bugün

tarih boyunca geçişten günümüze kadar insanları fena durumlara ve dumurlara sokan kısacası göt eden olaylardır.

-21 aralıkta kıyametin kopacağına inanıp şirince'ye giden gerizekalılar.
galatasaray'ı 6-0 yenmiş olan fenerbahçe taraftarının, 2005'teki kupa finalinden önce 6-0'ı hatırlatmak için galatasaraylı futbolculara bi elleriyle 5, diğer ellerinin orta parmaklarıyla nah işareti(1) yaptıktan sonra maçı galatasaray'ın 5-1 kazanması.
Tarihin hepsi göt olmuş be kardeş. *
Mesela Israil ve Türkiye ilişkileri, 9 vatandaşımızı öldürdüler ama hala bir hesab sorulmadı.
kadıköyde kaldırılan şampiyonluk kupası

paha biçilemez..
mustafa kemal in, bir ingiliz muhabirin, çanakkale savaşında babasını öldürdüğünü hatırlatması üzerine babasının orda ne işi olduğunu sorması. doğruysa gerçekten kaliteli göt etmiştir.
euro 2008'de hirvatistan'in 119. dakikada gol atip, hirvatistan teknik direktörü biliç'in, fatih terim'e dönerek hareket çekmesi ve ardindan semih'in 120. dakikada attigi golle biliç'in suratindaki o ifade tarihin en büyük göt oluslarindan biridir.
fenerbahçe şikeci diyen galatasaraylıları kovalayan fenerbahçeliler müthiş göt etmiştir. çok acayipti gerçekten. ali sami yen var tabi o zamanlar. bunlar bağırıyor arkadaş şikeci şikeci diye. maç bitti staddan ayrıldık. bunlar bizi kovalayacaklar bak yaban çakallarına. biz önceden plan yapmışız tabi. 60 bin kişi bunları nasıl kovalıyoruz efendim. gülmekten yerlere yattık. en son birini yakaladık. adam ağlıyor "abi lütfen yapmayın ben fenerbahçe yi çok severim" ulan o zaman hakan şükür forması ne arıyor üzerinde? velhasıl acıdık bıraktık bebeyi.
mehmet akif'i küçümsemek amacıyla bir ortamda "demek siz veterinersiniz?" diyen kişiye verdiği "evet, bir hastalığınız mı var" cevabıdır. acayip kapak olmuştur.
"kulaklarının büyüklüğü ile ünlü galile' ye hasımlarından biri:
— efendim, demiş. kulaklarınız, bir insan için biraz büyük değil mi?
galile:
— doğru, demiş. benim kulaklarım bir insan için biraz büyük ama seninkiler bir eşek için fazla küçük sayılmaz mı?"
mehmet akif in arkadasi namik kemali gormek icin soguk bir sabah anadolu yakasina gecip, saci sakali buz tutmus vaziyette arkadasinin kapisinda biter. namik kemal durumu gorup "maymuna donmussun"demesi uzerine tek kelime etmeden arkasini doner. namik kemal in surati metamorfoza ugrayarak got halini alir.
12 mayıs 2012'de kendi sahasında şampiyonluğu ezeli rakibe kaptıran takımın durumu. (bkz: fenerbahçe)