bugün

Bazılarının entry girmeye sabah 8'de başlayıp gece 2'e kadar devam ettiğini düşünürsek doğru olduğunu gözlemlediğim durum. Sanırım entry yazmayınca krize giriyorlar.
bağımlılık değil dudak tiryakiliğidir.
telefon da takıldığım yerler instagram twitter falan olur.

sözlüğe geldiğimden beri diğer yaptığım şeylerin oranı düştü. twitter a 2-3 günde bir girmeye başladım.
Kişiden kişiye değişir. Ben içime çekmiyorum mesela.
neredeyse 10 yılımı sikip attı.
telefondan bütün sosyal medya uygulamalarını silip hatta wp kadar silip de Sözlüğü silememek...Bu bi bağımlılıktır.
öyle bir his yok ama kendin bilirsin.
Tedavisi bulunca bana bir uğrayın ihtiyacım olacak.
yeter düş artık aklımdan diye çığlık atmamak için kendimi zor tuttuğum olaydır. şuraya her gün entry girmezsem rahat edemiyorum.ama girmemem de lazım. yıldım
iç burkan bir detaydır.
biri benim hesabı uzaklaştırabilir mi artık Sözlükten. onca işim varken hala burda entry okuyorum. ewed
(bkz: daha beter len)
Valla 13 yıldır çiziktiririm herhangi bir bağımlılığını görmedim.

Yalandır.
(#42967651) "valla 13 yıldır çiziktiririm herhangi bir bağımlılığını görmedim." diyen kişinin 50 bine yakın entry yazması ve sözlükte günde ortalama 10 saat geçirmesi şüphesiz bağımlılık yaptığının kanıtıdır.

instagram, facebook benzeri internet siteleri bağımlılık yapıyor gibi sanılsa da aslında orada ego tatmini yapılır, suni orgazm yaşanır. hatta günümüz insanının instagram kullanma amacı yapacak hiç bir şeyinin olmamasıdır. canı sıkılınca açıp bakar, akışı kontrol eder ve sıkılır kapatır. sonra yine canı sıkılır ve aynı döngüyü yaşar.

sözlükler özellikle uludağ sözlük ise mesele "girince de sıkıyor çıkınca da" olayı söz konusu değildir. günümüzden bahsetmiyorum, 2009-2017 yılları arasında uludağ sözlükte 24 saat geçirseniz dahi sıkılmak bir yana çıkmak istemeyeceğiniz bir mekandı. ve evet şimdilerde eskiye nazaran sıkıcı. zira ne sağlam insanlar ne de sağlam mizahşör yazarlar var.

hülasa sözlükler diğer internet sitelerinden çok ayrı bir yere sahiptir.
sözlükte takılmaya başladıktan sonra sosyal medya uygulamalarına daha az girmeye başladım.
Bağımlılık değil bu, teknoloji hastalığı diyebiliriz.

Elinizin altında olduğu sürece bakınma isteği oluşuyor insanda..

Ah şu abazanlar ve embesiller olmasa sözlük güzel aslında..
Arkadaşlar biz bu hesabı 5 kişi kullanıyoruz.
1 yıldır giriyorum hala yapmadı. Bekleyelim bakalım bir altı yıl falan.
Var böyle bir şey. Sözlükten çıkıp farketmeden sözlüğe geri giriyorum telefonda. Refleks oldu.
Sosyal hayatım yok itemi.
Hakikaten de yok, sözlüğe sarıyoruz bakalım.
Yorumları okuyup yorum yazmak zevk veriyor bana.
sözlük değil bu, pudra şekeri.
gerçekten var böyle bir şey. bir süre ayrı kalınca hemen bakası geliyor insanın, ama uzaklaşınca da tam uzaklaşılıyor.
Sözlük değil de.
Neyse boşverin. *
Yalanın vergisi yok ki 10 bin dolara vermeyecekmiş pardon girmeyecekmiş.