bugün

sabahın köründe sınavı olan öğrencinin gece boyu ders çalışarak sabah uykusuz bir şekilde sınava girmesi durumudur.
kaç neskafe devirir bilinmez ama sınavın kötü geçeceği kesindir. hep öyle olmuştur.
sınavdan çıkınca "bir daha uykusuz sınava girmiyeceğim" diyecektir. ama tabi ki de girecektir.
boktan da beterdir.
O sessizlikte uyumamanın elde olmadığı durumdur.
sınavdaki başarıyı etkilemeyecek olan durumdur. tecrübeyle sabittir. başarı tamamen sınava ne kadar çalıştığınızla alakalıdır.
bugün gerçekleştireceğim eylemdir.

(bkz: vize ve final haftasında uyku düzeninin bozulması)
çok salakça bir iştir. tam olarak konsantre olamamanıza neden olur. sayısal bir sınavsa eğer girdiğiniz beyninizi tam verimle kullanamamanıza neden olur. sözelse uykunuz gelir filan.
geçen matematik sınavında 25. sorudan sonra beynimin durmasına sebep olan durum.
Aşırı derecede salakça ama bir o kadar da kaçınılmaz durum. Başarıyı etkiler mi etkilemez mi tartışılır.
sürekli yaptığım durum. sınava 3 saat kala uyur 1 saat kala uyanır apar topar sınava koşarım genelde de geç kalırım. notlarım düşük ama bu yüzden olduğunu sanmıyorum, çünkü çalışmıyorum.
emin olun uykulu girmekten çok daha iyidir.

ben mesela şimdi uykulu gireceğim nasıl geçecek bilmiyorum.
mal davranışıdır. sen dur aylarca çalışma sınava 2 gün kala çalışmaya başla. oldu.
Senin sınava uykusuz girmen sınav karşısında hiç önemli değil ama o sınav sana uykulu uykulu bir girerse 2. Sınav zamanına kadar boş metrobüste ayakta gitmek zorunda kalırsın...