bugün

Chavez falan deseydi hani yıllardır çok pipiydi de che nedir.

Eğitim fakültesinde 3 sayfalık notlarla sınav yapılırsa olacağı bu valla.
tarihe geçmiştir.
normal durum.siz tarih öğrencilerinin tam olarak tarih eğitimi aldığıni mi sanıyorsunuz.
ayrica yarışma psikolojisinin de ayrı bir eksisi var.
Bırak tarihi bilmeyi beyin uyuşturan evlilik programlarından,dizilerden fırsat bulup da haber bile izlememiş.
öğretmenim olsa sınıfa sokmazdım.
Kerimcan durmaz de tanır, kısmetse olur'daki conoları sor hepsinin adını ezbere bilir gayet normal. Abi naber ya gençliği işte bu kadar.
Daha da vahimi aynı yarışmacı bir önceki sesli soruda zeki müren'in sesini tanıyamadı. Cevabı seyirciye sorma jokeri kullanarak verdi.
Bu ülkede yaşayıp da zeki müren'i tanımayan insanda zihinsel engel vardır. Başka açıklaması olamaz.
Feto örgütü ile ilgili bağlantısı olabilir. Zaten tipi ablalara benziyor.
Bu genel kültür sorusu değildir.
Yakın tarih sorusudur.
Tarih öğretmeni denen kişi cevap olarak ernesto che guevara sıkkını seçti.
Velev ki fidel castro'nun öldügünü duymadı. Che guevara'nın küba lideri olmadığını ve yaklaşık 50 yıl önce öldügünü de mi bilmez insan?
halbuki sözlük'ü araştırsaydı doğru cevabı verirdi.

(bkz: 2016 yılında ölen ünlüler)
Che yi de seçmez herhalde derken vallahi de seçti dediğim öğretmenin cevabı.

Ama böyle yerin dibine sokmayı da mantıklı bulmuyorum. Zaten yanlış olduğunu bile bile yanıtladım dedi. Demek ki heyecan yada anlık tıkanma oldu. Abartmamak gereken durum.

Çok şaşırmak gerekirse zeki mureni tanımaması daha vahim. Sesiyle türkçesiyle ünlü insanı tanımadı.
Akp döneminde olmuştur.
Bunu izah etmeye çalışacaksaniz tek açıklama heyecanı nedeniyle beyni yandı olmalıdır yoksa burada hikaye anlatmaya gerek yok. Liyakat in bittiğini gösteren bir olay.
öğretmenlerden çok şey beklemeyin
çünkü neyi öğretecekleri ve neyi öğrenecekleri belli bir müfredat dahilindedir...
ve bunu belirleyenlerin neyi bilip neyi bilmediği de müfredatın zenginliğinden bellidir!...