bugün

genellikle okul yıllarında kullanılan çantadır.koskoca wow kahramanları da kullanıyor orası ayrı mesele.bir de bu sırt çantasının giyilmesi hususu vardır.tek omuza ya da çift omuza takılır.sapından tutup taşıyanlar da mevcuttur.
(#969515)
yeryüzündeki en kullanışlı çanta modelidir, içine hemen hemen her türlü ıvır zıvır sığdırılır buna rağmen omuzlarda taşındığı için diğer çantalara göre daha kolay taşınır. üstelik her yerde her zaman her amaçla kullanılabilir ***.
en rahat, en kullanışlı çantadır. ayakkabılarınızı baglamak için çantanızı koyacak yer aramak zorunda kalmazsınız. elleriniz tamamen size kalır. üniversite son sınıfa dogru kullanımı azalmaya başlar, iş hayatına geçişle artık kullanılmaz olur.
kanal 24'te salı günleri yayınlanan, çağatay yolda'nın türkiye ile sınırlı çakma versiyonu bir program. olmamış sıfır!
adının ceren ala olduğunu öğrendiğim madde bağımlısı görünümlü konformist bir kızın evden kaçmasını konu alan gerilim filmi tadında ki gezi programı.
ilkokul yıllarının vazgeçilmezidir. sonrasında yerini yandan askılı çantalara falan bırakır ama onun yerini hiçbir şey tutmaz.*
bense üniversite hayatımda ablamın;

'bak sana doğru düzgün çanta aldım böyle tek omzuna asacaksın. üniversiteyede çocuk çantasıyla gitme' demesi üzerine bıraktığımdır.

ama benim için yalnızca bu değildir. benim hayat felsefemdir.**
bundan 3 en fazla 4 sene falan önceydi. hep bir kaçıp gitme fikri vardı hayatımda. ki bu bundan 2 sene önce yeni hayatı ilk okuduğumda daha da alevlendi bu düşünce. hiç bağlanmadım yaşadığım hayata. kimseyi gereğinden fazla sevmedim, sevmeyecektim. aşık olmadım, olmayacaktım. aşığım dediğim kişiyi istediğim an bırakıp gidebilecektim en azından. işte bu da aşk olmayacaktı haliyle.

hiçbir zaman sırt çantama sığmayacak eşyalarım olmayacaktı. o yüzden o'num olsun bu'num olsun diye hiçbir zaman hayal kurmadım. daha doğrusu ben hiç hayal kurmadım. hep olursa olur diye düşündüm mesela. olmazsa canımız sağ olsun diyordum. hiçbir zaman önce devletin sonra çocukların beni emekli etmesini daha sonrada hayatın emekli etmemesini beklemeyecektim...

içinde bulunduğum ortamla ilgili hiçbir hayalim olmayacaktı. zaten hayal dediğin bir sırt çantasına sığmazdı ki. ben bir ilkokul çocuğu gibi takacaktım çantamı ve gidecektim korkusuzca. bir çocuk gibi olacaktım evet çünkü çocuklar korkmazlardı onlar sadece canları yandıklarında ya da anneleri ağladıklarında ağlarlardı. önce amasraya gidecektim mesela. sonra... sonrasını düşünmemeyi seviyordum.

neyse, uzunca süre düşündüm bunları...

sonra aşık oldum...

sonra bütün hayallerim değişti...

sonra korkmaya başladım...

sonra yok yok ama hala çocuk kaldım...

çocuk gibi sevdim abiler. karşılık beklemeden. bir çocuk gibi acizdim karşısında. arada bir küstüm çocuk gibi ama bir elma şekerine alınabilirdi benim gönlüm. elma şekeri sırt çantasına konulurdu ama içinde onun olduğu hayaller konulamazdı. ben kendi kuralımı kendim bozdum...

işte bugün, yani sırt çantamla okula gitmediğim ilk gün eminönüne giden kadıköy vapurunda düşündüm, hatırladım bunları. sonra bir şiir çarptı gözüme vapurun duvarına yazılıydı siyah ispirtolu kalemle.

bekliyorum
öyle bir havada gel ki...

demiş bırakmıştı yazan. şiirden çok alakasızca aynı kalemin mavisiyle devam ettim...

bekliyorum
öyle bir havada gel ki...gel ki... gel ki...gel ki...

sonra okula gidip şu yeni çantamı amfiye fırlattım ve ona mesaj attım...

gelen mesajlar üzerine edit: uff ulan bende biliyorum gidemeyeceğimi. ama en azından öyle yaşayacaktım. şurdan şunu çıkardınız ya bir şey demiyorum artık...
her daim yanımdan ayırmadığım, her şeyi unutup bir tek onu unutmadığım, takmadığım zaman kendimi çıplak gibi hissettiren, hayat arkadaşı.

(bkz: çantaya aşık olmak)
litre ile hesaplanan, kadın ya da erkek anatomisine göre değişen, bol ceplisi, bol bölümlüsü makbul olan, özelliklerine göre fiyatı uçan ya da hafif havalanan ama her daim ayakları yere basmayan, 600 küsür tl'ye kadar varabilen fiyatları ile dudak uçuklatıp, en en basit modellerini kampanyalar ile 130 tl'ye bulabileceğiniz, basıp gitme hedesi.
kaplumbağa gibi sırtınızda eviniz, elleriniz özgür şekilde basar gidersiniz adresi belirsiz diyarlara...
bazı mağazalarda yanında turist hediye ediyorlar. Karizma bir duruşu vardır severim kullanırım.
Baskıcı dayatmacı eğitim sisteminin bir parçasıdır. Çocuk normalde "o kitabı taşıyamadım" diyecekken bu ilginç icat yüzünden bütün kitapları taşımak zorunda kalır. Fazla ağır olduğun da yatağa işemek ise yan etkilerinden sadece biridir.
özgür ruhlu takılanların semeridir.
hem rahat hem kullanışlıdır. vazgeçilmezdir. bırakmaya niyetimin olmadığı çantadır.
senelerce sırta yapışmışken iş hayatı ile malesef sonu gelen çanta modeli. çünkü topuklu ayakkabıyla ve trençkotla uymuyor(muş). çünkü iş hayatına atıldıktan sonra o aşırı rahatsız ve ortopedi düşmanı omuz çantalarını takmak gerekiyor(muş).

kahrolsun bağzı şeyler. ben sırt çantalarımla varım.
kimileri için vazgeçilmezdir. trençkotla dahi kullanırım. sabah staja giderken liselilerin arasında liseli gibi yürürüm ama olsundur. sırt çantası kutsaldır. sallanan omuz çantası mı kullanalım yanidir.
(bkz: pangolin)
dünyanın en rahat çantası olabilir bu.

40 litrelik olanı uzun seyahatleriniz için idealdir, hayat kurtarır.
Gunluk hayatta deri olanlarıni çokça kullandığım çantadir. Çok rahattir ve bazıları cool bir hava katıyor.
sürekli yanımdan ayırmadıgım ceplerimi gereksiz şeylerle dolmamasını saglayan biricik yardımcım.
Rahatlik.
yeri geldiğinde 5 günlük eşya bile sığdırabilen, yürüyen kaplumbağa aracıdır.
Hayatım onla geçiyor. Yeni bir tane arayıştayım önerisi olan yazsın.
Kısa bir araştırmadan sonra ülkemde yeterli ürün çeşitliliğinin bulunmadığını anladığım aksesuar.

Lan yabancı menşeili sitelere bakıyorum kanvasından yapay kumaşına ne ürünler ne çeşitler var bizim sitelerde adidas ın nike ın hak ettiğinin 5 katı fiyattaki dandik çantalarından başka bir bok yok. Yapacağınız işin amk.
Valideme küfreder gibi bakıyor suratıma. Aylardır kullanmıyorum yırtıp atacağım.
marka marka ebat ebat bir eşya. litre hesabına göre sınıflandırılır.

öyle gidip incecik kumaşlardan yapılmış adidas, nike almayın uçuk paralara. tad gear diye bir marka var. internette bulunur. miltech var. bir de 5.11. iddia ederim her gün yanınızda olsa dahi en az bi 25 sene kullanırsınız.