bugün

türk erkeklerinin %99 unun bilmediği gerçek.

sünnet genital sakatlamadır.

okuyun.

https://sunnetinzararlari.wordpress.com/
Sünnet Hissizleştirir:

Sünnet penisi radikal bir şekilde hissizleştirir. Üst-deri (sünnet derisi) amputasyonu, üst-derinin kendisindeki zengin sinir ağını ve sinir alıcılarını yok etmek anlamına gelir. Sünnet, neredeyse her zaman frenulumu ya yok eder ya da büyük zarar verir. Koruyucu üst-derinin kaybedilmesi glansı hissizleştirir. Sürekli dışarda kalan glansı (penis başı) kaplayan membran şimdi sürekli aşınma ve irritasyon ile karşı-karşıya olduğundan keratinleşir, sert ve kuru olur. Normal, sağlam bir peniste, mukoz zarın tam altında olan glanstaki sinir uçları, şimdi birbiri üstüne oluşan keratin tabakalarının altına gömülmüştür. Köreltilmiş glans(penis başı) şimdi donuk, gri ve sklerotik bir görünüm alır.
aynen. allah her seyi mukemmel yarattiysa neden sunnet derisinin alinmasi gerekiyor? allah in yarattigi gibi kalmasi lazim.
Sünnet olmazsan kadın gibi kirlenir ve kokarsın.
Sünnet Hijyen ve Sağlık Dışıdır :

Sünnet hakkında en yaygın olan efsanelerden biri, sünnetin penisi daha temiz ve bakımı daha kolay yaptığıdır. Bu doğru değildir. Gözkapakları olmadan gözler daha temiz olmaz, penis de üstderi olmadan daha temiz olmaz. Yapay olarak dış organ haline getirilen glans (penis başı) ve meatus, kire ve aşınmaya sürekli açık haldedir, bu da sünnetli penisi daha kirli yapar. Koruyucu üstderinin kaybolması, üriner yolu bakteri ve viral patojenlere karşı korumasız bırakır.
Şahsen beni ikna etti. Not : fikri alınmadan sünnet edilenlerdenim.
Sünnet, insan-Haklarının Bir ihlalidir:

Hiç kimsenin, bir başkasının cinsel organlarını, o kişinin tam olarak bilgilendirilmiş rızası haricinde kesmeye hakkı yoktur. Sonuçlara katlanacak olan çocuk olduğuna göre, sünnet onun hem tedaviyi reddetme hem de alternatif tedaviler arama hakkının bir ihlalidir.
idrar da sterildir ama üstüne deve gibi yarılıp koka koka gezemezsin. Neticede orası cinsel organ. Karşıdakinin diksinmesi için illaki mikrop bulaşma durumunun olmasına gerek yok. insanı diksindiren, midesini bulandıran, arzusunu söndüren şeyler sadece bakteriler ve mikroplar değildir.

Ulan ergenmisiniz? Anlayın artık ha.
Beni sünnet ettiren babamın soyunu sikeyim, amen.
Tıbbi açıdan bakarsak sünnet bir çok açıdan faydalı penis kanserini bile azaltıyor bir çok araştırma var. Enfeksiyon riskini de azaltıyor en basiti. Bunları bi yerimden uydurmuyorum bu arada dersimize giten prof doktorların anlattığı. Bu arada bulaşıcı enfeksiyonlar hiv gibi ona karşı da koruyucu sünnet.
"leş gibi kikirsiniz yii" diyenler olmuş.

banyo yaparsan ne leşliği kalır amk?

türk erkeklerinin bilmediğidir.
Allahtan -5 aylikken sunnet oldugumdandir diye dusunuyorum- o derinin hepsi kesilmemis birazi duruyo. Tam sunnetli degil gibiyim yani. Cinayet lan bildigin. 18 ine kadar yaptirmam cocuguma.