bugün

efendim sıvı sabun çıktı mertlik bozuldu. hem iyi temizlemiyorlar hem içlerinde her halt var. hem de ele yıvaşıyorlar yıka yıka çıkmıyor. kokularının ele bulaşması ise iğrenç oluyor. ekmek yerken kokusu insanın boğazına gidiyor. ancak taliplisi ve seveninin çok olması daha hijyenik olduğunu düşünmelerinden sanırım. yılların katı sabunlarından hiç de iyi değiller halbuki. insan katı sabunla elini yıkasın gıcır gıcır oluyor, hiç de kokmuyor mis gibi oluyor. modernlik budalaları ne çabuk terk ettiler 40 yıllık katı sabunları. onun için hep katı sabunları daha çok seveceğim ve kullanacağım.
hitler'e göre, sıvı yahudi ve katı yahudi ayrımıdır.
her market listesinde ayrı ayrı, sıvı sabun, katı sabun olarak yazdığım * ikilidir. ikisinin de ayrı ayrı yeri vardır benim için. ayrı ayrı düşunemem ve ayıramam onları.. çok duygulandım..
(bkz: banyo yaparken götüne sabun kaçma olasılığı) katılar için problem yaratabilir.
her türlü kişisel ihtiyacı * karşılaması bakımından sıvı sabunun galip geleceği karşılaştırma.
sıvı sabunla kese atılamayacağı için kalıp sabun alır.
biri yufka diğer taş yüreklidir.
sabun dediğin duruşuyla kendini belli edecek arkadaş. sert olacak, taviz vermeyecek. adam gibi sabun, katı sabun.
sıvı sabunun kazanacağı mücadele. özellikle ortalık yerde.
sıvının kazanacağı karşılaştırmadır. daha hijyeniktir çünkü.
teknolojiyi arkasına alan sıvı sabun tüm cephelerde emektar katı sabunu yenmeye devam etmektedir. bu gidişle katı sabun gururundan harakiri yapacak gibi görünüyor.
(bkz: sıvı sabunun yıkama sonrası elden gitmemesi)
sıvı sabun ezer geçer bence. çünkü, katı sabuna gelen geçen herkes elini sürüyor, elinde çevirip duruyosun. sıvı sabunla, tek tıkla işin bitmiş oluyor. işte rahatlık, işte asıl hijyen. bir de katı sabun elleri yıkadıktan sonra elleri taş gibi yapıyor, sürtünme olayını kaldırıyor. ellerinizi birbirine sürterken tuğlaya sürtüyor gibi. tarafımdan hiç tasvip edilmemektedir sözlük, sıvı sabundan vazgeçmeyiniz.
tabii ki de katı sabun ile karşılaştırılamaz sıvı sabun.
katı sabun hele de organikse candır. öbürünün rengine, ambalajına kanmayınız.

ve sabun zaten mikrop tutmayan bir şeydir, o yüzden daha hijyenik olduğu koca bir yalan.
içindeki kimyevi maddeler ise nedir ne değildir belli değil.
sıvı sabun kullanıldığında elleri durulamak daha uzun zaman alıyor. su ve zaman israfı gibi.
KÖPÜK sabun derim. siz de deneyin. çok tatlı.
katısı sodyum hidroksitten, sıvısı potasyum hidroksitten oluşmuştur. tercih meselesidir, genellikle katı olan çokça kurutur.
Bazı bünyeler için, sıvı sabun icat olduğundan deyyu katı sabunun papucu dama atılmıştır.

Özellikle topluma açık yerlerde kullanılan katı sabunun, sayısız mikrop barındırdığını unutmayın.

Sıvı sabun candır.
Hele doğalsa canandır.
Umuma açık yerlerde sıvı, evde katı sabun.
el için sıvı sabun.
katı sabunun ne kadar durulasan da elde bıraktığı o kayganlık hissi rahatsız edici.
fakat duş jeli mi katı sabun mu diye sorulursa katı sabun elbet. doğal olan iyidir, sağlıktır.
katı sabun. belki psikolojik bilemem ama sıvı sabunu hep böyle bir daha kimyasal görürüm ben. artı katı sabunun yarattığı o kuruluk hoşuma gider.
evde kati sabun. disarida sivi sabun. herkesin elini yikadigi sabuna dokunmak pek cazip gelmiyor.
sıvı sabun evde protex, duru gibi güvenilir markalardan veya bath & bodyworks, bodyshop falan gibi bir yerden alınmadıysa normal fax kalıp sabun'un yerine pek geçemeyendir.
ama dışarısı söz konusuysa tartışmasız sıvı sabun.
Katı sıvı köpük...
Hangisi olursa olsun dışarıda kullandığınız tüm temizlik malzemesi kimyasal bir ürün.
Sadece kimyasal bir ürün değil, kalitesiz kimyasal bir ürün.
Kullandığınız zaman "ben maske mi yaptırdım, el mi yıkadım?"diye bir hisse kapılmanıza neden olan, eliniz yapış yapış durulanmamış ve ağır bir parfüm kokusu kalıyorsa öldürdüğünüz sadece bakteriler olmadığını bilin.
Merdiven altı tabir edilen denetimsiz sağlıksız duyulmamış bilinmeyen ucuz markaları kullanan avm'ler başta olmak üzere iş yerleri şirketler lokanta cafe vb yerler temizlik adına halkın sağlığı ile oynuyor.
Ne mi yapmalıyız?
Çantanızda bildiğiniz evde kullandığınız bir kalıp sabun ve ıslak mendil peçete bulundurunuz.
Eskisi gibi sabunlar iri en az 250 gramlık olmuyor, ufak 100 gramlık oluyor zaten.
Bunu kadınlar yapabilir ama erkekler bunu nasıl yapacak?
Postacı çantası neden taşıyorum sanıyorsunuz? Sadece tablet netbook vb için mi?
katı sabun sağlıklıdır elden kolay çıkar.