bugün

Gideceği yerleri, bulunduğu yerlerden farklı sanan insan söylemidir.
insanın olduğu her yer böyle.
tüm dünyevi zevklerden feragat ediyorum.
görsel
vallahi imkanım olsa siktir olup giderim.almanyadan pederin zoruyla türkiyeye geldik.şimdi buradan siktir olup gitmenin formülünü arıyorum.
Şili'ye uruguay'a falan gitmen milli mücadeleye ihanet falan değil arkadaşım. istediğin gibi gidebilirsin.

Seçeneklerden birisidir.
13.000 tane Türk milyonerin yaptığıdır. Bunlardan 12 bin tanesi son iki yılda gitmiş,

Ayrıca beyin göçüyle onlarca akıllı öğrencimiz de yurtdışına master kastır burs diye kaçtı dönmemek üzere. Sümeyye bile bu konuda bir şeyler yumurtlama ihtiyacı hissetti, durum ne kadar vahim anlayın artık. En son iki Bilkentli arkadaşı Stanford kaptı en az on beş yıl barınma çalışma para sonra da vatandaşlık vaadiyle.

Ülker gibi pek çok kuruluş bir şekilde paralarını, şirketlerini global ticaret adı altında yurtdışına taşıyor ondan sonra bankalara "borçlarımı ödeyemiyorum napalım şimdi" diye dayılanıyor. Bu da kurumsal sermaye kaçışı.

Türkiye'deki bankaların patronları (ki güya RTE'ye göre korkunç kar içinde yüzüyorlar), bankalarını satın alan olsa da kurtulsak diye yabancı sermayenin gözüne bakıyor. En son gayet iyi durumdaki Denizbank satılmak için akla karayı seçme yolunda.

Ülkenin anasının şey edilmekte olduğunu bunlara rağmen hala anlayamıyorsan sen taş kafalısın AKPli arkadaş...
Çoğunlukla kolay sanılan ama bunu ciddi ciddi düşünenler için hiç de kolay olmayan bir eylem. Her şeyi özellikle de sevdiğin insanları bırakıp gitmek öyle kolay değil. Ama yine de sık sık bunu yapmayı düşünürüm. Önce Türkiye'nin benden uzak bir yerine sonra da Türkiye'den hatta Avrupa'dan uzak bir yere gitmek aklımı hep kurcalıyor.
Siktirolup git. Seni bekliyorlardı zaten.
üniversitenin son senesini de bitirince hiç düşünmeden yapacağım şeydir. hayatınızı iş arayıp klişe bir düzene yerleşerek geçirmeden önce yapılması gereken yegane hareket.
Hadi kardeşim yavaş yavaş, yandan yandan ilerle. Onlarda "Aman ülkelerinden memnun olmayan Türkler gelsede kardeşçe yaşasak." diye bekliyorlardı zaten.
atatürk ülkelerinden kaçan bilim adamlarını hemen yakalar, ülkesinde bilimin gelişmesi için onlara fırsatlar sunardı.

Şimdi diğer ülkeler türkiyeden kaçan bilim adamlarını hemen yakalıyor, ülkesinde bilimin gelişmesi için onlara fırsatlar sunuyor.

Öğrencilik diye çıktım ama geri dönmeyeceğim. Meğerse 4 yıl önce ağlaya ağlaya ayrıldığım memleketimden aslında siktir olup gidiyormuşum.
Suriye tarafından geçme öperler.

Yunanistan tarafından hiç gitme kardak krizi var.

Rus taraflarına sakın gitme Sibirya soğukları geliyor kapidaymis.

Biraz bekle yazın git hem ortalıkta duruluyor. Sana tavsiyemdir.
Bir yer söyleyin kimsenin insandan şikayetçi olmadığı oraya gidelim. Ya da gitmeyelim eğer öyle bir yer varsa da sayemizde yok olur.