bugün

kesinlikle doğrudur. benim en geç 10 da uyumam lazım.
doğrudur ama kazandırdıkları da çoktur. mesela bu entryi yazacak kadar akıl katmış sana.
doğru bir tespittir. ancak günde 10 dakika vakit ayırmak yeri geldiğinde yüz güldürür, yeri geldiğinde de birşeyler katar. nelere zaman ayırıyoruz (tvdeki gereksiz şov,magazin,boş diziler vb.) 10 dakika insanların düşüncelerini görmek, bi durum karşısında nasıl düşünceler var olduğunu görmek size gayet de güzel katkı sağlar.
televizyon izlemeyerek eşitlenecek sorunsal.
bir bok öğrensek gam yemicem.
zaman kaybettirirken sağlanan faydaya bakmak lazım. sözlük, okurken hem eğlenip hem de kafayı boşaltmaya yardımcı olur. bazen öyle ters köşe fikirlerle karşılaşırsınız ki duvara toslamış gibi olursunuz. çok zaman aldığı doğrudur çünkü konsantre değil çokça seyreltilmiş bilgilerle doludur.
okumam gereken kitabı bıraktım entry okuyorum.
Sanki sözlüğe girmeyince atom parçalıyor amına koyim.
bence okumak hiçbir zaman bir insana bir şey kaybettirmez. Neden derseniz okuduğun ne olursa olsun insan bir şey öğreniyor iyi yada kötü insanlara bilgi ve tecrübe aktarmak bence dünyanın en zevkli işi biz bunu her zaman yapıyoruz 7 den 70 e kadar. Hep yaşadıklarımızı eşe dosta akrabaya anlatmıyor muyuz ben yaptım sen yapma yada bunu yaparsan daha iyi olur ben böyle yapmıştım diye.
Can sıkıntısı işte yapacak birşey yok. kimsem yok sözlük senden başka. eğer sözlük olmasaydı ne yapardık biz.
doğrudur. Birşey yazası olmayıp, sadece başlıklara bakmak için bile 5 10 dakikada sayfa güncellenir.
doğru bir gözlemdir ve sanırım en çok zaman harcadığımız an ise çaylaklıktan yazarlığa terfi etmeye çalıştığımız andır.
(bkz: bu gün allah için ne yaptın)
zaman kaybettiren şeylerin başında değil sonunda gelmektedir kanımca.
kitap okumak film izlemek ve diğer istediğiz şeyleri yaparken takılmak en makulüdür arada göz atmak harika eğlencelidir en iyi yanı iş yerinden takılmaktır .
güncel medyadan haberdar olmak için kullanılıyorsa gayet faydalıdır. forum, sohbet odası şeklinde kullanılıyorsa kesinlikle zaman kaybıdır. aynı benim şu an bu başlığa entry girmem gibi, evet bu bir zaman kaybı.
yıllardır farkında olmama rağmen hala burda takıldığım gerçeğini de değiştirmez. zaten asosyal bir insan için idealdir sözlük.
güncel Önemli Başlıklar