bugün

dünün postal yalayıcısı, bu günün çapulcusu berduş insanların sırf görüşleri atatürk'le aynı değil diye necati şaşmaz'ı ölümüne eleştirmeleri durumu. 10 yıldır her bölümünde heyecanla takip edip, 2 dünya görüşü edinmenizi sağlamış bu adama bu tür bir başkaldırı sanırım kabul edilemez. edilmemeli. zira çok gülünç.
(bkz: yav he he)

dublörünün savunması. anlat birader 10 dk boyunca adam ne dedi. nazar dedi? başka bir şey anlayan var mı aranızda?
"bize nazar değdi" sözüne fikir diyen dangozlar da, aynen "polat" gibi olanları "nazar" ile açıklıyorlar. olaylar "faiz lobisi" ve "uluslararası güçler" yüzünden çıkmamış demek ki.
Kenan evrene dergilerinden poz atanların, ironik bir şekilde direnişcilere postal yalayıcısı diyerek necati şaşmazı savunması durumuna tepkidir.
valla aslında fikirleri zıt mı onu da bilemiyoz. adamdan bi sik anlamadık ki amk...
aslında fikirlerin zıt olmasından ziyade, ortada anlaşılır bir tek kelime olmamasından kaynaklanan eleştiridir. eğer hükümet olarak sanatçıların fikirlerini almak istiyorsan, hem davasını savunavbilecek, hem derdini anlatabilecek kişileri seçmen gerekir.

benim seçim şu yönde olurdu;

haluk bilginer
metin akpınar
çetin tekindor

bu üçlü, başbakana çok bile gelirdi.
necati şaşmaz'ın oraya çağrılma sebebinin kurtlar vadisi'ndeki rolü nedeni ile olduğunu düşünen, babasının kadiri tarikatı lideri olduğunu bilmeyenlerin yaptığı eleştiridir. ufak bir ayrıntı; kadiri tarikatının sıradaki lideri olma ihtimali de yüksektir.
Kemalistlerin artık kabak tadı vermiş olan saçma reflekslerinden biridir. Nedense eleştirdikleri insanı daha çok seviyorum.Düşünsenize 5 tane yavşağın saldırısını kaçmayıp göğüslemeye çalışan delikanlı kadar şerefli gözüküyor gözüme
Sol framede ne kadar şerefsizleşilip, düşmanca hareket ettiğini rahatlıkla görebildiğimiz topluluğun klasikleşmiş eylemi
sırf birilerine yaranmak için at gözlüğü takan yazarımsı iddiasıdır. itibar etmeyiniz.
dünün çocuklarının bu gün yaptığı şey. postal diyorum. postal.
kurtlar vadisiyle vizyon kazanacak kadar kalas olanların savunduğu hede. azıcık yontulun.
önce bir konuşmasından fikirlerini algılayabilmek gerekir . *
at gozluklu kemalist eylemidir.
onlar icin ya onlar gibi dusunecen ya da yok olacan. boyle sikim bi zihniyete sahipler iste.
zordur. zira dediklerinden bir şey anlaşılmıyor ki, fikrini öğrenelim.
üzerindekileri çıkarıp, saçını sakalını kesse bir ne dediği anlaşılsa da fikirleri yüzünden eleştirebilsek halk olarak çok memnun olacağımız ifade özürlünün insanları düşürdüğü durumdur.

sen ne diyon denişik demeye sevkeder insanı.
dirseklerini bile yalayamazken postal yalama derdine düşen acayip insanların acayip durumu.
tam bir yobazlıktır.
gezi eylemlerine destek veren sanatçılara demediğini bırakmayan, onları adeta hedef gösteren başbakanın yaptığıyla aynıdır.
yanlış tesbit...

fikrinden dolayı değil hiçbir fikri olmadığı halde kendisiyle alakasız bir kitleyi temsil ediyormuş kisvesiyle propagandaya alet olduğu için suçluyoruz ve suçludur.

edit: eşşeklik bende kurtlar vadisi hayran kitlesine laf anlatmaya çalışıyorum...
büyük bir alçaklıkla devam eden itibarsızlaştırma kampanyalarının bir yansımasıdır aslında. Onun gibi bir sürü adam sayabiliriz. twetter çeteleri,sözlük nonoşları ve facebook yüzsüzleri çeteler kurup insan itibarına hayasızca saldırmaktadırlar.

Ama olsundur..bir yandan kıyasıya itibarsızlaştırma devam ederken bir yandan da bizim gözümüzde itibarı kat ve kat artmaktadır.
aynı fikirde olupta eleştirenleri yabana atmaktır. abicim ne alaka ya gezi parkı şudur budur eylemlere en muhalif olan benim bende taşşak geçtim ne var bunda. eğriye eğri doğruya doğru necati şaşmaz kim ya ? yada hülya avşar ? herkes ehli olduğu işi yapsın . 10 senedir yediler sizi kahraman kahraman diye herif kendi bile konuşmadan doldurdu kasayı. o adam vurdukça orgazm oldun tv başında ne değişti . bi insan dizide oynuyor diye kanaat önderi ancak bizim ülkemizde olur.futbolcu futbolunu oynasın oyuncu dizisini oynasın kıt bilgilerle gelip insanlarla alay etmesinler.sırf bu yüzden tek becerisi futbol olan hakan şükür milletvekkili olmuştur. sorarım size ne özelliğinden dolayı milletvekili oldu bu adam . kendisine saygım var ama buda milletle dalga geçmektir.velhasılı dün akşam bi rezalet yaşandı ve bitti . necati bey lütfen kendi işine baksın böylede madara olmasın.bu arada bana gelecek olursan iyiki kurtlar vadisi falan izlememişim her perşembe açardım behlüle bakar kam alırdım dünyadan. çakma polatlarda sevmezlerdi beni bide ciddiye alanlar falan vardı polat bi kahraman keşke gerçektede olsa öyle biri diye. bi ara dalga geçiyorum diye vatan haini falan ilan edildim.geçelim boş işleri beyler millet alıyo parasını alıyo karısını bide tv karşısında ahkam kesiyo halk adına sizde yiyorsunuz.
Siyonistlere mesaj vermiştir. Teşekkürler Polat, sen de olmasan bu vatanı kim kurtaracaktı. Her bölümde okuduğun izlenimini verdiğin kitapları okusan ancak bu kadar güzel konuşulurdu. Fosforlu kedi gözlerinle yolumuzu aydınlattığın için thanksss.
şahsen kendi adıma öyle olmayan durumdur. yaa hacı biriniz anlatın la, ne dedi ki şimdi bu adam? nazar değdi ne lan? benim bildiğim, ilkokulda inek gibi karne getirip, lisede yatan; sonra da össde çakılan öğrencilerin annelerinin söylediği bir laf "nazar değdi". hayır, olabilir. siyasetten anlamıyorsundur. anlamak zorunda da değilsin. taksim eylemlerini takip etmemişsindir yeterince. onda da bir zorunluluk yok. ama o zaman neden bu konu hakkında, türkiyede başka insan kalmamış gibi, sen gidip de başbakanla görüşüyorsun? mehmet ali alabora gitse, görüşse ve bir mutabakata varsalar; o zaman derdim ki çok güzel oldu çok da güzel iyi oldu taam mı? amma velakin durum öyle değildir. eyyorlamam bu kadar, hadi hayırlı işler.

edit: ayrıca fikirlerimizin zıt olduğunu anlayabilmem için önce necati abimizin fikirlerini anlayabilmem lazım. adamın fikirlerini anlayamadım ki bir şey söyleyeyim.
gayet eğlencelidir. adam komik.

ama hülya avşar'a belaltı saldırmak hiç komik değil. ahlaksız komünistlerin bu huyundan bıktım. keşke hepsinin tc kimlik nosunu bulup yazsam burdan.