bugün

görsel

Yeni Şafak Gazetesi yazarı Hayrettin Karaman, “Taliban, terör örgütü değildir. Afganistan’da yönetimi ele geçirip kendi mezhep, anlayış, örf ve adetlerine göre şeriatı uygulayacak olan bir devlet kurmak için mücadele eden bir direniş hareketinin mensuplarıdır” ifadelerini kullandı.

https://tele1.com.tr/yeni...eror-orgutu-degil-463905/
taliban bir terör örgütüdür.

belge;
(bkz: taliban/#45005625)

"taliban terör örgütü değildir" diyen kişi terör destekçisi şerefsiz bir piçtir.
bu sözün "pkk terör örgütü değildir" demekten bir farkı yoktur.

umarım savcılarımız gerekeni yapar.
Madem öyle laik olan bir ülkede niye yaşıyorsun ? Yallah Afganistana.
Bu herifi gördüm mü midem bulanıyor. Siz de yaşıyor musunuz acaba bu durumu sevgili sözlük.

Şeriatçı bir terör örgütü sempatizanının garabet sözleridir efendim. Cevap olarak "madem Taliban terör örgütü değil, yallah Afganistan'a" denmelidir.
Örgüttür oranın siyasi iradesine darbe yapmış Amerika’nın kurduğu o.ç terör örgütüdür. Aynı sizin yalakası olduğunuz akapenin de Amerikada kurulduğu gibi.
Tabi ki değil onlar kalaşnikoflu minnak tontişler. hem çarpışan arabaya da biniyorlar.
abd nin her yere demokrasi getirecez ayağına elini attığı ülkenin alnına koyması gibi.

en büyük terör örgütü abd, avrupa , israil gıda sektörü ile insanları hasta edip ilaç sektörüyle comologgo yapıyorlar.
devam ediyorum, deaş da öfkeli çocuklar. o zaman afganistan sınırları içerisinde şeri hükümler altında sonsuza dek mutlu mesut yaşayabilirler. lütfen bu mutluluğa ortak olmak isteyen her müslüman afganistan a turistik olarak da olsa ziyarette bulunsunlar. en kısa zamanda hem de. hadi.. hadisenize bak hala duruyor!!!
(bkz: gerçek islam bu değil)