bugün

çiftçilik yapan arada da futbol oynayan kişi.

aziz:bunlar söylememişler mi bir şey o semih öyle söyledi,semih bana söyledi şimdi sen söylemişsin ona bir şey bir şey söylememişler diye, ilhan: bizimki aradı başkanım,bu şey onun var ya orada işçileri bir tane bir iki tane ,dedi ki yalnız tarladaki işçilerin dedi eğer bir şey yaptıysanız bir ekim yaptıysanız dedi hiçbir şeyden haberi yok dedi bak ben söyleyeyim size dedi,dedim şimdi o da şeyde bugün gelecekti yanıma da yarın sabah bir gel bir bakarız dedim, aziz: öğren bir bakayım da çok kötü oynadılar ya, ömer aysan o diksın tamam mı o kahe, ilhan:sanki atılmak için oynadılar birde, aziz: o kahe bilhassa kendini attırmak için, hikmet hoca da iyi bir maç makakula'yı alıyor ha s.r lan, ilhan: bir şey var başkanım bunda normal değil yani, ne zaman böyle dikim yapsak olmuyor;ben yarın bunu bir tam öğreneceğim başkanım söyleyeceğim, aziz: bunlarla beşiktaş maçlarını şey yapmaları lazım yani konuşmamız lazım, ilhan:yarın çağıracağım onu diyorum ofiste bir konuşacağım ben,;hatta yanımdan da bir şey yaptıracağım, aziz: gel bir 15-20 dakika konuşalım ...,
sanık ilhan ekşioğlu kendi savunmalarında da belirttiği üzere tarım değil inşaat sektöründe faaliyet yürütmektedir. oysa görüşmede ;tarladaki işçilerden;, üstelik şubat ayında ekim yapıldığından söz edilmektedir. söz konusu konuşmaların bir tarımsal faaliyete ilişkin olmadığı ortadadır. nitekim sanık aziz yıldırım;ın sonraki cümlede ;öğren bir bakayım da çok kötü oynadılar ya,; ömer aysan o diksın tamam mı o kahe; sözleri, tarladaki işçilerin, boş zamanlarında tarım işçiliği yapmıyor iseler manisasporlu futbolcular olduğunu göstermektedir. sanık ilhan ise, bu defa ekim değil ;dikimden; söz etmektedir. yapılanın;ekim mi yoksa dikim mi; olduğuna bir türlü karar veremeyen sanık ilhan ;ne zaman böyle dikim yapsak olmuyor; diyerek, trabzonspor;un manisaspor;u 2-1 yenmesi nedeniyle, yapılan teşvik girişiminin sonuç vermediğini sanık aziz;e iletmektedir.