bugün

tatilden döner dönmez hemen valizi bile düzenlemeden ilk iş olarak yeni bir albüm oluşturup ismini "bodrum" koyup mayolu, bikinili, şortu fotoğraflarını koyan insandır. ülkemizde bolcana mevcuttur. efendim resimler genelde şu şekilde olur ;

* şezlong üzerinde yatarken güneş gözlüğü takıp yandan sert bir kesiş atmak,
* denizde maymunluk yaparken aynı anda poz vermeye çalışmak,
* havuzun başına gelip kollarını havuzun kenarına koyup eline bira şişesi almak ve güneş gözlüğü takmak,
* gidilen diskoda apaçi pozlar vermek,
* bayanlar için havluyu beline sayıp şezlong üzerinde oturup güneş gözlüğü ile seksapelli bir poz vermek,
* kaleden çekilmiş bodrum'un genel bir görüntüsü,
* tepeden çekilmiş plajın genel bir görüntüsü,
* tarihi mekanlar önünde çekilmiş bir iki fotoğraf

buradaki amaç "ben bodruma gittim ulan, param var bodrum gördüm ben" demektir.

edit: unuttum ;

* ayrıca jet ski üzerinde ayakta, kendini kasarak kaslı görünmeye çalışarak poz vermek.
bazen "acaba feysbuka fotoğraf koymak için mi tatile çıkıyor?" diye düşündüren insan.

bence kendisinin tatile çıkmaktaki en büyük sevinci, feysbukta "tatillllll 2010 : )))" şeklinde albüm oluşturabilecek olması. hatta dediğim gibi, tatilin başlıca sebebi de olabilir. daha önce sanki bodrum'du, paris'ti, moskova, berlin geziyordu kendisi. artık devir değişti e tabii çelik de değişti, di mi? öyle mi?

eminim ki feysbuktan sonra türk insanın tatile çıkma oranı artmıştır.
hatta eminim ki feysbuk sayesinde fotoğraf makinalarının satışı ikiye katlanmıştır.

feysbuk, fotoğraf, profil, karizma, güneş gözlüğü... bunlar önemli şeyler.
tatile çıkmış fakat fotoğraflarını feysbukta paylaşmamış insanın tatile çıkmış sayılmamasının sebeplerinden biri.

- sence tuğçe tatile çıkmış mıdır ki selin?
+ yok canım çıkmamış.
- nerden biliyosun?
+ e feysbukta fotoğraf paylaşmamış.
- hııı. doğru ya.
facebook'a okuldaki fotograflarını koyuyorsa, "heyo ben universiteliyim şoyel egitimliym boyle superim" demiş olur..

facebooka tatil fotografı koyuyorsa, "tatile gittim orayı gordum çok zenginim" demiş oluyor..

arkadaşlarıyla bir sürü fotografı varsa "heey ben çok sosyalim çok geniş çevrem var" demiş oluyor.

Allah korusun içki içerken bi fotograf koyarsa zaten ergendir şov yapıyordur içiyorum ben ehi ehi demiş oluyordur.

sanırım herkesin facebookunda vesikalık fotografları var.. ya da yok, oyle olunca da çok düz adam olunuyordu degil mi?

otu boku eleştirmekten başka hayatta hiçbir başarısı olmayanların çoğunluk olduğu ülkeyiz gerçekten. bu da bir eleştiridir ve kendisini dogrular.

not: facebokta tatil fotograflarım yok, summer 2010 * gibi bi albümüm de yok.. ama sanki tatile kimse çıkmıyor, kimse hiçbir yere gitmiyor gibi yazmak da... hayır zaten o kadar rahatsızsanız ya kendisine soylersiniz ya silersiniz ki o resimleri goruyorsanız muhtemelen yakın arkadaınıszıdr. yakın arkadasınız olamdıgı halde eklediyseniz birbirinizi o zaman facebook malısınızdır.
arkadaslarıyla tatilde gordugu guzel yerleri paylaşan insan bir diğer insanı nasıl ve niye rahatsız eder ki? ben şahsen arkadaslarımın guzel bir tatil geçirdigini gorup mutlu da oluyorum, o yerleri gitmeden onun sayesinmde gordugum için seviniyorum da.. bu fotograflardan bu tarz yorumlar çıkarmak kompleks degil de nedir?
normal bir davranıştır arkadaşlarımızla paylaşmak içinde facebook'a eklenir. tatilde olduğumuz için saçma sapan pozlar elde bira havuzda takılmak gibi relax davranışları yapabilmek için tatile gideriz.

not:(#8972791) denmişki güneş gözlüğü şortla şezlongda fotoğraf çekilmek demiş zaatı muhterem sorarım o insana 40 derece sıcakta montla kafada bere ayakta köseli ayakkabı ilemi geziyorsun ??? havuz başında saalep mi içiyorsun ???
(bkz: kendini marjinal sanan ezik piçler)
ben tatil yapabiliyorumu insanın gözüne gözüne sokan insandır.
tamam anladık tatildesin gezmişsin görmüşsün. biz de görmek zorundamıyız bunları? koyma kardeşim.
- aga bu yaz bir bodrum yapalım.
+ bodrum öldü lan ortam yok hiç. hep apaçi kaynıyor.
- olsun olm gider feyslik fotolar çekeriz hiç değilse.
+ vay canına asıl apaçi bizmişiz ya lan.
tanım: tatile giden insandır.

yani tatile gitmeden nasıl koysun.* bu arada şimdi aklıma geldi de, ben de tatile gittim ama üşendiğimden daha facebook a falan koymadım. üşeniyorum arkadaş ne yapayım, fotoğrafımı 90 kişi beğensin diye bir çabam yok. "alt üstü bilgisayara atacaksın ordan da facebook a üşenme" demeyin. ben uyumaya üşenen bir insanım.
tatile çıkma fırsatı bulamadıysanız sinirlerinizi bozan insandır.
çevresinde kendinden başka kimsenin deniz görmediğini sanan, facebook'la sınıf atlama çabası içindeki görgüsüz insancık. orada kendi görgüsüzlüğünü milyonlarca kişiye gösteriyor, bunun farkında değil.