bugün

türkiye'nin eyaletlere bölünmesi durumunda ihtiyaç duyulacak haritadır. evet.

buyrun; görsel
Afyonkarahisarı sonunda bağladılar anadoluya helal olsun.
alternatif; görsel
(bkz: türkiye teşvik haritası)

1-kalkınma ajansları: görsel

2-türkiye teşvik haritası: görsel
isimlere baktım da cimmeria yok. üzüldüm tabi. bir cimmeria olsaydı taşınırdım oraya, conan'a sevgiler mucux öptüm chok.
görsel

Son dolaşan.

Bu haritayı görüp de hala yok lan barış geliyor bölünme yok diyen varsa... vardır. Bir şey demeyeceğim vazgeçtim.
türkiye cumhuriyetini bölmek isteyen tüm odaklar şunu unutmasınlar, kurtuluş savaşından öncede bu tip haritalar düşmanlarımızın elinde bol miktarda vardı. kafalarına göre harita çiziyorlardı. ama o haritalar katlanıp katlanıp götlerine girdi. bu topraklarda bin yıldır yaşayan herkes ayık olursa ve birbirine kenetlenirse olacak olan yine aynıdır. ve iddia ediyorum bu toprakların insanları bu haritaya sığmayacak ve dahada büyüyecektir...
israilli siyonistlerin ve avrupanın ütopyasıdır. terör örgütü bile bu coğrafyada bir kürdistan kurulamayacağını biliyor. fakat finansörler diretiyor. pkk' yı bu ibnelerin elinden kurtarabilsek her şey çok daha kolay olacak. aklıbaşında hiçbir kürt devlet kurup türkiye cumhuriyetinden kopmak istemez istemiyorda zaten.muhtemel kurulacak bir kürdistan devleti asla yaşamaz. siyonistler "vaadedilmiş topraklar" dedikleri bu toprakları asla kürtlere yedirmezler. bunu en iyi kürt kardeşlerimiz biliyor. bir düşünün panpalarım kürtler iranlılarla yani farslarla akrabadır. hatırı sayılır bir kürt vardır iranda. ayrıca suriyedede vardır ıraktada vardır. fakat ne farslarla ne araplarla nede diğer kavimlerle yüzyıllardır karışmamışlardır veya çok sınırlı bir sayıdadır. şimdi sıkı durun panpalarım! kürt halkı akraba bile saymadığı türklerle öyle bir yoğun şekilde karışmıştırki ayırmak mümkün değildir. kürt halkı acaba neden bu kadar yoğun bir şekilde türk halkıyla karışmıştır. kürt akademisyenler son zamanlarda bunun araştırmasını yapıyorlar. iranda, ırakta, suriyede diğer ırklarla karışan kız alıp kız veren kürt nüfusun sayılarını ve türkiyedeki karışmanın sayılarını çıkarmışlardır. görmüşlerdirki türklerle karışım çok büyük bir sayıyla karşılarına çıkmıştır. şimdi bunun sebebini araştırıyorlar. bende merak ediyorum. kürt akademisyen panpalarım umarım bunun cevabını tez zamanda bulurlar. gerçekten çok ilginç. bin yıldır mezopotamyada yaşayan bir millet neden "akraba" dedikleri farslarla karışmamıştır? aralarına neden mesafe koymuştur? araplarla neden karışmamıştır? diğer ırklarla neden karışmamıştır? neden büyük bir çoğunlukla türk ırkına karışmayı seçmişlerdir? bu coğrafyada bozgunculuk ve bölünme olmasın diye bu allahın bir hikmeti olabilirmi acaba? bin yıldır malazgirtten bu yana türklerin yanında olmayı seçmiş bir millet bu saatten sonra geri adım atarmı? avrupanın ve siyonistlerin oyununa gelirmi? hiç sanmıyorum. herşeyden önce şunu düşünün, güney doğuda ve doğuda yaşayan kürt nüfusu beş milyon kadardır. yedi milyonluk sayıyla kürt kardeşlerimiz, çoktan izmirli,bursalı,antepli,istanbullu,mersinli,adanalı,samsunlu olmuşlardır ve herkes işinde gücünde ekmeğinin peşindedir. bu topraklarda kürdistan hayali kuranlar gelip benim taşşaklarımı avuçlasınlar...bu bir varolma savaşıdır panpalarım.kürt ve türk halkı "büyük israil" projesinin önündeki iki büyük engeldir. bu iki halkı tasfiye etmek için ellerinden geleni yapacaklardır. bu iki halk ayık olmazsa parçalanıp yok edileceklerdir. fakat dediğim gibi "gerçek dinamikler" bu işe el koymuştur hiçkimse ümitsizliğe kapılmasın. bazı sebeplerden dolayı bu dinamikleri açıklayamıyorum. ama toz duman kalktığında sizler onuda göreceksiniz. işte bu "gerçek dinamikler" nevruz bayramında tek bir hadise bile çıkmasına izin vermemiştir. bu dinamikler pkk nın elinde tuttuğu tüm esirleri serbest bıraktırmıştır.bu dinamikler bdp'yi süt dökmüş kediye dönüştürmüştür. bu dinamikler nevrozdaki bayrak tartışmasından sonra diyarbakır belediyesine türk bayrağını astırmıştır.ayık olun panpalarım. kürt kardeşlerimizle satılmış siyonist uşaklarını birbirine karıştırmayın! şu toz duman bir kalksın,iç barışımızı bir sağlayalım. harita nasıl çiziliyormuş bütün dünya bunu görecek...
bolünmenin dolaylı yollardan teçvik edilmesi, körüklenmesi.
güneydoğu da özerk bir eyalet oluşturma adına tüm ülkenin eyaletlere bölünmesiyle oluşan suni harita.

bunun altında yatan neden ise (bence) kuzey ırak'taki kürt devleti ile birlikte iç işlerinde özerk ama dış işlerinde türkiye ye bağlı bir devlet kurmak.
görsel

(bkz: türkiye nin kürdistan ı ilhak etmesi/#18560654)
eyalet sisteminin türkiye cumhuriyeti devleti halklarını birleştireceğini düşünen kavrama yeteneğinden yoksun kişilerin üzerinde tartıştıkları harita.
eyalet sistemini eğrisiyle doğrusuyla tartışamayan bünyelere ters gelen haritadır. evet.
götten harita uydurmaktır. ahlâksızlıktır, şerefsizliktir, suçtur!

ama ille ciddiye alacaksak da şunu sormak gerekir:
e be amk çocuğu, neye göre belirledin o eyaletleri?
eyalet sistemini bölünmek zanneden cahilleri gördükce, türkiyede esadı destekleyenlere bile şaşırmamaktayım artık. almanya, rusya veya ne bileyim avustralya da eyalet sistemi ile yönetiliyo ama hiç biri bölünmedi şu güne kadar eyalet sistemi başarılı bir şekilde yönetilirse aslında iyi bir sistemdir.
(bkz: ispanya).
Yakında tartışmaları başlayacak olan mevzu. Zaten kıyıda köşede dile getirenler vardı ama artık açıktan söylemeye başlarlar diye tahmin ediyorum.
görsel
Nasıl?
1-Erzurum
2-istanbul
3-Bursa
4-izmir
5-Konya
6-Ankara
7-Sivas
8-Mersin
9-Antep
10-Diyarbakır