bugün

3 ay yaz tatili yetmezmiş gibi şubat ayını da ense yaparak geçiren tatilci öğretmenlere çalışmadıkları halde ek ders ücretleri ödenecekmiş. haram olsun!
https://www.takvim.com.tr...s-ne-kadar-yatacak-2023/2
Okullar neden 1 ay geç kapatılıp, dersler yetiştirilmiyor? Öğretmen yazın 3 ay blok şekilde mabad büyütecek diye anayasa’da madde mi var?
Ne vicdani, ne de ahlakidir. Şahsım adına haram olsun.
Deprem bölgesinde “gönüllü” görev yapan bir doktor arkadaşım günde 20 tane ameliyata giriyor; afad’ı, çevre Bakanlığı, itfaiyecisi, madencisi, ahbap’ı, vahbap’ı ilk günde sahada; öğretmen nerede? Tatilde. Bilsem doktora yapmaz, az okuyup öğretmen olurdum. insan düvesini bağışlayan 80 yaşındaki teyzeye ahirette ne diyeceğim diye düşünür be, ne ek dersmiş, bitmek bilmedi.
her türlü kebap meslek.
wpden yazlıktan battaniyeli durum atıyorlar.

işiyirlirmiş.

let the linç begin.
hazırım.
Derdinizi sever, okşarım.
keşke o öğretmenler 16 yıl ellerinde olan çocukları milli ve ahlaki değerler ile yoğurup vatana ve millete hayırlı birer fert olmasında rol oynasalardı da aldıkları maaşlar, yaptıkları izinler sonuna kadar helal olsaydı.
görsel
Bu ülkede bazı tipler her mesleğe laf atmayı hak sanıyor. Beyler bırakın öğretmenle, doktorla, memurla, polisle vs. uğraşmayı, bu ülkede problem bu değil ki. Mesela emekli milletvekillerinin neden var olduğunu sorgulayın. Mesela neden bazı belediye başkanlarının yolsuzlukları araştırılmıyor? Gerçekten samimiyseniz bunlarla uğraşın...
Baş tacı öğretmenlerimizin maaşına göz dikenlerin olduğunu ortaya çıkaran başlık.
Hakikaten bu ülkenin şımarık çocuğu muamelesi görüyorlar.

Bir Doktorun, hemşirenin yüküne bak, kamuda çalışan mühendisin, bütün herkesin.. bir de bunların bu vaziyette sürekli zam zam diye ağlaması.

Şunu da herkes kafasına soksun, devlet düzenli kimseyi bir yere atamak zorunda değil. Mühendislerin, iktisatçıların her ünv mezununun da atanma hakkı var, onlar neden atanmıyor bu kadar, veya ağlamıyorlar?
öğretmenlerin alması gerekiyor abi bence zaten maaşları çok düşük.
Hakkınızı helal etmeyin zaten sorun yok. Bir mesleği kolay ve küçük görenlere neden bu mesleği seçmediklerini sormak istiyorum ve özel okulda çalışan öğretmenler ile ilgi zerre bilgisi olmayanlar doluşmuş başlığa. Herkesin işi bu ülkede en zorudur, en yorucusudur. 2 saat çocuk ağlasa nereye kaçacağını bilmeyenler gelmiş burada yorum atıp tutuyor. Aynen kardeşim kolay meslek gel yap o zaman yazma diyen mi oldu. Mis gibi de puan yapar atanırdın. Sizin gibiler yüzünden zaten bu ülke gelişmiyor. Geleceğin doktorunu mühendisini pilotunu ve daha nicelerini yetiştiren adamların alacağı parada gözünüz var. Yıkılan binaların hepsi hak yemekten haram yemekten eğitimsizlik ve cahillikten oldu. Bunların hepsi eğitim ile düzelecek şeyler. Bu eğitimci napsin ayın sonunu nasıl getireceğim diye mi düşünsün? Bunun kaygısını duyan biri nasıl iyi bir eğitim verebilir? Her öğretmen aynıdır demiyorum. Devletin her öğretmeni sıkı denetime tabi tutması gerekiyor. Denetlensinler işini doğru yapmayan düzgün yapmayan devam etmesin. Buna ben de katılıyorum.
Geleceğin pilotunu mühendisini yetiştirmiyorsunuz. Eskidendi o hocalar. Matematik yapamayan adam matematik öğretmeni oluyor şuan.

Başarılı öğrenciler size rağmen bir yerlere geliyor. Sizin sayenizde değil.
Çok nitelikli bir okuldan iyi bir puanla mezun oldum.Matematik neti yapamayanlari öğretmenlik fakültesine alanlara sor bunu bu ne benim ne de başka birinin problemi. Devlet açmasın o zaman o kadar fakülteyi puanları yükseltsin. Sizin şahsınıza da yazılmış bir yazı değil sadece olayları tek yönlü değil çok yönlü değerlendirin. Niteliksiz bir sürü kişi var hakkıyla yapmayan ama bunları burada bize değil onları hala öğretmen olarak barındıran devlete sor??? Neden o kadar fakülteyi açıp o kadar insani alıp istihdam alanını daraltıyor??
Kapatalım arkadaşlar okulları devletin ayırdığı bütçeyi de her bireye eşit dağıtalım hiç sorun yok. Siz o parayla bir kaç ay rahat edersiniz ama bilimsizlik sonucunda başınıza gelenlere ağlamayın sonra okey.
öğretmenler kendilerinden kaynaklı olmayan, eğitimde meydana gelen aksamalarda ek derslerini alırlar bu yasa ve yönetmeliklerle güvence altına alınmıştır. okullar bir ay uzasın yapılamayan dersler telafi edilsin diyen arkadaşlara da şunu söylemek istiyorum; o iş sizin sandığınız gibi değil. okulun kapanması ile birlikte birçok yerde tarımsal faaliyetler başlar. insanlar aile halinde ekinleriyle topraklarıyla uğraşırlar. örneğin karadeniz bölgesinde mayıs ayında yaylacılık faaliyetleri başlar haziran ayıyla birlikte özellikle köy okulunda devamsızlık yapan öğrenci sayısı alır başını gider. ha buna rağmen her suçu öğretmene atmaya devam edecekseniz, öğretmen maaşları yüksek diyorsanız siz de öğretmen olun tutan mı var?