bugün

yaran bir inci sözlük başlığıdır ve yapılan plan şu şekilde anlatılmaktadır;

''tayyip dönmeden ülkeyi sakliyoruz beyler''

biliyorsunuz tayyip yurt dışı gezisine çıkıyor, perşembe gününe kadar da dönmeyecek. biz de bu süreden yararlanarak türkiye'yi elele vererek başka bir yere taşısak ya ? böylece geri döndüğünde bizi bulamayacak, rahat edeceğiz. hem sorun çıkarıp duran tüm komşularımızdan da kurtulacağız...

benim fikrim şöyle; bu gece saat 21.00 gibi herkes bir omuz verecek, ülkeyi akdeniz üzerinden yavaşça cebelitarık boğazı'ndan geçireceğiz. sonra panama kanalı üzerinden geçirerek and dağları'nın arkasına saklayacağız...baktık ki, gördü ( adamın boyu 1.85 beyler, ayaklarının üzerinde hafifçe yükselse bizi görür ) bu sefer o gelesiye kadar başka yere taşıyacağız.

not: aranızdan "lan cebelitarık'tan, panama kanalı'ndan nasıl geçirçez koca ülkeyi, sığmaz ki olm" dediğinizi duyar gibi oluyorum, hayatınızda hiç yatak, büyük sunta taşımadınız mı lan siz ? yüklenip dik duruma getirip öyle geçireceğiz.

1. bazı panpalarımın cebelitarık'tan geçerken hatay ilinin zarar görmemesi için önerileri var, dikkate alınacak.
2. kıçtan takma renault marka motor takılması önerisi var, değerlendirilebilir..
3. "100 yıllık ülke, çizilmesin sağı solu" diyenler için de önlemler alındı. ( geyik nakliyat ambarından eşya sardıkları eski yün battaniyelerden aldım, sararız hiç bişi olmaz )
sadece benjamin linus ve black smoke abilerimiz ile gerçekleşebilecek hadisedir. biri çarkın yerini söyleyecek diğeri çevirecek. ve hoooop türkiye yer değiştirmiş.
üstüne çarşaf falan örtelim. siyah çarşaf!

çok mu ironik oldu lan. o zaman hemen görür bu herif!
ülkeyi kuzey afrikaya öteleyelim bence. kaçtığı yeri zindan edelim şerefsize.
güldüren plan.bir kere denemekten zarar gelmez.
kahkaha attırmıştır. tabak çanağa gazete sarsak iyi olacak.
yarmıştır.
BOGAZI TASIRKEN STRATEJIK KONUMUNUDAMI GOTURECEZ DENILEN PLANDIR.
komiktir.

ama 100 yıllık ülke tabiri yanlıştır. 1071'den beri anadolu türk yurdudur.

100 yıllık olansa cumhuriyettir. saygılar.
tayyip dönmeden yeni bir başbakan seçmemiz gerekiyor gerçeği. koltuğunu doldurmamız gerekiyor. nokta.
güldüren yaratıcı öneri, belasınız.
Otobüste sesli güldüm. Yaratıcılığını senin.. Harika planmış ! *
Çok pis güldürmüştür. incici piçleri beğenmeyen kuntelleri öpüyoruz burdan.
annelerimizin tatile giderken mobilyalarin ustune orttugu beyaz carsaflardan ortelim. gelip gordugunde sogur gider belki. sahsen ben oyle gordugumde daralip evden gidiyordum.
orta okul çağında ki çocukların aklına gelebilecek müthiş öneri.

(bkz: baran 14 yaşında arkadaşları ona einstein diyor)
zorlu plandır. omuzlayın gençler.
Çok akıllıca bir plandir.
Erciyes'in ve ağrı dagının üzerine kamuflaj örtülmelidir görünmesin.
biz başka ülkeye gidelim bütün aborjinleri buraya getirelim şaşırdım sansın.
cebelitarık yerine süveyş kullanılsa daha kolay olacak eylem.

O taraflar kalabalık bir gören olur ispiyonlar. Gece vakti süveyş ten kızıldeniz e inip, gün ağarmadan hint okyanus unda olabilirsek, izimizi kaybettirme ihtimalimiz daha fazla. Bizim dayı oğulları madagaskar civarındalar. Siz gelin bir yer ayarlarız, kimse bulamaz sizi burda dediler.

Birand.
hatayla ilgili ricaya verilen cevab koparmıştır.

--spoiler--
benim de aklıma geldi panpa da, kırmadan hafifçe katlarsak rahat geçer ordan, mezurayla ölçtüm ben..
--spoiler--
--spoiler--
o değil de, olan kıbrısa olacak amk.. bizi bulamayınca onlara saracak tayyib..
--spoiler--

şu yorumlara bak amk.
--spoiler--
beyler gelenlerden birkaçınız ince uçlu şarj getirin, gittiğimiz yerde olmayabilir
--spoiler--

yorumlar daha komiktir.
la panamadan geçerken yatırarak geçireceksek van gölü falan dökülür ziyan olur. olmaz bu iş.
--spoiler--
beyler gitmeden ispanyada bi durakmı 3. dereceden kuzenim orda bi göreyim
--spoiler--
offf hala açıp açıp gülünen fikir.