bugün

Tanrı bizi unuttu.
tanrı bizi koruyor, bizi korkaklıktan cesaretsizlikten ve aciz olmaktan koruyor etekle kacmıyoruz, yada abdye dilenmiyoruz tanrı bizi bu igrenc seylerden koruyor.
Nerdeyse allah bile faşizme maruz kalacak..allah ingilizi koruyor ama türkü korumuyor. Demek ki neymiş türkün turkten başka dostu yokmuş.
Tanrı türkü korusun diye bağırırken onları koruyanın eli kanlı bir diktatörün kolluk kuvvetleri olduğunu bırak sen ben tanrı bile bildiği içindir ve tanrı artık yorulmuştur ırkçılıktan,faşizmden,emperyalizm den uyan ey arkadaşım uyan tanrın da sensin medeniyetin de.
Olayın ırk ile bir alakası yok mesele birlikte yaşama aidiyeti...

ABD diye bir ırk mı var ? Neden en güçlü ? Tamamen akıl...Akıllı hareket ettiğin zaman doğru yolu bulman zaman almıyor.

Tanrı insana akıl vermiş.Dünya'ya baktığımızda aklını çok kullananlar , biraz kullananlar , bi de hiç kullanmayanlar var.

Maalesef biz son yıllarda "hiç kullanmayanlar " sınıfına girdik.

Irkınla övünmek istiyorsan gelecek nesillere akıllı bir Irk bırakmalısın.Şiddet ile kavrulmuş topraklardaki ırklar ne noktaya geldi , bilimle , akılla yoğrulmuş topraklar ne hale geldi.

Bugün biz türkler gelecek nesillere kötü bir ırk bırakıyoruz.Olay Türk olmamızla mı alakalı ? Hayır aklımızı kullanmamamızla...

Bu ülkede düşünenler hep azınlık , çoğunluk olduğu zaman çok şey değişecek...
bırakın türkleri müslümanları koruyor mu? bırakın müslümanları dini ne olursa olsun gelişmemiş toplumları koruyor mu? maalesef hayır.
bir bela da, musibet te, tehlike de, ufak tefek kaçamak ta, vs. işte o anlarda "allah ım beni koru, beni bu işten sıyrılmamı sağla,allah ım sen büyüksün başımdaki belayı defet..." şeklinde salya sümük ağlayanların % 99 u durumdan kurtulmaz (istisnalar hariç), ama böyle dua etmekyerine soğukkanlı olup katagülli ile, çakallık ile, kurnazlıkla hareket edenlerin % 99 u ise o durumdan kurtulur (yine % 1 istisnadır).

benim bugüne kadar yaşadıklarım ve çevremde gözlemlediklerim bunlar, maalesef :(
"Tanrı'ya Allah diyorsunuz, Rab diyorsunuz, Hüda diyorsunuz, sadece Tanrı demiyorsunuz. Türkçe seslenmiyorsunuz ki Türk'ü korusun. Verdiği dili, milliyeti, uygun gördüğü ırkı, soyu, boyu inkâr ediyorsunuz. Günaha batıyorsunuz, o da başkasını koruyor"
(bkz: caner kara)
bir kısmı orta asyadan anadoluya göç etmiş bir kısmı ise yerinde kalmış olan türk ırkının tanrı tarafından korunmadığını söyleyen iddia.

Bunlar inanç meseleleri olduğu için kişiden kişiye değişebilme özellikleri vardır. kimisine göre en küçük bir şans tanrının lütfu ve yardımıyken kimisine göre başa gelen en büyük güzellikler bile kendi çalışmaları sonucu elde ettiği başarılarıdır.

ayrıca belirtmek isterim ki gerçek dediğimiz olay hiçbir koşul altında değişmeyen şeylere denir. (bkz: hakikat)

kişiden kişiye bu kadar basit bir şekilde değişebilen bir olayın gerçek olarak lanse edilmesi en kibar tabirle manipülasyondur. kaba tabirle ise yavşaklıktır. ama allah'a şükür ki kibar bi insanım dolayısıyla manipülasyondur.

özet: başa gelen olaylara yapılan yorum farklarıyla çok farklı şekillerde düşünülebilecek önermedir.
ilk önce türk türkü koruyacak tanrı da bizi öyle korur.