bugün

gırtlağı sıkılası insan tipidir, hatta "sana insan diyenin"le başlayan bütün cümleler onlara müstehaktır.belki de hiç onlar gibi olamadım, sorun buydu.adları geçti sinirlendim yine.
cinsiyetinin erkek olmadığından şüphe edilmemesi gereken öğrencidir.
(bkz: bok yesin)
inek diye tabire mahsar olan canlılardır.
kafa göz dalmak gerekir.
öğretmenlerin de gaz vermesiyle kendini zeki sanan yavrucakların durumu.
bu hırs ne lan git intihar et bari deyince de, küserler.
allah belalarını versin.
bu duruma inanmak bile farklıi b model olmayı gerektirir. yoktur lan öyle bişey.
soluduğu oksijenin zarar olduğu insan modeli.
bizim orta okulda bir çocuk vardı hatırlıyor musun 99 alınca ağlardı deyip kesinlikle çok dalga geçilmemesi gülünmemesi gereken öğrenci modelidir. yoksa hiç ummadığın bir anda kariyerine, hayatına yön verecek bir sınavda başa gelmesi kaçınılmaz olmaktadır. ağlama olmamakla birlikte daha beteri bir kaç gün 3 puan yüzünden finalden kalırsam paranoyası gerçekleşmesi daha kötüdür.

(bkz: gülme komşuna gelir başına)
muhtemelen faşist ebevynlere sahip öğrencidir. içten içe özenilen lakin hiç olunamayacak öğrenci tipidir. tesadüfen 99 alan ortalama bir öğrencinin de anı yakalayıp aynı triplere girmesi rastlanılabilir bir durumdur.
100 alamadığı için ağlıyor olabilir.yadırgamamak*gerekir.biraz daha çalışırsa başaracaktır.
Genel olarak ya teneffüste ya da okul çıkışında karambole alınan öğrencidir. Ulan lise dönemimde 45'in üstünde not aldığımız da havalara uçan öğrencilerdik, arada tek tük böyle zibidiler çıkardı yıpratılırdı hep.
Sadece show için yapılan harakettir.
ağlayan değilde mız mız çekilmeyen öğrenci tipidir.

lise 3 e gidiyos.

kimsenin din sınavından haberi yok. herkes '' len nasıl olsa kolay '' modunda.

hoca o gün bize kağıtları verdiğinde zıpkın yemiş orkinos gibi bi sağa bi sola bakmaya başladık. din sınavından kopya çekenlerde oluyormuş. işin zor kısmını görünce din gibi kutsal bir sınavdan kopya çekebiliyor öğrenciler.. zor olması yeterli. ama ben o mütevazi kimliğimden ödün vermiyerek kağıdı ilk verenlerden oldum.

sorular harbi kazık. hepside çalışılması gereken zor kısımlar.. birde öğrencilerin yapamayacağı halde sağa sola bakması adamı dumur ediyor.. öğrencideki bu hırs kimsede yok yeminlen.. zayıf almamak için birbirlerini sattılar o gün.. hocam o da bakıyo.. ama hocam yaa gibi absürt muhabbetlerden sonra hoca teker teker kağıtları toplamaya başladı.. sonuç olarak herkes sıfır almıştı.. tek kişi hariç..
zaten gül lokumu gibi sırıtmaya başlayınca anladık o kızın zayıf almadığını 98 almıştı kız.

hoca halimize acıyıp sınavı tekrarlayacam o 98 alan arkadaşanıza söyleyin onun notu olduğu gibi geçecek dedi.. kızı ertesi gün hocayla konuşurken gördüm.. hocam bende girsem mi diyo.. şaka gibi gerçekten millet 45 alıp geçsem modunda kız 100 alma derdinde öğrenci milleti doymazz doyuramazsın..

kız sınava girdi salak bir soruyu yanlış yaptı 90 aldı..
en son hocam 98 i geçirin ben öylesine girmiştim diyerek hocanın arkasından ağlaya ağlaya gittiğini hatırlıyom ahahah
çok gıcık olursun ama onun perspektifinden bakınca haklı aslında. kendince planları olan insandır.