bugün

evet sevgili okurlar başlık ilginç gelmiş olabilir ama az sonra anlatacaklarımı kendim yaşadım ve tamemmen gerçek ve denenmiştir yanınızda bir uzman olmadan yapmanızda hiç bir sakınca yoktur. neyse efenim benim patates adında bir tavşanım var daha öncede yazmıştım hatta kendilerinden melek diye bahsetmiştim fakat şeytanla kardeş olacağı aklımın ucundan bile geçmezdi neyse biz başlığımızla ilgli olan bölüme dönelim.patetesi yaklaşık 4 haftalıkken almıştım iki avcunuzu birleştirdiğinizde içine oturabilecek büyüklükteydi eve getirmem zaten ayrı bir olay herneyse.ilk aldığım haftalarda çok uslu küçük bir tüy yumağıydı herkes evi kemirecek diye başımı yiyiyordu ben bunlara aldırış etmedim fakat birkaç hafta sonra olanlara bakın.telefonumu şarja takmıştım daha sonra işim bittiğinde şarj aletini bıraktım fakat şarja takılı olarak. tabi bunu gören kızımız hemen atlamış ve şarj aletini kemirmiş bir güzel 4 parçaya bölmüş ben bunu gördüğümde tabi bir çıldırdım bir çıldırdım ki sormayın sevgili okuyanlar ve okumayanlar neyse daha sonra bir şarj aleti daha aldık bu sefer onu odama takmadım koridora taktım sadece odamda dolaşmasına izin vardı tüy yumağının zaten zorla eve getirmiştim bir başka gün yine onu kafesinden çıkardım birkaç saniyeliğine mutfağa gittim.geldiğimde koltuğun üstündeki kulaklığımı yemiş bitirmişti ben koltuğa çıkmasına bile şaşırıyordum 15 santimlik boyla.neyse daha sonraki bir gün komidine çıktı komidinde hiç abartmıyorum 1 metre filan meğerki bu bıdık koltuğa atlayıp oradan komidine çıkıyormuş komidindeki en sevdiğim kitabım michael jacksonun kendi yazdığı moonwalkı yemiş.tabi kabı vardı üstünde neyse ben çok üzüldüm ağladım zaten.neyse böyle böyle bütün herşeyimi yedi kıyafet,kablo,kağıt,poşet yerde yada ulaşabildiği yerdeki her şeyi yedi tabi ben onu tel kafesinden çıkartınca bakmadığım için
diğer bir gün dışarı çıktım eve geldiğimde tavşan dışardaydı aman allahım kendi kendine çıkmıştı bu gizemi araştırmaya karar verdim ve en sonunda bir şarlık horms olarak bu olayı çözdüm meğerki bu bıdık kapıyı burunuyla itiriyor sonrasında ise kendini bütün gücüyle ileri atıyormuş biz artık kapılara mandal takmaya başladık tabi bunlar kötü yönleri birazda size iyi yönlerini sayayım.diğelimki ben bu tüy yumağını seviyorum fakat birşey oluyor sevmeyi bırakıyorum elime ulaşa biliyorsa burnuyla ittiriyor yada ayağımı yalıyor odadan çıktığımda beni kapının önünde bekliyor(belirli bir süre 15 saniye kadar)odaya girdiğim anda koşarak bana geliyor çok tatlı bir yaratizma kedi köpek karışımı.fakat tavşan sahipleri yada tavaşan almayı düşünenler onun ulaşabileceği yerde hiçbir şey bırakmayın eğer bir yere çıkmayı planlıyorsa 2 ayağının üstüne kalkar ve orayı iyice inceler onu o konumda bulursanız hemen dikkatini dağıtın ki oraya çıkmayı öğrenmesin.saygılar sevgiler kendinize iyi bakın.
ben düşündüm bir zamanlar hatta aldım. çok mutluydum minikle ta ki büyüyüp adet olup her tarafın içine edene kadar. aah ah bir süre sonra bakmak çok zor özellikle büyüyünce...
sidikleri öğle bir asitlidir ki, kartonu erittiği görülmüştür, bundan dolayı apartman dairesinde filan besleyecekseniz hiç almayın. şirindir mirindir ama etrafın a....
çok işiyolar ya almayın ev leş gibi kokuyo.
tavşan almayı düşünüyordum, deli gibi istiyordum ama annem sağolsun "tavşan beslenir mi kızım? o ne biçim kokuyor biliyor musun?" dediği bıt bıt söylendiği için artık, o düşünce ve istek yok.
Sevimli hayvanlar ama kırmızı gözlü korkutuyor beni .
Hız tutkusuna hazır olmalılar. Havuç, marul, turp olaylarına hazır olmalılar. Salon bitkilerinin ve kemirilebilecek her tür şeyin yenip kemirilip bitirilmesine hazır olmalılar. Köpekten daha yakın bir dosta hazır olmalılar. Yumuşacık kulaklara, heyecanlı buluşmalara ve evden kovulan tavşan arkadaş yüzünden tüm bir aileyi kurşuna dizmek istemelere, hazır olmalılar.

Kahrolsun evcil tavşan kovucu zalim insanlar!