Sürekli beceremediğim.
ciddiyet ahmakların son sığınağıdır. oscar wilde
Panik ataka yol açtığı düşünülen eylem. Evet böyle davranmak dogrudur ama robot olmadığımız için çok zordur. Ciddi insanların millet ne der diye düşünmeden her türlü rezilliği yapıp yine de el üstünde tutulan kisilere özendigi bir gerçektir.
boğucudur. bir o kadar da gereksizdir. karşıdakinin tebessümüne engel olabilir. güzel bir kalbe yerleşecek o ufak mutluluğu katledebilir.
adama sorarlar;

görsel
(bkz: laubaliliği hiç sevmem ciddiyete hayranım) *
Ciddiyet prensiplerle olur, suratta ciddiyet suratsızlıktır.
Ben gülüyor muyum?
Asla tahammül edemem hayat bi gün o da bu gün gül eğlen tadını çıkar .
Samimiyetsiz bi ortam gereksiz yere sürekli ciddiyet getirelibilir. Sıkıntı.
Anlayamadığım durumdur. Bence köşeyi dönerken anırıyorlar. Bunu yazarken bile ciddi kalamıyorum.
"kendimi kontrol edemiyorum
butun cinler tepemde
saka yapmayın dostlar
bugun biraz var bende

nasıl bir duygu bilseniz
siz de bir gun delirsiniz
insanlar yabancı
dunyayı bir gorseniz"

Buyrun.

https://m.youtube.com/watch?v=GkdmZ8LDQAU
Zordur.

Ciddi ortamlarda bile gülüyoruz lan biz.

Yapabiliyorsanız helal olsun.
bi kere hayata geliyoruz ve bize ne kazandıracak diye düşünen insanlardanım. yani her seyin küçücük te olsa gülüncek bi tarafı var ve bunu kullanmak lazım bence.
Ciddi olunacak durumlar illa ki vardır. Ancak gülümsemeyi hiç eksik etmemeliyiz.
Müptezellik işidir, birinin yüzüne gülmek sadakadır bizim meşrebimizde.

insan tanımadığı birini görüp istemsizce bir tebessüm etse bile karşıdakinin hoşuna gider bu insan bana sıcak yaklaştı diye.

He bu demek değil ki matine kadınları gibi cıyaklayıp sürekli kahkaha at.
Asla sahip olamayacağım bir olgudur. Örnekle açıklayacak olursam eğer, ilkokul - ortaokul çağlarındayken andımıza kaldırıldığımda gülmekten okuyamadığım için hocanın okul önünde beni azarlayıp yerime geçmemi söylemesi, efendime söyleyeyim eski çalıştığım yerde iş öncesi mitingde gülmem nedeniyle müdürün ceza kesip odadan kovması ve dahasıda var ki oda şudur, lise yıllarımda hoca bir metni okumamı istediğinde arkadaşlarımında gaza getirişleriyle gülmekten okuyamamam gibi gibi birçok nedendir ciddiyet sahibi olamayışım.
bir gülümsemeyle ciddilik gider .
adamın içinden gülmek gelmiyo arkadaşım ciddi değil ki o. Karışmayın bırakın çıksın kaz ayakları.
Fazla samimiyetten zarar gormustur tabulari vardir olmadi ruhunun kulvari sakindir gulumsemeye gelmiyodur yada adam - ortam seciyordur , sinirlidir bulasmasinlar diye bastan uyarici olarak ciddi duruyodur .
ergenlik zamanımda fazlası ile cıvık olan yaşıtlarımdan farklı olmak adına yakalandığım hastalıktı. gülün yaşayın eğlenin içinizden geldiği gibi yemişim duruşunu ya. heba oldu yıllarım çok üzgünüm.
gereksiz şey. hayatın kendisi bir kere çok saçma. dolayısıyla onun içindeyken saçmalamamak elde değil zaten. ayrıca hayatı eğlenceli hale getiren şeylerden biridir saçmalamak. sürekli takım elbiseyle gezip ciddi takılsan da, sürekli mantıklı düşünsen de yine ölüyorsun. neyin ciddiyeti bu derler insana. illa ciddi olunacaksa olunması gereken yerler bellidir zaten. anlarsın onu. bunun dışında boştur.