bugün

Burda Klavye delikanlılığı kasarak olmuyor o işler.

Çok meraklıysanız Hamas'a. Yallah savaşa.

Burda millete atar gider yapıp boş yapmayin MK.

Aha sınır kapıları orda. isteyen gider.

Gitmiyorsan otur oturduğun yerde. Kapat çeneni..
isteyen istediği gibi destekler ama destekleyen kişi baskı yapmamalı bence.
Israil’i destekleyen kadar özgürdür. Kimseyi ilgilendirmez.
annesinin fahişe olmadığına yemin edebilirsiniz hatta kanıtlarsınız da...
Fkö çatısında bir örgüt olsaydı bu durumda acaba destekkiyecekmiydiler merak ediyorum.
hüdaparlıdırlar.
Biz filistin'i, hamas'ı desteklemiyoruz. Biz Gazze'de Gece gündüz üzerine yağmur gibi bomba yağan sivilleri, masum bebekleri destekliyoruz. israil işgalcidir ve savaş suçu işliyor. Bunu anlamanız için önce insan olmanız lazım.
adaletsiz intikamı yani 1000 kişiye karşı 11000 ölümü desteklemiyoruz, bebeklerin ve çocukların ölümünü desteklemiyoruz.
Evet destekliyorum bir sorun mu var.
israil'in toprakları çatır çatır para ile almasına rağmen israil'e işgalci diyerek objektif olamadıklarını gösteren yazarlardır.
Desteklemenin binbir türlü yolu var, askeri olarak ne ferdi nede devletsel olarak bir destek şuan söz konusu değil öyle bir imkan ve yol yok. Geriye ne kaldı aklına ne gelirse, parasal yardım, miting yürüyüşler, hiçbir şey bilmiyorsan twit atarsın gündemde tutarsın bu katliamı, şuanda inanın Avrupa abd halkı üst düzey hassasiyet gösterdi, bir çok Avrupa ülkelerinde protesto yasaklandığı halde 100binlerce vicdanı ölmeyen insan ingilterede bu soykırımı lanetliyor. Akşam haberleri izleyin. Araplar toprağını sattı hikayesine gelince 47 den önce falanjist araplar, haritaya baktığın zaman yüzde 2 sini satmış. Yani bizim antalyada Ruslara sattığımız ev ve arsalardan daha az. Sonra noldu 1967de bm toprak paylaşımı yaptı o haritaya bir bakın birde şimdikine bakın. O yıllardan beri yahudiler toprak gaspı yapıp filistinlilerin evlerini yıkıp yeni yerleşim bölgeleri kuruyor. Şimdi bundan 100 sene sonra yine burdaki gerizekalılar gibi eee hamasta gazzelide toprağını satmasaydı savaşsaydı diyecek. Evet şimdi savaşıp savunuyorlar zaten ama 100 yıl sonra yine tarihi saptırıp işlerine geldiği gibi yazacaklar.
Hamas’ı desteklemek, yaptıklarını onaylamakla Filistin’E yapılan saldırıların durmasını istemek aynı şeyler değil.
Körler sağırlar bunları anlamaz.
kötülükte, zulümde, ölümde, zorbalıkta, zalimlikte birbiriyle yarışan israil ve filistin arasında bir tercih yapan insandır.
dün filistinliler tarafından öldürülen yaşlı genç kadın çocuk israilli siviller için bir şey demeyen bugün ölen yaşlı genç kadın çocuk filistinli siviller için ağlaması ikiyüzlülüktür.
bazıları var ki; ben yaparsam flört, sen yaparsan orospuluk, ben yaparsam helal, sen yaparsan haram utanmazlığında ve fıkralarda anlatılan "sineklere gıcık olan temel eline av tüfeğini alıp sineklere ateş eder. sineklerden biri temel'in karısı Fadime'nin alnına konar. temel Fadime'ye kıpırdama der ve ateş eder. ölen karısı ve ölen sineğe bakıp bir sizden bir bizden der" bu zekada insanlara ne diyebiliriz?

1940'lı yıllarda hitleri destekleyen ve son askerine kadar savaşıp başkent berlin'i 13-14 yaşında çocuklarla savunmaya çalışan, hitler ölene kadar savaşan alman halkına acır gibi kalkıp aklımı ahlakımı inkar edemem.
filistin devletinin kurulması imzaya kalmışken el fetih yaser arafat'ı desteklemeyip tercih etmeyip de hamastan yana olan, canlı bomba terör eylemleriyle kadın çocuk sivil israil halkını öldüren teröristlerden yana olan, filistin devleti değil de 3500 yıllık israili yok etmek için savaşan, bunun için çocuklarına huzur içinde yaşayacağı kıbrıs gibi iki toplum iki devlet yerine çocuklarını mezara gömenlerden yana olan filistin halkı güzellemesi ajitasyonu bana komik geliyor.

aynı şekilde, ukrayna'yı savaşa sokan ve ülkesine ölümü yıkımı getiren, devlet idaresinde çaycı olamayacak insanı seçip başa getiren ukrayna halkına üzülme aptallığı gibi...
savaşlarda ölen tek masum cephede savaşan askerlerdir. yetersiz çapsız idareci politikacıları destekleyen ve onların peşinden giden halk savaşlara neden politika ve uygulamalarda idarecileri kadar sorumluluğu vardır.
bu savaşlarda kimseyi desteklemeye veya acımaya, taraf olmaya mecbur değiliz.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar