bugün

O kadar büyük ahtapot mu olur lan diye düşündürmüştür.
Ben de baya korkmuştum.
Dizinin en asil canlısıdır.
o yıllarda set ekibindeydim, çekim bittikten sonra ahtapotu zar zor zapt edip ahtapot salata yapmıştık 3 saat sürmüştü tutması kesmesi ayıklaması. kartal tibet çok sevmişti sonraki filmlerde de aynısını yapalım demişti heyy gidi heyy.
ilk gördüğüm ahtapottur gerçekciliği tartışılır tabi.
akıllara kraken i getirendir.

zaten üçüncü göbekten akraba oldukları söylenir hep.
"yahu ne çirkin bi benzetme" olarak akıllara kazınmıştır.
ünlü bir oyuncudur.

o sahnede dublörü oynamıştır.

görsel
Kraken özentisi saçmalıktır geçin allah aşkına.
izlerken o abartıyı algılayacak yaşta olmadığım için kendimi bir süre denizlerden uzak tutmamı sağlayan hede.
şuan gülerek izlerim ama çocukluğumda korkumdan geberiyordum.
Çabıttandır. Güldürür. Bak gene güldüm. Çok marjinal bir ahtapot olduğu kesindir.

Gözleri hele bari boncuk ne yapıştırsaydınız dedirtir.
bizim ev eski tip evlerdendi. uzun ve dar koridorlu bir ev. çocuktum ben o zamanlarda. daha ışık düğmesine yetişemeyecek kadar çocuktum. her gece tuvalete kalktığımda bu şeyin o uzun uzun kollarını koridorda hayal ederdim. bizim evdeymiş, bizi yemeye gelmiş. koşarak gider gelirdim tuvalete , bir an dursam yakalayacaktı sanki beni. ama yine de izlerdim, korkularımızla büyümeyi o zaman öğrendik belkide.
(bkz: tarkan filmindeki dev ahtapot)
Bir gul yabani bir de bu ahtapotu gõrdükçe gözümü kapattigim oluyordu. O degilde nasil hareket ediyordu suda?
Korkutan ahtapottur.

görsel
küçükken o sahne gelince beni odadan kaçıran ahtapot. arkadaş kafası bir iniyor, bir şişiyor. gözler desen melül melül bakıyor. o çirkinliğin üstüne daha da bir korkunçluk ekliyor. bir de adamın kolunu bacağını koparıyor. o zamanlar tabi aklımız ermiyordu. korkudan ne yapacağımı şaşırıyordum. ama şimdi gördükçe hem o amatör ahtapot tasarımına hem de çocukluk hallerime kahkahalarla gülüyorum. ne diyelim emeği geçen herkese teşekkürler.
Bir nesli uykularından eden ahtapottur.
Az korkutmadı zamanında pezevenk.
filmde dikkatimi çeken Hun türkü tarkan ahtapot'un üzerine atlar ama ahtapot'un haraket etme olayı yok bunun üzerine tarkan ahtapot'un kollarını kendi boynuna dolar.
gördükçe çıldırdığım komik bir karakterdir. bide o dünyadan habersiz bakışları yokmu?
Zamanın verdiği...
Ay yok ben yapamicam bi gülme geldi.
Aylar boyu denize giremedim lan bunun yüzünden. Her ahtapotu da böyle sanardım. Bir nesil ahtapottan çekinirse sebebi budur. Bi de yabancı bir film de devasa bir yılan vardı. ikisi ölümüne kapışır.
Böyle bir ahtapot yok sahte bu insan yapımı.
bir nesli altına sıçırttırmış yaratık. hele o sahnedeki müzik ödümü kopartıyor.
kamera arkası görüntüleri mevcut olan ahtapot.
içine bir kişi girip, ahşap kollarla ahtapotun uzuvlarını hareket ettiriyormuş.

görsel
görsel
görsel