bugün

Durum hakkında yardımcı olabilecek arkadaşların yorumları çok mutlu edecek.

Kendimde tıp Fakültesinde 3. Sınıf öğrencisiyim ve doktorlarla birlikte şaşkınlığa uğratan tansiyon değerlerindeyim. Aile hekimi tarafından Tesadüfen ölçülen tansiyonumun 18-14 gelmesiyle kardiyoloji servisinde soluğu aldım. Doktor önce yalan mı söylüyorsun amk diyen gözlerle bakıp kendisi ölçtü tansiyonu ve sonuç yine aynı. Bu yaşta imkansız diyip holter talep etti ve 24 saatlik ölçümde sonuç yine aynı. Dahiliye’ye konsültasyon verildi ve test sürecim başladı. Katekolaminler-böbrek üstü hormonları, TSH LDL vs. tüm hormonlar normal geldi. Dahiliye doktoru da dumura uğrayıp renal doppler istedi normal gelirse tekrar bana gelme endokrine randevu alacaksın dedi. Bu süreçte artık iyice yorulan ben uzun bekleme süresini salıp doppleri çekilmedim. kardiyoloğumun verdiği ilacı kullanmaya başladım. işin kötü tarafı ben de şiddetli baş ağrısı hariç bir belirti yoktu. Böyle olunca ben işi iyice salıp ilacı da bıraktım.

Bugün aile hekimliğine gidip raporlu ilacı yazdırayım derken git tansiyonunu bir ölçtür dediler ve yukarı çıkıp tansiyonumu ölçtürdüm. Manşonu şişiren hemşireye 240’a bas dedim ve hemşire şaşırdı. Tansiyon ölçüldükten sonra hemşire dehşete düştü 22 tansiyonunuz dedi. Emin misiniz bu halde kalp krizi geçirmem lazım dedim. Hemen steteskopu alıp manşonu şişirttim ve ben de onayladım tansiyonum gerçekten 22 civarıydı. Bu durumda hemşire alarma geçip hemen doktoru aradı. Hocam ambulansı çağırıyorum dedi telefonda. Ya durun ben iyiyim derken hemen bir dil altı NO verildi. Doktor da bir anda her yeri ayağa kaldırdı ve sanki ölüyorum gibi muamele edilmeye başlandı. Ambulans derhal gelip ATT’ler koşarak içeri girdi. Tüm diğer hastalar çıkartılıp başıma toplandı tüm görevliler. Lan dedim gerek yok felan zorla ambulansa alındım. Ben iyiyim derken ambulans görevlileri de tansiyonumu ölçtü ve onlar da istersen gidelim dedi. Ben iyiyim ya diyerek reddettim ve belge imzalayıp çıktım. Doktor yanına çağırdı ve bir güzel fırça çekti bana niye hastaneye gitmiyorsun diye. inanılmaz şekilde insanların kalp krizi geçireceği değerlerde okula gidiyorum, konsere gidiyorum hayatıma devam ediyorum. Böyle bir durumu bilen karşılaşan varsa bir anlatsın bana Allah aşkına herkes ölüyormuşum gibi davranıyor alarma geçiyor bir anda ben de korkuyorum öyle olunca ama bende bir şey yok.
geçmiş olsun arkadaşım.

elbet birisi çıkıp ballı zencefil önerir ya da başka bir kür.

benim konuyla ilgili bir fikrim yok.
çok donanımlı arkadaşlar var burada hepsi bir kere psikiyatrist.

greyfurt yeme.
vücut geliştirme, kardiyo falan + steroid, bazı maddeler vs. var mı?
o maddeler var ya o maddeler adamı mafeder.
Çok geçmiş olsun. Bende 5/7 tansiyonla yaşayan biriyim. Bol su ve WC dışında tansiyona birşey oneremem. Ciddi durum. Tekrar geçmiş olsun.

Beton aşk olsun zencefil herşey demek.