bugün

Aslında buraya edindiğiniz bilgileri paylasirsaniz daha iyi olur. Her zaman yazmak sıkar. Sadece belli aralıklarda ve dedigim gibi edindiginiz bilgileri yazınca eğlenceli oluyor.
Şöyle güzel edebi metinler tarihi olaylar kişilikler sağlık spor vs paylaşan kişiler olsa aslında çok şey katacaktır. En azından sosyoloji okuyan kişiler onun hakkında, tarih okuyanlar onun hakkında, hukuk okuyan bize müeyyidelerden bahsetse güzel olur. Ama herkes goygoy yapıyor trol peşinde kız peşinde vs vs..
Olmayan durumdur. Ben cok egleniyorum. Cok zevkli. Eglence de bir ihtiyac.
içinizi dönüyoruz. herşeye rağmen dert dinleyen yazarlar var. ne için kullandığına bağlı birazda.
"oysa sözlüğün bana bir şey katması gerekiyordu" diye hayal kırıklıkları yaşamayın. öncelikle biz kendimiz sözlüğe ne katıyoruz ona da bir değinmek lazım. mesela ben bir şey kattığıma inanmıyorum ve bana bir şey katması beklentisi içinde de değilim. böyle yapınca insan daha bir keyif alıyor.
Her geçen yıl bunun daha da artması, nedeni ise jenerasyon ve bu jenerasyonun arz-talep ilişkisi.
en azından halimize şükür ettirecek yazarlar görüyoruz. bana hiçbir şey katmadı diyemem.
arkadaşın biri şizofreni hakkında profesyonel bir açıklama yapmıştı. o zamandan bu yana bana bir endişe kattı.
Kullanma amacınıza göre katar ya da katmaz, bunu yazar belirler.

En sıcak gündemi, daha tv' ye bile düşmeden evvel sòzlükten öğrendiğimiz birçok vak' a olmuştur.

Bir konu ya da durumla ilgili, yüzlerce görüş okumamıza, olaya başka açılarla bakmamıza neden olur. hatta bazen öyle bir entry okursunuz ki, fikrinizin tamamıyla değişmesine neden olacak bilge yazarlar çıkıverir karşınıza.

Özle zeki, öyle yerinde tespit yapan bir troll okursunuz ki, sandalyeden düşerken, helâl beee nidaları atarsınız.

insan olmanın, koldan bacaktan ibaret olmadığını, bir dolu erdemsiz, gereksiz, irite edici entryden sonra bir kez daha anlar ve kendinizle gurur duyarsınız.

Eğitimin, ilimin, bilimin, sanatın eksikliğinin nasıl vehametlere yol açabileceğini, bu kavramlar olmadan, beyinlerin nasıl da içi kurumuş sele zeytini kıvamına dönüştüğünü görür dizinizi döversiniz.

Aydın, aslan gibi bir yazar okur, umutlanıverirsiniz.

Sözlükten hiç birşey öğrenemeyen insan, birşey öğrenmek istemeyen, vakit öldürüp, goygoy yapma heveslisi insandır.

Evet eksikleri vardır, evet zaman zaman sinir bozar, isyan ettirir lakin sözlük, ülkenin, ülke insanının, vizyonunun, profilinin, seviyesinin, en canlı görüntüsüdür.
yazılanların kime ne katacağı bilinemez. kıssadan hisse: yazmaya devam.
Eskiden gündem takibi için iyi oluyordu.

Şimdi anca güncel mini etek boyları, kadına sözlü şiddet, sevişmek isteyip sevişemeyenlerin diline vuran birtakım zırvalar...