bugün

Böyle aniden sorulunca akla bişey gelmiyor ama facebook da twitter da instagram da falan takılmaktan iyidir heralde, ayrıca okumak iyidir, birbirine tamamen zıt çeşit çeşit görüşler vardır buralarda o yüzden insan empati kurmayı öğrenir mesela. Gibi şeylerdir.
güncel kalma, yeni küfürler geliştirme, ve kendinin mal olmadığını başkalarına bakarak anlama yetisi.
Sosyal statü.
Şaka şaka.
Düşündürücü bir kazandırmadır.

20 senedir sözlük yazarıyım. Elime birşey geçmedi.
lan teres uyduruk cin hikayelerinden millet ne kazandı peki.

çoğunlukla vakit israfı. kazanım denemez tabi buna. meydanı zındıklara bırakmayalım diye yazıyoruz işte.
insan kendisinin aynalardaki yansımasını görebiliyor zaman zaman.
kaybettirdiklerinin yanında dağdaki çakıl taşının zerresi gibi kalıyor. sözlük yüzünden başıma gelmeyen kalmadı.
Bence aykümüzü epey düşürüyor. Bazı kaliteli hareketler hariç işe yaramaz bir oluşum. Ama etkileşim her şeye rağmen güzel bir şey. Takılıyorum işte.
Pek bir şey yoktur benim açımdan. Hatta kayıplarım vardır.

Arada bir saçmalar, komik başlıkları okurum. Zihnimin çöplüğünü tıkıştırır ve giderim.
Bir konu hakkında bir sürü farklı fikirler yanısıra az da olsa gündem yaratan haberler ve konular hakkında farklı görüşler öğrenmiş oluyoruz.
anonim kimlik elbette.
bu kimliği üye olan herkese kazandırmış bulundular, kimi küstahça kullanıyor kimi saygınlığıyla.
boş vakit.
Soz sahibi olmanin ne kadar degerli bir sey oldugunu farkettim. Herkesin soz hakkinin dogustan gelmedigini, bir fikir belirtmenin cesitli basarilarla kazanilan bir hak olmasi gerektigini anladim. Aksi halde bir suru beyinsiz dusunmeden gelisiguzel konusup ortaligi karistiriyor.
Kazanımlar ve bu fikri plandaki alışverişler karşılıklıdır hayatta. Bilgi ve tecrübeler paylaşmakla çoğalır. Farklı düşünce biçimleri ince ayrıntılar gözden kaçanlar değişik enfes ve çarpıcı analizler bulabilirsiniz burada. Biraz olsun insanların tepkilerini davranış biçimlerini ölçüp tespit edebilirsiniz. Eskiden çeşit daha çoktu ve kaliteli yazanlar çoğunluktaydı ama kalite düştüğü için çoğu terketti mecrayı. Olsun, napalım sonuçta mevcutlarla iktifa etmek gerek. Şuan uludağa genç jenerasyon hakim. Lakin çeşit bolluğunda ekşi daha ileri seviyede şuanda. Ama orada da linç kültürü baskın. Geçen yine birini linç etmeye kalktılar yaptım yine hamlemi. Valla nerden geldiğini anlamadı, feleği şaştı herifin.

Ayarsız olmaz abi bu hayat. Fabrika ayarları şart.
tamamen fikirlerin üzerinden kurduğun iletişim. yani zengin, fakir, çirkin vs olmadan yalnızca cümlelerin üzerinden aldığın etkileşim.
Sözlükten öğrendiğim şeyler:
Bdsm
Milf
Cuckold

Yanlış da yazmış olabilirim. Allahınızdan bulun.
insandır.
Güzel arkadaşlarım oldu burada.
Fuckbody kavramı.
farklı düşünceler ve görüşler.
Iyi dostlar arkadaslar kazandirdi güzel muhabbetlerim oldu insanlara sorular sordum cevaplar aldim.

Ara ara sinirde oldum.
içindeyken ne kazandırdığının pek farkına varılamayacağı için, bu hesap sözlükten ayrıldıktan sonra yapılırsa daha iyi bir perspektife oturur.
Şu sebeplerden sözlük kullanılır:
1- Bir ideoloji veya fikri aşılamaya, yaymaya çalışmak.
2- Taraftar toplamak
3- Yalnızlığı gidermek amaçlı
4- Deşarj olmak.
5- Kimsenin dinlemediği insanların, dinlendiğini hissetmesi.
6- insanlar yardımcı olmaya çalışmak.
7- Bastırılmış benliği dışa vurmak
8- istihbarat amaçlı
9- Stalk yapmak
10- Bazı sözlük maddelerine kızgınlık
11- isyankarlık
12- Genel olarak hayatın ve çevrenin oluşturduğu baskı
13- Eski bir bilgisayar kullanıyor olmak.
14- Karşı cinsi etkilemeye çalışmak ve arkadaş edinmek.
15- Arkadaş/lara uymak, dostuna olumlu yorumlar yapmak.
şüphe etmek.
Ağzı çok laf yapan, hızlı cümle kurabilen bir troll olmak. Evet.
gerçek hayatta tanınmayan farklı kişilerle konuşarak iletişim eksikliğini gidermek.