bugün

görsel
Liseli ergen itemi.
Taşıması konforlu, en rahat çantadır.
Lakin arkayı kollamak gerekir.
iki defa, ruhum bile duymadan, cüzdanım, telefonum çalındı bu çantalarla.
Hangi ara, nasıl, ne zaman çaldılar, nasıl hiç hissetmedim bilmiyorum.
Ama oldu...

Uzun seyahatlerde kullanmaktan vazgeçemesem de, günlük olarak artık kullanmıyorum.
Pis herifler!
kısa süreli seyahatlerin vazgeçilmezidir.
en güzel şey ihtiyacın olan her şeyi kolayca taşıyabileceğin şey kullanmayanlar bilemezzz.
Bundan iki sene önce kitaplarımı elimde taşımamak adına sırt çantası kullanıyordum ve bi arabadan adam şey diye bağırmıştı :çekil yoldan kaplumbağa . O günden beri ne zaman sırt çantası taksam üzülürüm .
Her yerde bu eşyayı taşıyan insanlar görüyorum.

Adam bakkala sırt çantasıyla gidecek neredeyse, içini açıp baksan işe yarayacak bi bok yok.

Ortalarda ninja kaplumbağa gibi geziyor amk.
Yürüyüş mesafesi uzadıkça, yararı artan, gereç.
Engelli üniversite gençlerinde meşhur olmuş zamazingo.

Amk sırtına çantayı geçiren çıkıyor dışarı

Başıma dağcı gezgin oldular amk
Altı üstü gideceği yer iki adım mesafe

Ama cool görünmek için herşey yapar bu salaklar..
marka marka ebat ebat bir eşya. litre hesabına göre sınıflandırılır.

öyle gidip incecik kumaşlardan yapılmış adidas, nike almayın uçuk paralara. tad gear diye bir marka var. internette bulunur. miltech var. bir de 5.11. iddia ederim her gün yanınızda olsa dahi en az bi 25 sene kullanırsınız.
Valideme küfreder gibi bakıyor suratıma. Aylardır kullanmıyorum yırtıp atacağım.
Kısa bir araştırmadan sonra ülkemde yeterli ürün çeşitliliğinin bulunmadığını anladığım aksesuar.

Lan yabancı menşeili sitelere bakıyorum kanvasından yapay kumaşına ne ürünler ne çeşitler var bizim sitelerde adidas ın nike ın hak ettiğinin 5 katı fiyattaki dandik çantalarından başka bir bok yok. Yapacağınız işin amk.
Hayatım onla geçiyor. Yeni bir tane arayıştayım önerisi olan yazsın.
yeri geldiğinde 5 günlük eşya bile sığdırabilen, yürüyen kaplumbağa aracıdır.
Rahatlik.
sürekli yanımdan ayırmadıgım ceplerimi gereksiz şeylerle dolmamasını saglayan biricik yardımcım.
Gunluk hayatta deri olanlarıni çokça kullandığım çantadir. Çok rahattir ve bazıları cool bir hava katıyor.
dünyanın en rahat çantası olabilir bu.

40 litrelik olanı uzun seyahatleriniz için idealdir, hayat kurtarır.
(bkz: pangolin)
kimileri için vazgeçilmezdir. trençkotla dahi kullanırım. sabah staja giderken liselilerin arasında liseli gibi yürürüm ama olsundur. sırt çantası kutsaldır. sallanan omuz çantası mı kullanalım yanidir.
senelerce sırta yapışmışken iş hayatı ile malesef sonu gelen çanta modeli. çünkü topuklu ayakkabıyla ve trençkotla uymuyor(muş). çünkü iş hayatına atıldıktan sonra o aşırı rahatsız ve ortopedi düşmanı omuz çantalarını takmak gerekiyor(muş).

kahrolsun bağzı şeyler. ben sırt çantalarımla varım.
hem rahat hem kullanışlıdır. vazgeçilmezdir. bırakmaya niyetimin olmadığı çantadır.
özgür ruhlu takılanların semeridir.
Baskıcı dayatmacı eğitim sisteminin bir parçasıdır. Çocuk normalde "o kitabı taşıyamadım" diyecekken bu ilginç icat yüzünden bütün kitapları taşımak zorunda kalır. Fazla ağır olduğun da yatağa işemek ise yan etkilerinden sadece biridir.
bazı mağazalarda yanında turist hediye ediyorlar. Karizma bir duruşu vardır severim kullanırım.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar