bugün

istanbul çapında gerçekleşecek halk oylamasıdır. hayırlı olsun.
hüseyin çelik tarafından açıklanmıştır.http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23489976.asp
bu sefer akp kaybedebilir.
yapacakları referanduma da güvenmiyorum ki. sonuçlarda hile yapmayı mutlaka deneyeceklerdir.
hüseyin çelik açıklamıştır. muhtemelen yapılacaktır.
çapulcuları baypas edecektir.
ak parti gidiyor diyenlere kapak olacak olaydır. evet.
madem demokrasi istiyoruz buyurun referanduma gidelim. hatta ülke çapında referanduma gidilsin. halk ne istiyorsa o olsun. var mısınız?
Yapılmayacaktır, mahkeme kararı ile durdurulmuştur ayrıca hırsıza mal teslim edecek kadar geri zekalı bir halk değiliz biz. Diktatör teyyip, geri çekilene kadar durmak yok. Herkesi hapse atmazsa, bu iş bitmez. Ampül kafalı, beyin yoksunları hala bıdır bıdır ediyor. Ulan central park'ı yıkıp, orayı binayla dolduralım mı diye referandum yapabilir misin ?!.. Dünyanın önemli şehirlerinin parkları, halkın malıdır. Referanduma konamaz. Kitap okuyun, hakları araştırın biraz ya.
ne yani şimdi %51 evet çıkarsa %49 siz siktirin gidin memleketten mi diyecekler.
sırf akp fanatiği olduğu için istanbul'un meydanındaki küçücük kalan son parklardan birinin yıkılmasına göz yumup evet basacak zalimleri ağırlayacaktır.
sessiz çoğunluk yine iradesini ortaya koyacaktır.
mahkeme kararı ile şu anda durdurulduğu için herhangi bir işlem yapılmayacaktır.
yahu hani demokrasi istiyordunuz. buyurun size demokrasi. niye bıdı bıdı ötmeye başladınız. görün bakalım ne olacak. belki hayır çıkar. niye paniklediniz. hani bu hükümetin halkta karşılığı bitmişti. niye tutuştunuz. öyle saça böyle tarak.
değil gezi parkının yıkılması; istanbulun amına koyuyoruz deseler yinede evet çıkar.

böylede bilinçli bir halkımız var.
hüseyin çelik açıklamıştır. Yapılması olağan referandumdur.
Olayın ne olduğunu anlamayan beyinlerin ortaya çıkardığı net çözümdür.

Biz "ben yaptım oldu", "sadece benim dediğim olacak" zihniyetine direndik, biz halka "çapulcu" diyen zihniyete direndik, biz polisi kullanarak polis devleti, korku imparatorluğu oluşturanlara, yargıyı hukuku hiçe sayanlara direndik.

Bugün başbakanın geldiği nokta gösteriyor ki başbakan bizi hiç anlamamış. o hala ağaç hesabı, müteahhitlik yapsın. Referandumda taksimi yıkıp akp binası sonucu çıksa da, hayır taksim gezi parkı kalacak sonucu çıksa da değişmeyecek.

zerre kadar anlaşılmamış bir direnişin son çığlıkları olacak bu referandum. sonra da kaybolacak.
ideolojik hazımsızlıkların ve dışarıdan gelen desteklerin ayyuka çıkması için yapılan referandumdur. böylece siz minik dostlarımız bundan sonra sıkıştığında çevreci, gaza geldiğinde isyancı olamayacaksınız. bir seçim yapacaksınız.
halka ve dünyaya: 'bak referanduma gittik, ne kadar demokratiğiz' demek için yapılan referandumdur.

kentin ırzına geçerken halka sormadınız, şimdi neden soruyorsunuz.
bazı şeyler vardır ki, referanduma konu edilemezler. özellikle yoğun bir propaganda bombardımanı altında bırakılan çoğunluğun verdiği kararlar doğru sonuçlar vermez. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz.

tüm medyayı etkisi altına alan demogoji şampiyonu akp'nin başı sıkıştığında referanduma başvurması şark kurnazlığıdır. referandumda "topçu kışlası yapılsın" kararı çıksa bile, bu karar doğru sayılamaz. doğru, gerçekleri göremeyenlerin eliyle zuhur etmez.

akp sıkıyorsa, "hükümet istifa etsin mi etmesin mi ?" konusunda referandum yapsın da meydan delikanlı görsün.
büyük çoğunluğun akp'nin yanında oy kullanacağı, rte nin de alın demokrasi deyip gerim gerim gerileceği sonucu belli referandumdur.
demokratik çözümdür.
demokrasinin d sini bilmeyen akp lilere herhalde amerikalılar gösterdi bu yolu.
ancak şu var ki sözde hükümet bu konuda taraf olmamalıdır. kendinin veremediği kararı halkın vermesini sağlamaktadır ve halk ın özgürce karar vermesi için etki etmemelidir aksi halde bizim halkımız hükümet ne derse kafa sallar zaten , hükümetten iyi bilemiyorlar çünkü.
akp fanatiklerinin parkı falan boşverip sadece "agepe gazansın ağabey yeahh" yapacağı referandumdur. bir dakika durup düşünmeyecekler orayı avm yaptırmasak mı lan, park mı kalsa orası, ileride torunlarımız çocuklarımız falan oynar diye düşünmeyeceklerdir.
çoğunluğun diktatörlüğü'nü uygulamak isteyen ak Parti'nin son kurnazlığı. %51'e %49 evet çıksa sırf evet daha fazla diye %49 hiçe sayılacaktır.
hakkındaki yargı kararının içini boşaltır.
biz kararımızı verdik söyleminden sonra halk a gitmeye karar veren, şişirilmiş saltanatı bizlere göstermiştir.

yargının yürütmeyi durdurma kararı olduğundan, seçim yapılması söz konusu değildir.

ayrıca, diyelim ki yapıldı "beyoğlunda" yapılması gerekmektedir.

buna rağmen yapıldı ve sonucunda "evet" çıktıysa gidip kurbanda koyun alıp kesicem ak.