bugün

eskilerde kalmış, yapan için keyifli fakat yapılan için korku dolu bir kaç saniyeye mal olan şakadır. korkulmasının en büyük sebeplerinden biri de bu şakayı yapan amcaların genelde arabalarının da kafaları gibi eski olmasıdır. her an fren patlayabilir, direksiyon yerinden çıkabilir ya da yapan kişi o anda ölebilir. neticede olan masum şakazedeye olur.
(bkz: tanıdıkların üzerine araba sürmek)
(bkz: bir selam verme şekli olarak araçla üstüne gitmek)
hem arabaya hem kuzenime zarar verdim bastım gaza frene basıcam diye debriaja basmışım sonuç kuzenin ayak kırıldı arabanın tampon düştü.
(bkz: türklere özgü davranışlar)
genelde 18-30 yaş arası tuvalete arabayla giden cebinde sigarası ve yemek parası olmayan sagda solda tespih sallayıp ahkam kesen atarlı semt çocukları yapar bunu absürt bi şakadır gereksizdir kötü sonuçlara sebep açabilir.
Türklerin hala arada yaptığı şakayla karışık yaptığı selamdır. Kötüdür.
Geleneksel Türk davranışı.
ezilmiş bacakların sebebidir efendim.
Telefon çalınca bir daha çalsın diye beklemek gibi bir şey.
eski sevgilimin babasının üzerine sürüp adamı sakatlamanın kenarından geçtiğimden beri yapmadığım hadise.
hoşlanılmayan kişiye de yapılabilir.
ilk kez orta asya türklerinde görülen davranış. aynı oymaktan birini görünce üzerine at sürermiş ecdat. nasıl bir gense bozulmadan bugünlere kadar gelmiş.
Türklerin aptalca hareketlerinden birisi.
(bkz: türklere özgü davranışlar)
türk ceza kanunu uyarınca insan hayatına kasıtta bulunmaktan hukuki yaptırım sebebidir.
maalesef ülkemizde çokça yapılandır.
ülke olarak yaptığımız en güzel şakalardan biridir net.
geçen yolda yürürken Enes efendi'nin arabayı üzerime sürmesi gibi mi..