bugün

sevgili moderatorlerimizin eger bu işi para için yapıyorlarsa diyeceğim cümle. evet bu sözlük babanızın malı mı? sizin göreviniz tıpkı polisler gibi, asayişi sağlamak değil mi? sizin göreviniz suçluyu cezalandırmak değil mi?
anlamadığım bir nokta var. geçenlerde beni çaylak yapmışınız. neden? evet neden? çok merak ediyorum. ey yazar kardeşlerim saçma değil mi sizce? ben hala daha nedenini bilmiyorum çaylak olduğumun. ve neden tekrar yazar olduğumun nedenide bilmiyorum. galiba bir kaç dakika sonra çaylak olursam neden çaylak olucağımı bilicem ama. ama çokda fifi yani. benim abilerim, ablalarım bu sözlükte varken tadı tuzu vardı. sözlüğe girdiğimde sol frame hep yüzümü güldürürdü. şimda bakıyorumda siyasi partilerin uşakları doldurmuş sözlüğü. siz kim oluyorsunuzda onu bunu çaylak yapıyorsunuzda, bunu onu yapmıyorsunuz. isterseniz sözlükten atın beni. ne kaybedersiniz ki dimi? ama çok şey kazanırsınız. çünkü dişini gösteren bir yazar olmaz karşınızda.
çeşitli şekillerde görülebilir. biraz çevre yaptıysanız, sizden başka kimsenin tanımadığı yada sözlükte üçbeş kişinin tanıdığı .arrak arkadaşınızla ilgili başlıklar açarsınız. sözlük yazarının adı puşt olsun mesela. içinde puşt adı geçen ve o puşt ve arkadaşından başka kimseyi ilgilendirmeyen başlıklar açarsınız. popüler olmasa da puşt arkadaşınız bu başlıklar sayesinde popüler olur. olmasa da olmuş gibi gözükür, bu sözlükte bu sıkça vardır bu. tanındığını sanan adamlara bakın, ukteleri gezin, nicklerini arama yapın, egodan götleri tavana vuracak şekilde salak salak başlıklar olduğunu görürsünüz. peder zickler, author gibi adamlar bile bu kadar götü kalkık değil. seni kim tanıyor lan? üç beş adam var böyle sözlükte. sanki yaşar kemal a.k. adama 100 tane başlık açmışlar içinde adı geçen.

bir diğeri ise, genelde liseli yazarlar arasında görülen nick altlarını facebook yorumlarına çevirme denyoluğudur. şöyle bir yorum görebilirsiniz: az önce tavlada yendiğim şahsiyet ehehehehe al koltuğunun altına olmmm hehehehe. bize ne lan bundan. iki kişinin paralel olarak mesajlaşmaları görülür nick altlarında. yada, biri birine ayar verir. anında mahalleden abilerini toplayan kendine güvensiz süt çocuğu edasıyla nick altlarına korumaya gelir bu salaklar. çaylak olur bu adam, çaylaklığı bitene kadar onun hakkında yazılar yazılır, adamın nicki üstlerde kalır hep. kimsiniz olm siz? neyin peşindesiniz? akıllı olun az.
sözlüğün herhangi bir yerine zarar gelecek olursa hemen babasına söylemek istemektir. birisi argo mu yazmış hemen babaya söylenir. birisi büyüklere laf mı atmış hemen koş babuşa. işin komik tarafı da böyle davranan kişilerin babasının bir sözlüğü dahi yoktur. kendi kendilerine baba yapmışlar ve sözlük vermişlerdir.
sonra bu kişiler sözlükte istedikleri gibi at koştururlar. kendileri bir şey yaparsa bir şey olmaz başkaları bunu aklından bile geçirmemelidir.
mallığın beden bulmuş halidir.
dengesizliğin göstergesidir.
sizin mi la internet .
Allah'ın.