bugün

tavuk döneriyle yapılan, orijinal iskender den tek farkı döneri olan aperatiftir... fiyatı oldukça uygundur... adapazarı bu konuda ihtisas yapmıştır...
iskender dediğin kırmızı etten olur üzerine tereyağını dökersin vs.. gereksizdir efendim tavsiye etmiyorum.
(bkz: iskender olsa da yesek)
tabiri caiz ise, iskenderin çakmasıdır. iskender kültürüne aykırıdır.
iskender'e edilmiş bir hakarettir.
çin malı çakma ürünler misali bildiğimiz iskenderin yandan yemişidir.
4 tl ile 8 tl arasında değişen fiyata sahip iskender çeşidi.

ben şahsen tercih edebilirim. hayır fakir olduğumdan değil, sadece tavuk etini daha çok seviyorum kırmızı ete oranla.

eksi oy editi: haaah fakirleeer (cem yılmaz edasıyla)
Gerçek iskenderden uzaktan yakından alakası olmayan fiyat konusunda cimri olan yiyecek.
4 5 yıl önce ankara'da oldukça yaygındı, belki hala öyledir. fiyatına göre lezzeti de fena değildi.
komik isimli yiyecek.
(bkz: büyük iskender)
bu ismi duyunca diğerinin adını unutuyor insan neydi adı dana iskendermiydi neydi hatırlayamadım.
sakarya- adapazarı nin cakma iskenderi dir. güzel lan valla gidiyo yani.
alt kesim sevinsin diye uydurulan iskender türü. iskender etten olur , gerisi fasa fisodur . yakında balıklısı falan da çıkar bunun.*.
şu sıralar tavuk döner mağduru olan arkadaşların yönelebilecekleri bir diğer yiyecek.
iskender iskenderdir lakin et'in yanından geçemezdir. bu da bir gerçek.
Fakirliğinde bu kadarıdır iskenderin bile tavuğunu yaptılar, ilk çıktı baktım 6 lira falan bende yedim, et iskender 12-13tü, bu altı liraya ucuzdu, normal iskenderin ekmeği tereyağı sosu sadece et olarak tavuk koyuyorlar tavuk dönerden daha lezzetli ama sonra fiyatı arttı et iskendere yaklaştı 8-9 falan oldu.
Evdeki ekmekleri kup kup dogruyorsun , yagsiz tavada kizartiyorsun. Onlar citir citir oluyor.kayik tabaga koyuyorsun. Bi kenarda yogurtu kaseye koyupkaristiriyosn ve ekmeklerin ustune dokuyorsn.bimden aldigimiz tavuk donerini de kizartiyosun yogurtun ustune dokuyorsn. Bi yanda cezvede herhangi biseyde ketcapla suyu karistirip pisiriyosn yogun olacak ama biraz. Onuda donerimizin ustune doktuk mu zero muzu açıyoruz ve afiyetle yiyoruz...
Elazığ'ın meşhur iskenderidir.

Yedikten sonra ölme riski var.
bunu yiyecek kadar düşeceğime normal tavuk döner gömerim daha iyi. nixe marka ayakkabı giymek gibi bir şey en azından kinetix giy de dalga konusu olma açık ve net.
Öğrenciliğe dair güzel anılardan.
Eskisehirde güzel yapan mekanlar vardir.
Hem tavuğa hem iskendere hakarettir.
güncel Önemli Başlıklar