bugün

hayattaki en büyük meziyeti, belki de tek yeteneği, herhangi bir mal ya da eşyayı ederinden biraz daha düşük fiyata satın almak olan, bunun kendisinden ve satıcıdan başka kimseyi enterese etmediğini unutup sağda solda böbürlene böbürlene anlatan, sığ, sıkıcı, sevimsiz kişi.
genelde esnafların böyle tiplere zaten 5 milyona olan şeye 7 lira deyip bu yetenekli arkadasın "ee bize n'olu abi öğrenciyiz nihayetinde " şeklinde sorusuna kasaya dönerek "arkadas benim tanıdıgım 5 al guzel kardesimden" veya "tamam 5 ver yeter abim" deyip göz kırpmasıyla mutlu olan tiptir.
sürekli bir şeyler alan zengin arkadaştır.
bir tek kendisi pazarlık yapabiliyor sanır.
el yumruğu yemeyen kendisininkini balyoz sanırmış. *
(bkz: sürekli bir şeyleri ucuza almakla övünen tanıdık/#9132817)
-oo ahmet hayırlı olsun saat almışın.
+saol hacı. eyvallah.
-kaça aldın len?
+abi işte 100 kağıt verdim ama deydi.
-ehehe mal. ben aynısını aldım hatta aynısının tıpkısı. 50 kağıda.
+ebeni..

hadi bu yine katlanılır. peki şuna ne demeli:

+lan ooo hayırlı olsun len çekmişiz altımıza 407 yi.
-eyvallah kardeşim.
+kaç lira bayıldın?
-hacı 2. el biliyon. 25 verdim. ama temiz.
+hay allahın salağı. olm gelip sorsana. benim arkadaş aldı tertemiz seninkinden daha az kilometre gitmiş. 17 bine.
-ananı avradını.. siktir git lan!
eğer satıcı bayansa bedavaya bile alabiliyorum ben.

-güzel bayan bu bilgisayar ne kadar?
+5000 tl. aaaman allahım! bu ne yakışıklılık!
-sizle bir akşam yemeğine çıkalım buyrun kartım fakat randevuları 2014 e verebiliyoruz şu an çok yoğunuz.
+peki buyrun bilgisayarı.
-teşekkürler...

selametle.

not:para vermekten çekindiğimi sanmayı ama çok eğlenceli bu ya hu!
birlikte çıkılan alışverişi cehenneme çevirebilen arkadaştır. neye elini atsa "tuzlu, pahalı, değer mi" gibi cümleler kullanır. koşarak uzaklaşılasıdır. en çok kullandıkları kalıp ise "ben bunu yarı fiyatına x'de bulurum" olur genelde.
sürekli bir şeyleri pahalıya almakla övünen arkadaştan bin kat daha iyidir hem de daha pratiktir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar