bugün

halkın cogunun sevdigi hep ezilenlerin yanında olan adam.
bir zamanlar severdik...
hangi partiden aday olursa olsun bir kısım insan yine hayal kırıklığına uğrayacaktır.
o parti olmaz, bu olmaz. nasıl meclise girecek peki bu adam?
var mı onun gibi bir tane daha? yok.

yok o öyleydi, şu şöyleydi diyip kıvırmayın.
adam gibi adamdır ve meclisin ona ihtiyacı vardır. gerisi boştur. *
polis koymuş dediği molotoflardan alınan parmak iziyle bir kişi tutuklanmış, ama balçiçek ve kendini aydın sanan kankaları hala haksızlığa uğradı teranesinde.sırf tayyibe muhalefet etmek için kör gözlerle sırrı süreyyayı karınca incitmeyen ilan edenlere duyurulur. ayrıca gözaltına alınan adam başka suçlarada karışmış.
dost sofrasında bağdaş kurup, alınteriyle yoğrulmuş en pişkin ekmekleri halkıyla bölüşmesine 1 gün kalmış, direngen ve yürekten adam...
(bkz: sırrı süreyya önder in transeksüellere desteği)
' blok' kelimesini müthiş bir şekilde telaffuz eden, meclis kürsüsünde ne gibi artizzlikler yapacağını merak ettiğim önder.
150.000 in üzerinde oy olması muhtemeldir.
bence zor olacak seçilmesi. seçilse niye demem ama zor gibi.
bir aksilik olmazsa milletvekili olmuş gazetecidir.
vekilliğiyle biz demokratları sevince garketmiş dünyanın en şirin insanıdır.
hayırlı olmasını dilediğim yeni mebustur.
2011 genel seçimlerinin tek sevindiren haberidir..
110 bin oy almıştır kendileri.
ciddi bir oy almıştır.
an itibariyle 114.953 oy alıp meclistedir ve benim için bugünün en çok mutluluk veren haberinin kahramanıdır.
an itibariyle "Bir süre benden kimse pigmentlik beklemesin, memlekette bu kadar sıkıntı varken renk katma zamanı değil." ve "demokrasilerde balkon diye bir müessese yoktur" şeklinde konuşan.
bugünün tek mutlu haberi sanırım. bari buna sevinelim.
şu andaki televizyon konuşmasıyla şahsımda kendisi hakkında bulunan tüm o hayranlık yerle bir olmuştur. kendi kendini bitirmiştir. zannedilmesin ki buna kürtçü partiden milletvekili gösterilmesi sebep olmuştur, sebep verdiği sinyallerde bdp'ye hiç bir şey katmayacağını belli ettiğindendir, klasik kürtçü ağza bürünmesindendir. çok şey bekliyordum kendisinden. 2 güne kalmaz bu adamı harcarlar. göz göre göre harcattı kendini, yazık...
meclise girmesine sevindim. bu seçimin en önemli olayıydı kendisi. umarım meclis'in de en önemli adamı olur!
Sözlük yazarlarının pek sevdiği pkk lı mebus. Olmuyo beyler, çıkın dağa, rahatlayın.

dedit; serhat ne çok pkk lı var şurda yav, lan sanki benim evimden çıktı molotoflar...
sizin çok sevdiğiniz sosyalist pkk lının seçim çadırında üretilen molotoflar nereye atılıyor peki?
be söyleyeyim; kreşlere ilkokullar,yurtlara yaaa.peki kim atıyor?
onuda ben diyim; bebek katili sempatizanları.
günün tek cümlelik özetidir. helal olsundur. yıllardır neredeymişsin sen sırrı süreya önder? sana o kadar ihtiyacımız varmış ki...

ayrıca an itibariyle show tv'de döktürüyor, yardırıyor. burhan kuzu karşısında cevap veremiyor, sadece istikrar sürmeli diyor. tıpkı başbakanı gibi. edebiyatla vurmaya çalışıyorlar kendisini. bu kadar basitler işte. aldırma sırrı aldırma...

özetle şimdi seni evimde izlerken ayakta alkışlıyorum.
an itibariyle "halkımız bizi bekliyor gerisini mecliste konuşuruz." deyip canlı yayından kalkıp giden şahsiyet. seçilmesinede ayrıca çok sevinmiş bulunmaktayım keşke siyaseti bu ve bunun gibi adamlar yapsa türkiyede dedirten adam.
show tv'de akp'li burhan kuzu ve dönüşen bayan nazlı ılıcak'a muhteşem ayarlar veren sosyalist istanbul milletvekili.

boyun eğmeyen bir komünist olsam da sevinmedim dersem yalan söylerim milletvekili seçilmesine. ne olursak olalım aynı düzeni istiyoruz sonuç olarak.
fitnenin donanımlı hali.
güncel Önemli Başlıklar