bugün

iskandinav ülkeleri. Örneğin Danimarka Norveç isveç gibi.
israil.
Neden mi?
Örneklemek gerekirse; israil de yaşıyorum.
israil vatandaşı olarak trafik de yol alıyorum veya evimde dinleniyorum ya da bir gezmeye pikniğe tatile gitmişim.
Bu sırada bir arada yaşamın içine sıçan, sokak da bangır bangır açık ses ile galagula galakula araba süren, düğün yapan, sizin tatilinizi zehir eden, yiyecek gibi bakan her türlü taciz ve haklarınıza tecavüz eden bu güruha yapmayın adam olun dediğiniz de satırı küreği baltayı sopayı alıp üzerinize yürüyorlar.
işte o zaman silahı çıkarıp kendinizi ailenizi malınızı korumak için bu güruhun üzerine ateş ettiğiniz zaman "onun elinde balta pala sopa vardı, sen de tabanca var. Orantısız güç kullandın" diye ceza almazsınız.
Zaten bu durumlar da pek yaşanmaz.
Orası bir devlet.
Bir arada yaşama kültürü olmayan, sosyal sorumluluk yoksunu, ne idiğü belirsiz olanlardan Kimse oraya elini kolunu sallayarak giremez.
Böyle insanlar zaten belli bölgelere yığılmış orada toplumdan steril halde yaşar.
Burada bir etnik kimlik din dil ayrımı yapılmamaktadır.
Sadece balkon da kahvaltı yaparken kafanıza halı çırpan ve bu insan ile tercüman olmadan konuşmanın hatta olsa bile konuşmanın imkanı olmaması durumu anlatılmak istenmiştir.
ben amazon ormanlarına taşınmak istiyorum. yeter artık bu kadar beton gördüğüm.

güney amerikan'ın kuzeyinde bir yerler.
Kuzey avrupa ülkeleridir.
Türkiyedir neden mi bu bünye alışık değil başka ülkede sıkılırım. Şüphesiz balikesirli aksiyon sever.
çomarlar maraş dondurmacısı ve bir kaç pedofili yobaz s.t.rolup giderse güzel ülke olur burası.
(bkz: seyşel adaları).

anasını satayım nüfus 95.000. allah' ın s*ktir ettiği yer. kimse de gelemez peşime. aç bi tekel, coffee shop ya da işte benzeri ufak dükkan. mis.

edit: ayrıca 1 bira en kral mekanda 70 rupi. o da 5.33 tl. benim de medeniyet kıstasım bu amk.
datçadır. bekleriz efendim.
Bence maldivler. Ye, iç, yat, deniz, kum, güneş ... Bir insan daha başka ne ister ki trafik, gürültü olmayan bir yerden ...
(bkz: izlanda)
türkiye.

ister seri katil, ister sapık, ister ajan, ister orospu çocuğu olun yine de s.kinizi d.şşağınızı sallaya sallaya girip istediğiniz yerde bomba patlatabilir, istediğiniz yerde ajanlık faaliyetlerinizi rahatça sürdürebilir, istediğiniz yerde tecavüze tacize devam edebilirsiniz.
norveç'de beni düşünürse, neden olmasın.?
almanya ....Hele Berlin 'de tek kelime almanca konuşmak zorunda kalmadan yıllarca yaşarsın.
Diğer ülkelerde açtılar kollarını, ne olur gel diye bekliyor zaten.
irlanda.
Herkes gelecekse ne anlamı var? Söylemeyeceğimdir. Bana kalsındır.
Hiçbir yer, öz vatanınız gibi değildir. Başka ülkede mülteci olacağıma kendi toprağımda ölürüm.
Mutsuzluğa sebeb kendi eksiklerimiz ülke ile alakası yok, eğer oralarda mutluluk olsaydı intihar oranları en düşük ülkeler olurdu ancak neden en yüksek... Tamamlanmamış üç noktalarınız varsa dünyanın en güzel ülkesinin en güzel sarayına da gitseniz hep bir taraf eksik kalır, oradada huzur bulamazsınız.
porto riko.
karadağ'a gitmek isterdim herhalde neden bilemedim.
Finlandiya. Kadınlara ilk seçme ve seçilme hakkını tanıyan en medeni ülke ya da ingiltere.
norveç tir. net. o kızlar insanı yoldan çıkarır.
Hollanda, isviçre, kanada.
Küba, Uruguay, Hollanda, Kanada, isviçre Avustralya, Norveç, Finlandiya.
memleket gibisi olmadığını gittikten sonra anlayacak yazar sorusu.
(bkz: narnia)
güncel Önemli Başlıklar