. yazık la.
Son osmanlı padişahı vahdettin gibi ingiltere ye sığınacağı konusunda yargilarim var.
bu başlık bir kaç sene sonra hortlayabilir hortlamayadabilir.
Bir yıla kalmaz belli olur.

isviçre derim. Parayla gelene hayır demezler.
olm bir sözlüğümüz var, onu kapattırmak için uğraşmayın. bakın işinize gücünüze.
sıradan vatandaş, öğrenci, genç, yaşlı bu ülkeden kaçıp gitmek istiyor.
benim gibi faşist ırkçı dindar vs (adına ne diyorsanız) geçim derdi olmayan kişi bile "ab vatandaşlığı alma hakkımı kullanayam mı kullanmayayım mı?" diye düşünürsa...

ara edibüdü: aslında ab vatandaşlığını alırsam tc vatandaşlığından çıkarım. çifte vatandaşlık vergi satınalma vb açısından hiç bir yararı yok. aksine ab pasaportu vatandaşlığının getirilerini de bu ülkede yaşamak açısından çifte vatandaşlık ab pasaportunun getirisini yok ediyor.
örn: antalya da avrupalı emeklilere 4-5 yıldızlı otel tatil köylerinde 56 günlük 1.000 euro ile 9.000 euro arası tatil paketleri kampanyası var. 2-3 yıldızlı otellerde de 56 günlük tatil kampanyası 500 euro başlangıç fiyatı.

yani, tc vatandaşı istanbul kars da değil de kışı ılıman iklimde geçireyim dese, 56 günlük tatil yapayım. 2-3 yıldızlı bir otele tatil köyüne apart da kalayım. başlangıç fiyatı 500 euro, 1.000 ero olsun biraz daha iyi hizmet olsun dese 1.000 euro karşılığı 18.000 lira ödese yine bu imkanı yakalayamıyor.
ama ben ab vatandaşlığğını alsam tc vatandışlığından çıksam bu kampanyadan yararlanıyorum.

sokağa çıkın önünüze gelen 100 kişiye sorun. elinizde imkan olsa çocuğunuzun eğitimini işini geleceğini bu ülkede mi avrupa'da mı kurmak isterseniz, diye aile reislerine sorun.
ya da gençlere sorun, eğitimi kariyeri akademik geleceği mesleki yeterliliği bu ülkede mi yurt dışında mı kurmak istersiniz diye sorun.

normal bir zeka seviyesinde olan insan bu ülke mi der yurt dışı mı der?
böyle bir ülkeden kaçan kurtulur.
düşünsenize...
ne gelecek ne geçim derdim var.