bugün

imakan dahlinde olmayan bir hadisedir (bkz: asparagas haber)
konjonktüre göre ideoloji değiştiren kitlelerin şimdi de antisemitizm dalgasına kapılması sonucunun internet ortamına kanalize olmasıdır.
kitle ruhunun en ufak bir sapmada faşizme yatkın olmasından kaynaklanan ve çok da şaşırtıcı olmayan bir olgudur. ama faşistliği, dünyanın kendilerine karşı en fazla ırkçılık yapılan uluslarından biri olan türkler yaptığı zaman olay bence daha bir tuhaflaşıyor. bugün israil'de rezil ve faşist bir hükümet var diye konuyu yahudi düşmanlığına getirip, bütün suçu dünyaya yahudi gelmek olan diğer bütün insanları da hedef almanın ne insanlığa ne de türklüğe bir yararı olamaz. o zaman başkaları da türk düşmanlığı yaptığı zaman söyleyecek birşeyimiz olmaz, çünkü herkesin birilerinden nefret etmek için bir nedeni bulunur. ayrıca hitler e methiyeler düzen üstün zekalı arkadaşlara da bir hatırlatma: eğer führeriniz bugün yaşasaydı o toplama kamplarında yahudiler değil türkler olurdu. siz ne zannediyordunuz?
(bkz: post modern türkiye)
sözlüklerin giderek akıllanmasıdır. faşistlik türkiye ye karşı saldırı yapan bir devlete küfür etmekse, faşistlik verdiğimiz şehitlere karşı ortak bir tepki geliştirip pkk ya küfür etmekse öyle faşistliğe can kurbandır. böyle milletin birlik olduğu anlarda da faşist, komünist v.s diye ayırmak sadece ilgi çekmek ya da en klasik haliyle tespit sıçmaktır.
faşistlik değil ama yahudi düşmanlığı tavan yapmıştır.
sözlüğün değil, toplumun faşistleşmesidir. israil devleti'nin yaptığı zulümlere şimdiye kadar hep karşı çıktı türk halkı. haklı olarak üzüldü hep, kimi zaman da sövdü, söylendi. fakat bu durum bambaşka, hükümetlerin, devletlerin, para babalarının ve bir kesim onları destekleyen hastalıklı grupların yaptıklarını bütün halklara mal edip, insanları birbirine düşman edilmesi utanç verici. fakat, faşizm hep böyle duygusallıktan başlıyor işte. hitler ve naziler, nasıl 1. dünya savaşı sonrası almanların ezilmesiyle oluşan tepkide güç aldıysa, türkiye'deki faşist beyinler de, türk halkının haklı olarak israil devleti'ne karşı duyduğu öfkeyi kullanacaklardır. aklı selim galip gelir umuyorum, fakat gidişat o yönde değil.
otu boku değil hitler'i savunan ibnelere faşist diyen zihniyetin düşüncesidir.
ha milyonları doğramış bir katili kahraman olarak görüyorsanız o sizin zekanızla bağlantılı bir şey.
bu tartışılır da şu gerçektir:

uzun olacağından şöyle bakınız: "sözlüğün git gide vatanseverliği, vatan evlatlarına atılan kurşununa tepki göstermeyi faşistlik olarak algılaması."
milliyetçiliğin günlük yaşantımızda, genel olarak tırmanmasının bir parçasıdır.
i: neden yahudilerin ölmesini isteyeyim ben, faşist miyim?
F: lan nasıl vatanseversin sen bıdı bıdı bıdı. hitler var ya, lan gözünü seveyim ne adammış ha hedö hödö. öldürmek istiyorum ben lap lüp. gerekirse vatanın için faşist olacaksın.
i: ............
i: senin gibi mi?
F: he, benim gibi.
i: oldu o zaman görüşürüzzz.