bugün

Sıktır et kardeş boşver
diye cevap verilebilir.

Sözlüğü bilmedigi için değil
mal olduğu için mal diyorum.
facebook yeni tasarım denir. yaklaşık olarak 5 dakika çok rahat kandırılır.
kapıda ki asılı levhayı görmedin mi gardaş denilebilir.
(bkz: bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim)
kafa bulmaya müsait biridir ve fırsatlar değerlendirip çakmadan işletilmesi gereken avanaktır.
+Napıyorsun internette?
-sözlükteyim.
+hmm, adı neymiş ki ben de beğeneyim facebooktan.
-?!

Mal değildir. Sözlükten bihaberdir.
Sözlüüük diye cevap verilir. ama asla yeterli olmaz. - tdk nın sitesi böylemiymiş. + hayır, tdk değil sosyal platform diyelim. - ha feysbuk benzeri bir yer. + hayır değil daha çok bilgi paylaşımı yapılıyor. - burada allahın aslında olmaması yazıyor ne yani bununla ilgili bilgi mi vereceksin? + hayır, o bir başlık yazarlar bununla ilgili entry girerek görüşlerini ifade ediyorlar. - yani yorum yapıyorlar tamam işte feysbuk tan çakma bu. + hayır, şöyl.. - hem bence bunlar atayiz lan çok takılma bence. + mavi ekran.
+bu ne sitesi ?
-uludağ sözlük, ülkenin en iyi yazarları burada yetişiyor. *
+nasıl yani? elif şafak gibi mi?
-evet. hatta yılmaz özdil bile. *
+biliyodum. birgün senin çok iyi bir yazar olacağını biliyodum kankim.
-bu ne laubalilik? senin karşında bir uludağ sözlük yazarı var!
+çok özür dilerim efendim. bir imzalı fotoğrafınızı alabilirmiyim?
-ergün, çok salaksın be ergün... *
+evet efendim, ben çok salağım.
-olm bi sttir git yav, daha bir enty bile giremedim, oyalama beni.
+ama efendim bir imza?
- dön lan arkanı!
+ ama şey..

not: konuşmanız bu şekilde devam ederse pompalayın amk, haketti çünkü. *
sözlüğe bakıp "bu ne programı" diyen mal arkadaştan daha kötü değildir.

dün başka bir sözlükten bir arkadaşım ve onun kuzeni misafirim oldu. gezdik yedik içtik...

gece eve geldiğimizde ben direkt sözlüğü açtım. bilgisayar açık, ekranda sözlük var çaprazında bu kuzen dangozu oturuyor. ben sık sık refreshlenen sol frame e bakıyorum ama yine sohbetteyiz. üstelik sohbet de ilk buluştuğumuz andan beri sözlük üzerine. paso sözlüklerden konuşuyoruz.

bir süre sonra ben sık sık sözlükte başlıklara baktığımdan mıdır nedir meraklandı bu sevimli arkadaş. ve can alıcı sorusu geldi;

-bu hangi program?
+ne hangisi?
-bu kullandığın... işle alakalı herhalde, gözünü ayırmıyorsun.

arkadaş gülmekten konuşamıyor, kuzenine sus işareti yapıyor. bende devreler yandı.

"haa, yok.. bu sözlük" diyemedim.
+ bu ne hacı?
- uludağ sözlük ya.
+ naapcan uludağa mı çıkcan xd

yaşanmıştır. o arkadaşı gömdük beyler. şaka değil gerçekten 11 ay önce vefat etti.
Atin bu cahili zindana uludag sozlugu nasil bilmez diye ayar verilesidir. Allahim ya ulkede kulturlu insan kalmamis uludag sozlugu bilmiyorlar inanilir gibi degil yani.
twitterı anlatmaktan daha zordur
-kanka bu ne şimdi
+uludağ sözlük kanka inci sözlük gibi
-ee ne işe yarıyor?
+entry falan giriyorsun.
-entry ne?
+işte paylaştığın yazı entry oluyor.
-neden açtın ki?
+Ananın amı için açtım, bi siktir git ağzına küreklen vurucam şimdi he.
"ne oluyor bu" sorusuna "press tv" diye cevap verilebilecek mal arkadaş.
"doğum tarihiniz? " sorusuna "muş" yanıtı verebilecek bir arkadaştır.
mal değildir. her boku bilmek zorunda da değildir. nice arkadaşlarımla sohbet ederken, "sözlükleri okur musun?" diye soru sorduğumda "neden? türkçe mi, ingilizce olanlarını mı?" diyen, normal tdk sözlüğünden bahsettiğimi sananlar bile olmuştur. ama her biri de kültürlü, bilgi birikimi geniş insanalrdır. sözlüklerde saçmalayıp genel kültürü sıfır olan arkadaş mı daha maldır, yoksa gerçek hayatta daha zeki, genel kültürlü ve bilgi birikimi daha çok olan arkadaş mı?
güncel Önemli Başlıklar