bugün

galaxy note2. hayaldi, gercek oldu.
Arayanım soranım olmadığı zamanlar halimi hatrımı soran mesajlar atsın, sabahları alarm saatini kendi kendisine ertelesin böyle akıllı uslu bir telefon olsun.*
(bkz: ergenlerin hayalindeki akıllı telefon)
iOS gibi virüssüz. Android gibi özgür(bu iki özelliğin yanyana gelmesi imkansız gibi). Suya, toza, şoklara karşı dayanıklı hatta mümkünse su altı kullanımlı, şarjı günlerce dayanmasada gün içinde özgürce kullanabileceğimiz kadar dayanacak, Apple'ın üretimini yapacağı bir telefon. Kısaca iPhone'a biraz daha ve yapılması güç olmayan özellikler eklenerek yapılabilecek bir ürün.

Hayalperest olaylara girmedim, kahve yapsın, çamaşır ütülesin gibi. Günümüz teknolojisinde üretilenebilecek bir telefon.

edit: bunun neyini eksilediniz ki şimdi?
(bkz: 3310)
titanyum kaplama galaxy s4.
hayalimdeki telefon iphone5 ama çok param olsa iphonenin yanında htc one'da sahip olmak isterdim.
(bkz: samsung galaxy note 2)
galaxy s2 mini.
istemediğim birisi aradığında güzel bir bahane bulabilecek kadar akıllı olması gerekli.
Arka Kamerası en az 12 mp olacak ve analog zoomlu olacak, ön kamerası 5 mp olacak, 4-4.3 inÇ ekran yeter, en az 2ghz işlemci en az 2 gb ram en az 32 gb yerlesik alan olacak, ios-android fark etmez. Pili en yüksek kullanımda 5 gün gidecek, ısınmayacak, donmayacak!
şarjı bitmeyen iphone.
çay demlesini demlemekle kalmasın servis etsin.
Akıllı olacak abi, mesela pes oynarken sevgilim aradığında kendi açacak telefonu ben gibi konuşacak, beni taklit edecek. ya da para isteyen biri aradığında kendini öyle acındıracak ki benim yerime borç isteyemeyecek kimse. yazdığım küfürlü mesajı yanlışla birine gönderirken "olm küfürlü mesaj kime gönderiyorsun dikkatli göndersene" diye azarlayacak. bana saçma sapan sorular sormayacak. bunları yapan bir telefon icat edildiğinde hayalim gerçekleşir. gerisi boş ağalar.
hocanın eline geçince kapansin.
sabahları uyanamayıp okula sürekli geç kaldığımdan dolayı suratıma su dökebilecek bir akıllı telefon isterdim.Başka özelliği olmasına gerek yok.Gerekirse aramada yapmasın ama okula geç kalmama engel olsun.
tek sigara kaldığında ; 1 sigara daha var kanka desin.
içinden güzel bir kızın çıkıp masaj yapabilen bir telefon . Ama bu çok oldu farkındayım ama hayalse hayal kalacaklar hayal edilmeli öyle değil mi.
yolladığım mesajı geri almama imkan tanısın yeter. ilgili kişinin hafızasında birkaç ufak silme işlemi gerçekleştirdi mi tadından yenmez.
suyun içinde şarj olan telefon
sony experia z water bateria
adı da bu olsun .
akılsız olsun.
1 ay dayanabileb bir telefon degil, kendi kendine sarj olan bir telefon lazim.
2 tb hafıza kapasitesi olmalı. asit ve su vb. sıvılardan-enzimlerden etkilenmemeli.
düşüncelerimizi algılamalı, bilgimize katkı yapabilmeli.
şöyle:
bizlere bir soru sorulduğunda veya okuduğumuzda, duyu organlarımız(örn; göz-kulak) ile algıladığımız bir soruyu semantik hafızamızda belirleyen telefon bize cevap olarak kendi hafıza kapasitesinde doğru cevabı beynimizin hippocampus bölgesine bilgi sinyalleri ile yollamalı. tabi ki bu sinyaller, hypothyroidism semptomuna yol açmayacak şekilde olmalı.
unutmadan; telefon, en fazla 2 parmak kalınlığında olmalı.
çünkü;
üniversite-kpss-seviye belirleme(tıp doktorları için) ales-polis amirliği-ygs-fifa nın futbol menejerliği sınavının soruları çalınması durumu vb rezaletler olur ve de insanlar-bizler de sınavlara girdiği düşünülür ise, bu harika telefonu sınava girmeden önce götümüze sokacağız.
sınav esnasında bu telefon beynimize sinyaller ile doğru cevapları yollayarak bizi uyaracak.
böylelikle kopya-şifre bulmak için cemaatlere yanaşma zorunda kalmayacağız.

not: telefonda kesinlikle olmaması gereken tek bir özellik ise, titreşim özelliği.
düşünsenize; titreşim özelliğini kapatmayı unutabiliriz.
götümüzde iken telefon çalar ise, yaşanacak durumu tasvir edemiyorum. hele ki; öğrencilik yılları ve sonrası insanı sınav manyağı yapan okul-dershane ve yaşanan yeterlilik sınavları-mulakatlar vs. süreç düşünülür ise, bizde bu durum alışkanlık yapar.
telefonu götümüzde taşımaya başlarız ve sıradan başka bir telefon alarak devamlı kendimizi aramak zorunda kalabiliriz.

vaay amk. bu yan etkisini hiç düşünemedim lan.