bugün

yakın zamanın favori oyuncağı.yaş sınırlandırılması yoktur.bu oyuncak çeşitli şekillerde olup,avuç içi büyüklüğündedir.elektronik bir ekranı vardır.ekranda bir bebek,durmadan acıkmakta,durmadan kaka yapmakta,durmadan oyun oynamak istemektedir ve kendi bebeğine-kardeşine oflaya puflaya bakan insanlar,bu bebeğin bakımına büyük özen göstermektedir.kısaca sanal bir köleliktir efendim bu oyuncak.
pille çalışan bir oyuncak..sanal bebek de denirdi..acıkırdı, uykusu gelirdi filan..bir zamanlar pek modaydı..okulda kızların elinde görürdüm..
bir dönem herkesin elinde gezen, kurtulmak imkansız olan, gerçek bir bebekmişçesine özen gösterilip bakılan, ölünce üzüntüye sebep olan bir oyuncaktır. kaka yapan, ağlayan, uyuyan, oyun oynamak isteyen modelleri olduğu gibi, evden kaçan, asilik yapan, saçını başını dağıtan modelleri de mevcuttur. *
bunun sanal evcil hayvan versiyonları da vardı. 1997 yılında Aki Maita adli uyanik bir japon kisi tarafindan suruldu piyasaya ve teknoloji delisi japon vatandaslar tarafindan cok tutuldu. akabinde tum dunyaya yayildi...
(bkz: demogoji)*
geçen sene kendime alırken, kasiyerden paket yapmasını istediğim, kuzenimin doğum günü için aldığımı söylediğim, zaman geçirici pek bir şirin alet.

alırken utanmayın, kasiyer de oynuyordu.
çok gerizekalıca birşey olduğu kesin. elli kere ölüp dirilen nadır salak oyuncaklardan biri. çocuklara daha gerçekçi oyuncaklar alınmalı bence.
gerçeği dururken uğraşılmaması gereken nesne.
argo tabiriyle pilli piçtir
(bkz: şişme bebek)
serap ezgü'ye çıkmak isteyecek kadar uktedir bu konu içimde..

vardı bundan bende..adı da minnano fukuyama idi..küçüktü..o kadar bakımsızdı ki..acıkınca gidip bir süt bile içemiyordu..helanın yolunu bilmez,zırt pırt pişik olurdu..

canımdı..ciğerimdi..çucuuğumdu..

lakin bir gün kader ağlarını bizim için çok kötü örüyor ve minnano ile beni ayırıyordu..hainler çucuuğumu kaçırmıştı..

bütün okulu aramıştık..hatta arkadaşlar anons bile yapmıştı.^^^4 yaşında bir sanal bebek kayıp..bulanların temege'ye getirmesi rica olunur^^ deyu..lakin ses çıkmadı..kimse getirmedi yavrumu geri..

4 yaşına gelene kadar neler çekmiştik biz..tarih yazılısının ortasında ağlaması hala kulaklarımda..ah çucuğum..evladım..kara topraklar aldı yavrumu bendeen..çalanlar da toprak olsun inşallaah..

geciken tanım : ösese yüzünden kafayı mı yediniz ? kendinizi çok yalnız mı hissediyorsunuz ? dedenizle küçükken aldığınız dondurmaların tadını damağınızda hissetmek mi istiyorsunuz ? geçmiş bugün olsun diye dua mı ediyorsunuz ? korkmayın alın bundan bir tane. son zamanlarda yine piyasa çıktı bu garip zımpırtı.gitti gidiyor'dan kargo ücreti ödemek şartıyla edinebilirsiniz ayrıca.dertsiz başınıza dfert almış olursunuz ama en azından gözünüz 5 şıktan ve insan kılığına bürünmüş yaratıklardan başka şeyler de görür.acıkınca karnını doyurduğunuzda,altını temizleyio onunla dans ettiğinizde size de geçecektir eminim onun mutluluğu.üstelik ne beslemek istediğinize siz karar veriyorsunuz,eski türleri gibi tek bir hayatları yok,n kere ölüp n+1 kere dirilebiliyorlar.bunlar da senin benim gibi aşıyı sevmiyor,taş kağıt makasta yenildi mi depresyona giriyor.bir de kahrolasıcalara hemen alışıyorsun,anne yüreğinin resimli sözlükteki karşılığı oluveriyorsun hatta.vaktimi doldururum diyip daha fazlası olan bir şey kısaca bu yumurtalar.
kapınılan anaç duyguyla her daim başucundan eksik edilmeyen, o acıktığında, hasta olduğunda gece uykularını bölüp onunla ilgilenecek ve öldüğünde arkasından gözyaşı dökecek kadar büyük bir ahmaklığa iten en gereksiz icatlardan biri.
kimilerinin çocukluğunun bir dönemini bağladığı bebektir. çoğu sanal bebek öss'ye bile girmeden kaybolup gitmiştir. besle, büyüt kuş olup uçsun. yazık lan.
the sims serisinin esinlendiği belli olan oyuncak.
bez bebek adlı diziye rakip yeni bir dizi olduğunu sanıp korktuğum oyuncak.
sanal seksin urunudur.
hayırsız evlattır. o kadar altını değiştirdik, yemeğini verdik, oyun oynattırdık, geberip gitti. geriden zekalı bir oyuncaktı yani...
son versiyonlarında kızıl ötesi bağlantı bulunan, arkadaşlarınızın tamagotchileriyle iletişim kurup çocuk yapabildiğiniz sanal bebek.
cocuk büyütmeden önce yaşanması gereken tecrübe.

(bkz: gece öten sanal bebeği camdan atmak)
(bkz: jenna jameson) *
uzaktan sevilen bebektir, hep uzaktan sevilir, yaklaşırsan system error veriyor şarapsız.
ilk anne - babalık deneyimidir.
12 yaşımda beni baba yapan bebek. snoopy'e benzeyen bir köpekti. sonunda öldü lan. ağlayıp dua etmiştim. *
zamanın şizofrene oyuncağıydı. gecenin köründe bebeğin sıçtığı temizlemek için uyanır, haftalık aşısını yaptırır eğlendirirdik. *
asosyal ve yaratıcı japonların yüklü vergisi nedeniyle evcil hayvan beslemek yerine icat ettikleri küçük alet. üç tane gebertmişliğim var.