bugün

Şu an hangisi önceydi hatırlamıyorum ama facebook'ta bizim bir oyuncu grubu vardı total warcılar diye. Orada iki arkadaş da kitap hediye etmişti bana. Biri Grigory Petrov'un o meşhur "Beyaz Zambaklar Ülkesinde" adlı eserini; diğeri de ilhanlı tarihçisi Ata Melik Cüveyni'nin "Tarih-i Cihangüşa"sını hediye etmişti ama dediğim gibi hangisi önce hediye etti hatırlamıyorum. Zaten bu iki arkadaşın dışında kitap hediye eden de olmadı efendim, evet.
MADALYON-C.C. Bergius
Yıllar önce platonik sevgiliye
Uzunca bir not yazılı hediye edilen bir kitap...

(Kim bilir belki o da bunu okur ve hatırlar diye paylaştım )
Jean Christophe Grange " taş meclisi".
necip fazıl kısakürek - cinnet mustatili.
ilkokul 4. sınıfta öğretmenimin hediye ettiği gülten dayıoğlu kaf dağının ardına yolculuk kitabı.
Cin Ali serisi.
kimsenin hediye etmediği kitaptır. ben ise çok defa kitap hediye ettim ve genelde hoşlandığım insanlara hediye ediyorum çünkü bu biraz ya bak ben bu kitabı okudum ve altını çizdiğim cümleler senin için de önemli olsun demek gibi geliyor bana.
nutuk - babam hediye etmişti ilkokulu bitirdiğim ve anadolu lisesine girdiğim sene.

atatürk ün askeri bir subay olarak da o kitabı okumamı ve iyice anlamamı tembih etmişti.

şimdi bakıyorum da iyi ki de öyle yapmış.
Ferit edgü - Hakkari’de bir mevsim.
sofie'nin dünyası.
Babamın ilkokulda aldığı La Fontaine'den masallar kitabı...
ilk kitap hediye mi ödül mü bilmiyorum. ilk okul üçüncü sınıfta stajyer öğretmenlerin okula sorduğu 5 matematik sorusunu çözmüş ve Kaptan Grandin çocukları Robenson cruoze küçük Prens .... gibi 40 civarında kitabı kazanamamistim. Çünkü 4 sınıfta okuyan ağabeyim benden önce çözmüş kitapları eve götürmüştü bile...
Ejderha mızrağı serisi. Efsane bir seridir. Bütün çocuklara okutulması gerekir.