bugün

misal ben yaygın, bolca gerçekleştirilen kötülüklerden biri olan hırsızlık suçunu işledim ve yakalanmadım. bir şekilde kanundan, polisten kaçtım. çok param oldu, sülaleme yetecek kadar hem de. dünya'da rahat yaşadım ve öldüm yani. beni cezalandıracak birisi yoksa bu benim yanıma kar mı kalacak?

kötülük yapanları cezalandıracak olan tanrı'ya mı yoksa hiçbir şeyin, hiçbir kimsenin cezalandırılmayacağına inanmak mı? hangisi mantıklı?
ceza mantığı ile baksaydım eğer reenkarnasyonu tanrıdan daha mantıklı bulurdum.
tanrı var ? boşu boşuna böyle düşünmene gerek yok.
Kötüler cezalarını zaten çekiyorlar, kötü insanın ruhu her gün işkence görür. Kimse gerçekten sevmez, kimse gerçekten istediği için yanında olmaz. Gerçek sevgiyi yaşayamadan ölür. Herkesin cehennemi kendi içinde.
sonunda biri aydınlanmış amk.
kötüler yaptıklarıyla bir boşluk içinde siktir olup gidecek kardeş.
bir insana bir silah verirsen ruhsatını da verirsin ama kendini koruma amacıyla kullanması şartıyla. kötüye kullanırsan silahı haksız yere ruhsatı veren devlet de cezanı keser.

Allah da bize irade hayat ruhsatı vermiştir ama kötüye kullanmamak şartıyla. bu silah bize de dönebilir iyiye de kullanılabilir. bunun için de yolu göstermiştir peygamberlerle ve son dinin kitabı olan kuran-ı kerimde.

bazı salakların dediği gibi ben her kötülüğü yapayım sonra yok olup gideyim kimse hesap soramasın. böyle bir insanın yok olması ona mükafat olacaktır cehennem de ebediyyen var olacaktır...
"ayrıca kötüler kim? kime göre kötü ve neye göre kötü? tanrı tecavüze iyi der, tecavüzcüleri cennetine alır." denilmiş de bu cevap değil ki.

kötüler mi kim? hırsızlar. hırsızlık bana göre kötü bir şey değil demek hırsızlığı meşrulaştırmak olur. adam öldürmeye de böyle yaklaşırsak o da bana göre kötü değildir diyebilirim o zaman. benim tanrımın tecavüzcülere öyle bir şey yapacağını sanmıyorum.

tecavüzü kötülük olarak görüyorsun anladığım kadarıyla. ben birine tecavüz etmiş olayım ama kanuna, polise yakalanmadan hayatımı sonlandırayım? senin bana ceza verecek tanrı yok demene göre bu benim yanıma kar kalıyor demektir.
--spoiler--

--spoiler--

fırsat verilsin, insanoğlu versin yine kötülerin cezasını... misal biri birine tecavüz mü etti? bırakın halk versin cezasını. misal biri birini mi öldürdü, cinayet işleyene işkence yapılsın.

insanoğluna fırsat verilirse bence gayet güzel de ceza verilir kötülere. tanrı yok ayrıca. kötüler kötülük yaptığıyla kalacak, olan masumlara olacak. dünya acımasız bir yer zaten.

--spoiler--

--spoiler--

yukarıda şöyle yazmışlar cevap vereyim...

arkadaşlar ben dünyada hiçbir şey cezasız kalmıyor demiyorum. bazen tecavüz eden, hırsızlık eden yakalanıyor. cezasını çekiyor. benim dikkat çektiğim nokta suç işleyip bu dünyada yakalanmadan ölüp gidenler. onlara ne olacak? cezasız mı kalacaklar ceza verecek birisi yoksa? tanrı yok derseniz yakalanmadan her suçu işleyebilirsiniz çünkü ceza verecek kimse yok diyorsunuz.
işin inanç tarafına yorum yapmam ama bu dünyada kötülük yapıpta ceza çekmeyen bi kişi gösterin.
yoktur.
insanlar bunun için ahlak kavramını ortaya çıkarmıştır.
ahlak, sanılanın aksine diğer insanları korumak için değil kişinin kendisini korumak için ortaya çıkmıştır.
bugün ahlaksızlık deiğimiz her eylemin cezası çok çabuk çekilir.
yapın görün.

not: yapmayın tabi.
tanrı ve ilahi adalet diye bir şey yok. gizliden işlenen her suç cezasız kalacak. öldükten sonra hiç yaşamamış gibi olacaksın. hiç olacaksın.
eğer kötüler gerçekse... tabi ki Scooby Doolar, Ayı Yogiler verecek ! nesin sen pokemen jenerasyonunun tayfası mı ?
Bu dünyada olan burda kalıyor maalesef.
öyle olaylara şahit oldum ki bazen dinsizin hakkından imansız gelir sözü gerçekmiş hakikaten dedirtiyor bazen yanına kaldı sanıyorsun bir şekilde ya sağılığından oluyor yada intihar ediyor. bazende sevdiklerinin başına felaketler geliyor en azından tanık olduğum kadarıyla.
Ben hirsizlik yapip, mazlumun hakkini calip, mazlumu zor durumda birakiyorken herseye gucu yeten allah neden mazlumu korumak yerine oturupta seyrediyor diye merak etmiyorsunda, oldukten sonra cezani kimin verecegini mi merak ediyorsun ?
Doğuştan drive kurmuşlar üstüne. Sen de san ki bilgisayar kırılınca her şey bitecek.
tanrı yoksa yaprak düşmezmiş.