bugün

yazılan entrylerin okunmaması ya da okunsa da oy kullanılmaması durumudur.
oy kullanmanın unutulması sonucunda ortaya çıkar.
"ben yazıyorum ya! sözlüğün varlığı için bu yeterli" diyen yazarların tercihi.

edit: eksi veren arkadaşa takdirlerimi sunuyorum. *

büdüt: ikinci eksiyi veren yazar;sen hakkaten malsın!
:) :O :( oylarından hiç birinin kullanılmamasıdır.

Bir ara her entryyi oyluyor ve haliyle çoğuna :O veriyordum. Sözlükte isyan çıktı. Vallahi bildiğin isyan...

Hala oyluyorum ama, ya çok beğeneceğim ya da hiç beğenmeyeceğim. Pek çok kişi de böyle yapıyor sanırım. Oy veriyorsun kızıyorlar, vermiyorsun gene kızıyorlar. Sizin istediğiniz sadece + oysa o da ego yüksekliğinden.
neyi bekliyorlar anlamıyorum. bobiler.org gibi olup seçkinler dışında oy kullanamamayı mı? illa oy kullanma hakkı serbestlikten çıkıp meta gibi olacak, "bak ben oylayabiliyorum sen oylayamıyorun" artistliği gelecek sonra mı millet oy kullanmak için ölecek. bu millet beleşe niye tamah etmez arkadaş!

(bkz: üşengeçlik)*
oy butonlarında akrep bulundurmaktır. oy veresin ki oy verilsin olsun sloganımız.

(bkz: siz devam edin uşağum ben burdayım)
genelleme kurbanı olsa da aslında bir bakıma doğru olan tespittir. çok uzun zamandır aynı entrylerim oylu duruyormuş, onu farkettim az önce. oylu ne demekse artık. kısaltma yaptım.
dün akşam şahit olunduğu üzere yanlış bir önermedir.

(bkz: sözlük gece tayfasının oylamayı sevmesi/#9116526)
ilgisizliğin belirtisi olması muhtemeldir.
yazdığım yazılara baktığımda, en azından bir eksi bile olsa oylama olmadığını gördüğüm an anladığım durum. para veriliyor sanki. açtığım başlıklar genelde tutuluyor fakat tek oy yok.

(bkz: neyse ya ben bir şey demiyorum)
1. no remorse (958)
2. eysangorunumluayse (571)
3. klavye bakterisi (352)
4. juan roman riquelme (345)
5. malzeme (208)
6. burmilla (198)
7. dastaprimecatelnosti (197)
8. shaqmarion (183)
9. 3223 (168)
10. ne desem inanirsin (165)
11. reflectionofthemirrors (157)
12. funkymonarch (154)
13. cavo (148)
14. saftrix(137)
bana "oy kullanmayı parayla sandılar zaar" dedirten durum. ne var sanki bir yazı hakkında görüşünüzü belirtseniz? ne eksiğiniz olur?
diye sitemlerimi silkeleyip ayrılıyorum. ha unutmadan, ben o kimselerden değilim, yazının hakkı neyse onu veririm, bol bol da oy veririm; laf diye vermem.
yukarıdaki entryde de görülüyor sanırım*
Kömür, bulgur, kanepe, fırın Teşviki beklediklerinden olabilir.

Verirsin bulguru, alırsın oyu. işte demokrasi.
(bkz: adam haklı beyler)

ya okumuyoruz ya da oy kulanmaya üşeniyoruz. *
şuraya girilen 5 entryden tek oy almanın insanı düşündürmesi. hayır gelmiş ver yansın ediyor ne güzel ama kendisi oy kullanmıyor ki en başta. eksi ver lan sorun değil, bir şey ver ama.
gece gece moralimin bozulmasıne neden olan durumdur. mına koyayım dört tane başlık açtık hayır altına bir şey yazılmadı desek yazıldı fakat 3 tane artı oy var. korkma lan korkma! eksi ver, yeterki bi şey ver!

edit: yazmayı unuttum beleş oy vermek ha aklında bulunsun!
(bkz: sakin ol şampiyon)
(bkz: herkes oy kullansın kampanyası)
(bkz: valla yalan)
geçen gün 4 tane eksi yedim...
okur yazar olsak entrylerle doğru orantılı olarak oylar da artacak. ama yazık ki biz okumayan yazarlarız. (kızmaca darılmaca yok hepimiz öyleyiz) *
doldurulan uktelerden kelli yazarın başlığı sanılıp eksilenme gibi bir durum da var. şöyle ki okunursunuz da kısa yazarsanız. eksiler bana %60 kısa yazılardan geldi. uzunlar zaten okunmuyor. rahat olmak lazım.
entryleri oylanmayan yazarin feryadi.
sözlük'e giren yazarların, en az, eksi yada artı "10" oy kullanma kuralı olmalı.
dün en çok oylama yapanlarda günün ikincisi olan bir yazarı üzmüştür.*
kötü olanı, oyladığın kadar oylanmamaktır.
nasıl bir genelleme olduğunu düşündüğüm.
ben kullanıcam kullanmayan hödükler kullanmasın denilecek.