bugün

Hayatımın 3 yılını heba ettiğim kurumdur, bana kurbanlık hayvanları bile kestirmişlerdi fakat dini konular hakkında eleştiri kabul edilemez. Atatürk düşmanlığı hat safhadadır ama saygı duyan hocaları da vardır. Bana ve arkadaşlarıma kuranı kerime geçme hediyesi olarak 1 hafta ev izni ve akşam yemeği vermişlerdi. Saygı kuralları katıdır. Küfürle karşılaşma halinde kişiyi kurumdan öen ederler.
(bkz: işini bilene)
uzak durmanız hayatınızı kurtarır.
gün gelecek bunlar da

o fettoşgil gibi

ihanet ve melanetleriyle anılacaklar

ki ;

bunlar o vatan haini fettosh cemaatından daha tehlikelidir.
Bir de bunlar töredi amk son günlerde sık sık duyuyorum adlarını.
bütün islami cemaatler gibi düpedüz akıl hastasıdır. bir bitmediler, bir izin vermiyorlar milletin aklı düzgün çalışsın.
Ya ülke gerçekten acayip,ulan daha kaç kere kandırılacaksınız da bizi bokunuza sürükleyeceksiniz, sizin pisliğinizi çekmek zorundamıyız oturun evinizde dininizi uygulayın isterseniz takla atarak zikir çekin, ama şu gerici cumhuriyet düşmanı şerefsizlere prim vermeyi kesin, bu adamlar ülkeye zararlı, hepsinin ipi dışarda ne zaman o beyniniz alacak bunları.
ÖNYARGILARIN KURBANI OLMUŞ CEMAAT. GÖSTERiŞSiZ iBADETiNi YAPAN BiR OLUŞUM.HOŞ BEN CEMAAT OLAYINI HiÇ TASViP ETMESEMDE...BiRAZ ARAŞTIRIP YORUM YAPIN SiZE TAVSiYEM BUDUR.
Aynı bokun laciverti. Ha ensarcı ha sülümancı.
bu milletin okumak için şehir değiştiren yoksul evlatlarının kasıtlı olarak emanet edildiği bir diğer karanlık kovan.
Süleymancı değilim, olmaya da niyetim yok, fetöden daha tehlikeli oldukları iddiası yalan yanlış bir söylemdir, süleymancıların abi, abla evleri gibi cemaate üye kazandırma amaçlı gizli oluşumları yoktur, yaptıkları herşey alenidir.
kendilerinden olmayana küfür veya hakaret etmezler.
dinle ilgili bazı yanlış bulduğum şeyleri nedeniyle süleymancı olmayı düşünmem,
mesela rabıta gibi bir şeyi kabul etmem, budistlerin meditasyonuna benzeyen bir şey dinimizde yok, olsaydı hz. muhammed yapardı veya yapın derdi.
zamanında Süleyman efendinin damadı karadeniz bölge sorumlusu için yeryüzündeki melek demişti, sen kimsin ki böyle bir şey söyleyebiliyorsun,
2006 senesinde bir sene süreyle cemaat yurdunda kaldım, bildiklerim o zamandan kalma, ayrıca dayım süleymancı ve diyorum ki, illaki bir cemaate katılacaksınız da katılmadan önce dindar olup dininizi iyice öğrenin, böylece cemaatlerin safsatalarına aldanmazsınız.
Bunlardan 2 tanesini gözlem amaçlı takip ediyorum, dayanamayıp trolleyip durduğum için bir tanesi beni engelledi. Herneyse öbürü de aynı haltın laciverti zaten, engelleyenin paylaşımlarını görseniz zaten sinirden gülmeye başlarsınız, bir insan bu kadar amip olabilir en fazla, çocuk o kadar azmış ki acırsınız haline, 10 paylaşımın 8'i "bana karı bulun" mesajı içeriyor ama konu keşke sadece bu olsa, bazı şeyleri anlamak için görmeniz gerekir, görünce bütün o parçalar birleşir o şekilde durumu anlarsınız, mesela bu arkadaşların sosyal medya hesaplarını görseniz o fotoğrafları, paylaşımları vs vs herşey "ben bu dünyaya salak geldim salak gideceğim, çocuklarımı da aynı çomarlıkta yetiştireceğim, hiçbir şeyi sorgulamadan ot gibi yaşayacağım" diye bağırıyor. ben dayanamıyorum böyle şeye, bu tip insanların evlenip çocuk yetiştirecek olması demek toplumun azar azar mallaşması demek çünkü, bu insanlar gelişmeye açık değiller. Neyse konudan uzaklaşmayalım konu süleymancılardı, bakın göreceksiniz aynı fethullahçılar gibi bunlar da başımıza bela olacaklar, Allah sonumuzu hayretsin, Kur'an'ı arka plana attıkça bu toplum bataklıktan çıkamayacak. Hayır evladım kur'anı boğazından uygun sesleri çıkararak güzel okumaktan bahsetmiyorum, Allah'ın bize gönderdiği mesajı okuyup, anlayıp, hayatımıza tatbik etmekten bahsediyorum. bu arada Kur'an'ı arapça okumayı küçümsemiyorum, çok güzel bir şey, ama "okumak" bu değil.

Edit: bugün fetö, yarın süleymancılar, öbür gün bilmem kimciler... Bu ülkenin gelişmesini engelleyen en büyük faktörlerden biri adam kayırma ve iltimas ile büyüyen bu tip oluşumlardır, bunlar aklını kullanmayan cahillerden beslenirler, toplulukların bilinçsizliğini kullanırlar. Allah hepimizi korusun, söyleyecek söz bulamıyorum.
türkiyedeki hiçbir cemaate tekrar ediyorum hiçbir cemaate bulaşmayın. ne sohbetlerine gidin, ne de yurtlarına. hepsi müslümanlığı daha da bölmek üzerine kurulmuş sanki. o yüzden bulaşmayın derim.
Üstadları fetullahçılar gibi virgül nokta koymayı bilmeyen biri değildir. Ordiyanustur. Ancak dinde şekilciliğe girmiş durumdalar.
şimdi buraya hazretleri falan yazan dangozlar, 3-5 seneye kalmaz, kaldırıldık diye ağlamaya başlar.
(bkz: beraber yürüteceğiz biz bu yollarda)
islam ve müslüman düşmanlarının akılları sıra fetö oluşumundan dolayı tüm cemaatları karalayarak prim yapma çalışmalarına konu olmuş cemaat.

ki bu islam ve müslüman düşmanları, imam hatiplare karşı, diyanet işleri başkanlığına karşı, camiilere karşı cemaat ve tarikatlara saldırıları esasında beni çok ta şaşırtmıyor.

böyle böyle müslümanların din anlayışının içini boşaltacaklar. sonra gelsin kefere nesiller.

dahası yönüzü maddeden ayırıp kıbleye dönmezsiniz ancak burda gelip müslümanlara iftira atıp kin kusarsınız.
(bkz: yeni nesil çıban)
Yararlı olması dileğiyle tekrar paylaşıyorum bu entrymi :

--spoiler--

--spoiler--
onlar için insanlar ikiye ayrılır: cemaat üyeleri ve zahiri insanlar(cemaatleriyle alakası olmayan kesim) bu zahiri insanların cehennemlik olduğunu ve sadece kendi yollarının hak olduğunu iddia ederler. öğrencilere cemaatten olmayan kişilerle arkadaş olmamaları öğütlenir. diğer bir iddialarıda kıyametin kopmamasının sebebi kendileriymiş dünya onların yüzü suyu hürmetine dönüyormuş. geçende içlerinden hoca olan biriyle diyaloğa girdim konu fetöden açıldı. hoca pişkin bir tavırla valla biz hala ayaktayız devletlede aramız iyi hatta falanca kyknın müdürü namazlara sık sık bize gelir vs. bişeyler dedi. kendilerine hiç bir şey olmacak sanıyorlar ve yapılanlarında yanlarına kar kalacağını sanıyorlar. umarım bir gün türkiye cumhuriyeti hepsinden temizlenir sadece süleymancılardan değil tüm arap sevicilerden.
--spoiler--

--spoiler--
Edit: söylediklerini iddia ettiğim her şeyi kendim duydum ve yaşadım.
Bayanlari igne kullanmaz tavsan kulagi gibi asagidan fiyonk yaparlar . Zenginlikleri isimlerinden sonra duyulan ikinci laftir .
Çok kaldım bunların yurtlarında ya, göndermeyin çocuklarını kuran kursuna felan basketbola gönderin ingilizce kursuna gönderin. Bakın benim çocukluğum yurtlarda geçti. Telef oldum keşke bi gitar kursuna felan gönderselerdi.
siyasete atılmış, insanların aklını çelen her türlü cemaate karşıyım ki, ilerleyen zamanda fetö'den farkları olmayabilir.
Faize helal diyen cemaat.
12 yaşımda yurtlarında 3 4 ay kaldım, ailem benden kurtulmak istercesine azıttı resmen bu cemaate...

Ben gittiğim sürece değişik pislik ve kötülükler gördüm, iyilikler de vardı ama bir elin parmağını geçmez derecede azdı.

Ben size şöyle özetleyim; kuran ı öğrenmek dışında ciddi bir faydaları olmadı hayatımın kalan bölümünde...

Onu diyanet de öğretiyor bunun için göndermeyin. ilk haftalar hırsızlık oluyordu bir kaç arkadaşın aklına girdim ve velesbit kilidi aldılar sonra kızdılar ve kullanamadılar, yasak.. Yasak ama hırsızlıklar bitmiyordu kardeş.. Biz de gece tıkınmak için abur cubur alırdık. Dolabımda temiz kıyafet ve abur cubur olurdu, cemaat liderlerinin mucizeleri olduğuna dair bir takim rivayet ve hikayeler öğrenciler arası anlatılarak manipüle ederlerdi birbirini yatakhaneler pisti.

--Nasıl kurtuldum?--

Son hafta ramazan günü lavobo temizleme sırası bizim gruba gelmişti (çok sevap olduğu anlatılırdı) ben işimi hallettim temiz kıyafetleri giydim, mescite gittim... Mescitte herkes toplandık, klimalar serin serin bize kuran okuyun deyip, ramazan aktivitemiz buydu, dil damak kururdu neyse son gün okumadık tuvalet temizliği bitmiş bir hırsızlık olayı olmuş ve herkes kuran a el bastırılıyor ve yemin eden gidiyor, fatiha süresine el basıyorsunuz olay bu.. Babam ise beni almaya geldi ve tuvalet temizliğinden yemin töreni (tören diyeyim ki cool olsun yoksa yemin rezaleti) bitene kadar oruçlu bir şekilde 3 saat bekledi. O gün çıkarken yaşadığım mutluluğun haddi hesabı yok, evdekilere de duygu sömürüsü yaptım hırsızlarla aynı yatağa baş koymak istemiyorum yarın bir gün çalar, dolabima atar, s*ktir edin benim için cemaat olayı bitmiştir.

Gittiğim tek cemaat budur
ve ayrıca dipnot; annemi arayıp, dönmesi için ikna etmeye çalıştılar tabi sbs den 427 almış ve okulun en iyi notuna sahiptim. Kaçırmak istemediler hem potansiyel müşteri aylık 300 tl hortumluyorlardı, ben yusuf bey in sert ve şiddet sever yanını unutmuş değildim, nasıl olsa aileler çocuklarını oraya azıtıyordu, piç oğlu piçti ya* kimse s*iklemezdi dayak yese... Burda eğitimcinin kötüsünü gördüm, şiddet ile çocuk adam edeceğini sanan eğitimci/ler... Ben çocuğa şiddet uyguluyor diye türk kadınıyla evlenmekten çekimser davranıyorum, bu adamlar küçük masum çocukları şiddet ile adam edebileceğine inanmış """dincilerdi..."""

Şaka maka 7 sene olmuş o pislikten kurtulalı, 21 000 gün.

Bu başlığı nasıl olsa araştıracak aileler olacak şu lağım çukuruna çocuklarınızı atmayın!

Kurtarmaya çalışırken, bir miktar size de bulaşır o pislik yıkanıp, temizlemesi de uğraştırır yok yere. Beyin yıkamak kolay o tabuyu yıkmak ise uğraştırır.

isteyen göndersin, çocuklarınız mahvolur, dini düzgün öğrenmesi için diyanet yeter. Mustafa kemal atatürk e minnettarım. Din öğrenmek için cemaate ihtiyacım yok, ihtiyacınız yok!!!
ŞAHiT OLDUğum en dayak arsızı ekip bunlar arkadaşlar...

Lisede çok vardı bunlardan. Bu ibneler tuvalete sigara saklarlardı, gözlerinin önünde patlatırdım, ağızlarını açamazlardı. Hem okul içinde bunlara karşı grubun lideri olmam, hem taşaklı oluşum, hem de en ufak bir kavgada bunların ibne hocaları gelip olayı öğrendiklerinden sigara duyulmasın diye ağızlarını açamazlardı. Sigarayı da karşılarında içer; 'var mı bi sorun ibneler' derdim. Velhasıl ibneler o an yarrak gibi suratıma bakarlardı ama çıkışta beni kıstırmak üzere hemen teşkilatı kurarlardı.

Tabi biz de o zaman eski kurtlardanız. Yanımızda 10-15 kişi geziyor. Hele ki kavga gibi olağanüstü hallerde bu sayı 2-3 katına çıkabiliyordu. Bu ibneler okulun arka sokağında kaldıkları yurttan ne kadar adam varsa toplayıp, üzerine çevre Süleymancı yurtlara da haber salıyorlardı. Her seferinde sayıca bizim en az 2 katımız olurlardı ama biz bitirim ekibiydik. içeri girip çıkanı bizde, döner bıçağıyla gelen dönercisi bizde, çocuk esirgeme yurdundan gelenler komple bizde. 3 sene kavga edip 3 sene bilfiil dövdük bunları yine de kavgadan kaçmadılar, çoğu zaman kavgayı kendileri başlattılar.

Bunların arasında Feyzullah diye bi dayak arsızı vardı. Hiçbir kavgayı bu çocuk çıkartmazdı ama her kavga anında önce bu zıplardı, çok Da iticiyi. Kalıplı olduğu için 10-15 dakika dövmeden de yıkamazdık. Bi gün bu piçi aynı gün içinde 3 defa dövmüştük, (ki son dövüşümüzde kafasında bi soda şişesi kırmış, mınçıkayla saldırmıştık) çocuk o gün boyunca 6-7 kere duş alıp anca kendine geldiğini söylemişti. Ama nasıl bir dayak arsızı ise ertesi gün yine belki de kavga çıkmayacak bir gerilimin ortasına yarrak gibi dalarak müdahil olmuştu Ve okul sırasını kırarak edindiğimiz tahta parçasıyla kolunu kırmıştık.

Velhasıl bunlar her seferinde hocaları gelip müdahil olduğu için (okul yönetimi de cemaatçiydi de biz çocuk olduğumuz için bu kirli ilişkiye kafamız basmıyordu) okulda kalır, bizim çocuklar okuldan atılırdı. O ekibin içinden bir tek ben mezun olabilmiştim, sayısız kınama Ve uzaklaştırma cezalarıyla...
(alıntıdır)
Kim bu Süleymancılar?

imam Hatip Liselerini sevmedikleri halde hafta sonu kurslarından neden imam Hatip diploması alıyorlar?

‘Bizim siyasetle işimiz olmaz’ derken doğru mu söylüyorlar?

Cami imamını neden döverler?

Cenazeyi imamın kaldırılmasında, müftüye haber verilmesinde ne mahsur var?

Almanya Süleymancılara neden okul açtırıyor?

Süleymancılık Aile Şirketi

Birçok cemaatte olduğu gibi Süleymancılar da aslında bir aile şirketi. Süleyman Hilmi Tunahan’dan sonra yerine damat Kemal Kaçar geçmiş, Kemal Kaçar 2000 yılında ölünce yerine Arif Ahmet Denizolgun geçiyor. Kemal Kaçar’ın çocuğu olmadığı için Süleyman Hilmi Tunahan’ın diğer kızından torunu geçmiş oluyor cemaatin başına. Arif Ahmet Denizolgun 2016 yılında vefat edince yerine ablasının oğlu 34 yaşında ki Alihan Kuriş cemaatin lideri olmuştur. Tam bir aile şirketi anlayacağınız.

imam Hatip Liseleri ve Süleymancılar

Yıllarca imam Hatip Liselerine düşmanlık beslemiş olan Süleymancılar, son yıllarda imam Hatip Liselerinin hafta sonu kurslarında en çok diploma alan gruplar arasına girdi. Eskiden imam Hatip Lisesi mezunu imamlar için, imam hattap (odun) diyecek kadar düşman olanlar, neden imam Hatip Lisesi diploması almak için uğraşıyorlar?

Bu sorunun iki tane cevabı var. Eskiden kendi yetiştirdikleri hocalara kendi yurtlarında iş verebiliyordular. imam Hatip Liseleri ve Diyanetin Kuran Kursları çoğalınca, kendi yetiştirdikleri hocalara maaş veremez hale geldiler. imam Hatip Liselerinin çoğalmasından, din düşmanlarından daha çok din tüccarları rahatsız oluyor. Ancak Cumhurbaşkanımızdan korktukları için bunu dillendirmeyi korkuyorlar. 28 Şubat sürecinde imam Hatip Liseleri darbe alınca Süleymancılar bayram etti. imam Hatip Liseleri çoğalınca öğrenci bulamaz hale geldiler.

Son bir yıl içerisinde, Türkiye’nin birçok farklı yerinde, Süleymancıların Talebe Yurtlarında azalan öğrencilerle ilgili sadece birkaç örnek vereyim.

Bizim ilçemizde geçen yıl 100 öğrencileri vardı, bu yıl 20 öğrencileri kaldı.

Bizim ilçemizde 3 tane talebe yurtları var. Eskiden hepsi doluydu, şu an toplam 30 öğrencileri kaldı.

3 tane öğrenci 6 tane görevli var bizim ilçemizde ki yurtlarında.

Süleymancıların imam hatip Liselerinden diploma almalarının diğer sebebi, Diyanette görev alabilmektir. Diyanette görev aldıktan sonra maaşı devletten alıp, hizmetini cemaatin yurduna yapma projesi yapıyorlar. Dün FETÖ ekibinin yaptığını yapmak istiyorlar.

Siyaset ve Süleymancılar

Daha 18 yaşına girmemiş, Süleymancıların talebe yurtlarında hem Tekamül eğitimi alan hem ağabeylik yapan bir genç ‘Abi bizim siyasetle işimiz olmaz, niye bizimkileri eleştiriyorsun?’ deyince, sadece güldüm. ‘Sizin liderlerinizden siyasete bulaşan yok mu?’ diye sordum. Bilmediğini söyleyince, anladım ki, gençlere sadece bilmelerini istediklerini anlatıyorlar.

Tıpkı FETÖ ekibi gibi Süleymancılar da sinsi siyaset uyguluyorlar. FETÖ ekibi, tıpkı diğer Nurcu gruplar gibi, ‘Siyasetin ve Şeytanın şerrinden Allah’a sığınırız’ dedikleri halde sinsi siyaset uyguladılar. ‘Biz milletin imanını kurtarmak için çalışıyoruz, siyasetle işimiz olmaz’ cümlesinin arkasına saklanmak, bizde ki cemaatlerin ortak stratejisi galiba.

Süleyman Hilmi Tunahan’ın damadı olan ve 2000 yılında vefat etmiş olan Kemal Kaçar’ın yıllarca Adalet Partisi milletvekilliği yaptığını gençlere anlatmıyor büyükleri. Kemal Kaçar, 1965’te Bölükbaşı’nın Millet Partisi’nden (MP), 1969’da Süleyman Demirel’in Adalet Partisi’nden (AP) Milletvekili oldu.

Kemal Kaçar’dan sonra lider olan Arif Ahmet Denizolgun, RP’den Antalya Milletvekili seçildi. Bir süre sonra RP’den ayrılan Denizolgun, Mesut Yılmaz’ın 55. hükümetinde Ulaştırma Bakanlığı yaptı.

Arif Ahmet Denizolgun ise 2002’de ANAP’ı destekledi. Desteğe gerekçe olarak, 28 Şubat’ta Mesut Yılmaz’ın “Diğer yatılı Kur’an kurslarını ve Süleymancılara ait kurs ve yurtları valilere talimat göndererek koruması” gösterildi. Fakat ANAP, barajın altında kaldı. Denizolgun, 2007’de Mehmet Ağar liderliğindeki Demokrat Parti’den (DP) Antalya milletvekili adayı oldu. DP de barajı geçemedi. Hatta 2007 yılında ki seçimlerde istanbul’da ki yurt talebelerini arabalara doldurarak Mehmet Ağar’ın miting meydanlarına taşıdılar. ‘Bizim tekkemizden bir tas çorba bile içmiş olsanız, oyunuzu Mehmet Ağar’a vereceksiniz’ diye SMS gönderdiler binlerce insana.

En son 2014’teki yerel seçimlerde, Antalya’da CHP ile pazarlık masasına oturup, CHP’ye destek verdiklerini de unutmayalım.

Bütün bunar bilinirken, utanmadan ‘Bizim siyasetle işimiz olmaz, biz Kuran hizmetleri veriyoruz’ diye milleti kandırmaya devam ediyorlar.

15 Temmuz ve Süleymancılar

15 Temmuz darbe girişimi başarısız olunca, herkes ‘biz engelledik’ diye kendi reklamını yapmaya başladı. Süleymancıların 15 Temmuz öncesi, özellikle Antalya’da kuyumculardan ve döviz bürolarından dolar topladıklarını ben biliyorsam, devlette biliyordur. Millet 15 Temmuz akşamı sokağa çıkınca ‘Kafalarınızı yurt camlarından dışarıya bile çıkartmayacaksınız’ talimatı veren Süleymancı ağabeyler, darbe püskürtüldükten sonra meydanlarda poz verdiler.

‘Tayyip Erdoğan bizim Kuran Kursumuzu yıktı, efendimizin bedduasını aldı’ diye 14 Temmuza kadar Cumhurbaşkanımızın arkasından konuşanlar, darbe girişiminden bir hafta sonra ağız değiştirdiler.

Süleymancıların para kaynağı ne?

Türkiye’yi şehir şehir gezme imkanım oldu. 3 bin nüfuslu bir ilçeye de gitsem, şehirde iki tane büyük bina var. Bu binalardan birsi Kaymakamlık binası, diğeri Süleymancıların Talebe Yurdu. Bu Süleymancılar bu parayı nerden buluyorlar? Para kaynakları ne? FETÖ ekibinin para kaynağı görünüyordu. Kolej, dershane, banka, gazete, televizyon gibi birçok kaynakları biliniyordu. Peki her ilçeye talebe yurdu açmış olan Süleymancıların para kaynağı ne?

Profesyonel Dilenci

Koltuk altında küçük bir çanta, elinde bir inşaat resmi ve makbuz ile esnafları dolaşarak para toplayan ekipleri var. Topladıkları paradan komisyon alarak geçimlerini sağlayan bu insanların en önemli özelliği, yüzsüz olmalarıdır. Siz onları kovsanız bile utanmayıp hemen yanınızda ki esnafa girmeleridir. Para veriyorsanız sizi listeye alırlar ve her ay bir şekilde yanınıza uğramaya çalışırlar. Kendileri uğramasa bile diğer arkadaşları uğruyor yanınıza.

Almanya ve Süleymancılar

Almanya’da yaşayan ve örgütlenen Süleymancılar için yazılacak ve söylenecek çok şey var aslında. Türkiye’de olduğu gibi Almanya’da da Diyanetin camilerinde namaz kılmaz, kendi yurtlarında namaz kılarlar. Hatta Almanya’da namaz 5 vakit değil, 4 vakittir Süleymancılar da. inanmıyorsanız Avrupa’da yaşayan tanıdıklarınıza sorun.

Alman istihbaratı ile FETÖ arasında ki ilişkiyi ilk yazan kişi, Necip Hablemitoğlu oldu. Öldürülmesinin en önemli sebebi de bu olsa gerek. Almanya FETÖ hainlerine boşuna sahip çıkmıyor. Almanya’da okul açmasına izin verdikleri tek cemaat FETÖ oldu yıllarca. Özellikle 15 Temmuz darbe girişiminden sonra, Almanya’da yaşayan vatandaşlarımız çocuklarını FETÖ’nun okullarında aldı. Almanya vazgeçer mi sanıyorsunuz. Almanya artık Süleymancılara okul açtırıyor. islam’a hizmet etsinler diye mi? Asıl amaçları bizim çocuklarımızla bize tuzak kurmak. Tıpkı FETÖ gibi.

iskat kılıfı altında Nebbaşlık

‘Sizce Süleymancılar cami imamını neden dövmüş olabilir?’ sorusunu birçok arkadaşıma sordum. Birçoğu sebebini bilmediklerini söylediler. ‘iskat için dövmüşler’ dediğimde iskatın adını birçoğunun duymadığını fark ettim.

Süleymancılar yıllardır iskat adına nebbaşlık yapıyorlar. Nebbaş, ölmüş insanın altın dişlerini çalmak için mezar açıp soyanlara denir. iskat ise en çok Süleymancıların kullandığı Din tüccarlığı yöntemidir. Kısaca özetleyeyim. Bir akrabanız öldüğünde size gelip cenaze işlerinde yardımcı oluyor, birkaç gence Kuran okutuyorlar. Ölen kişi babanız ise kaç yıl namaz kılmadığı soruluyor. Kılmadığı namazlar için sizden para alıyorlar. 10 yıllık kılınmamış namazlar için 5 bin lira istiyorlar mesela. Paranız yoksa kolayı var. Kabultu Vehebtu gibi ‘aldım verdim’ oyunu ile mutlaka sizden bir miktar para kopartıyorlar.

Uyanın… Uyandırın..

Millet olarak islam’a hizmet kılıfı altında nesillerimizin heba edilmesine artık engel olmak zorundayız. Hem devleti yönetenler tedbir almalı, hem de millet bunlara artık yüz vermemeli. FETÖ konusunda geç uyanmanın bedelini millet olarak çok ağır ödedik. Umarım o süreçten yeterince ders alırız da başka bir FETÖ ihaneti ile karşı karşıya kalmayız.

Sait ÇAMLICA