bugün

vocabulary'nin karşılığı olarak lügat daha uygun.

--spoiler--
Bir dilin bütün zamanlarda veya belli bir çağda kullanılmış kelimelerini, kelime gruplarını deyim ve atasözlerini genellikle alfabe sırasına göre alarak sözcük türünü, okunuşunu, yabancı kökenliyse hangi dilden geldiğini, kullanım alanlarını gösterip tanımlarını yapan, varsa başka dillerdeki karşılıklarını veya Türkçe karşılıklarını veren, örnek cümlelerle destekleyen eser; kamus, lügat
--spoiler--
https://nedirara.com/sözlük
eskileri de gören bilen bir dinazor olarak diyebilirim ki eski sözlük yok, bu çok açık..

ilber hocama saygılar.
Söz öbeklerinin araştıran kişinin bilebileceği varsayılan farklı kelimelerle açıklamasını içeren yayın türü.
(bkz: lügat)
Bir lisandaki kelimelerin manalarını, alfabetik sıraya göre bir veya birkaç cümle ile açıklayan kitap.
internet sözlükleri bence çok güzeldir. ben insanlara faydalı olmak düşüncesiyle ve fotoğraf koleksiyonu olarak bu sözlüğü kullanmaktayım.
kelimelerin karşılıklarını veren, tanımlarını veren eserdir. kelime hazinemizin gelişmesine yardımcı olur.
türkiye'nin kendine has sözlüklerine benzer herhangi bir yabancı sözlük sitesi yoktur.
biraz reddit diyebiliriz ki, o da ufak tefek.

bizim bölgesel sözlükler de ingilizce hizmet açsa, iyi para kırabilir...
bir dile ait kelime haznesi.

sosyal olarak da kullanılan mevcuttur.
(bkz: uludağ sözlük)
eskiden bilgi paylaşımı için entry girilirdi. artık yazarların fikir ve görüşlerini anonim olarak paylaştığı sosyal mecra oldu.
(bkz: uludağ dictionary)
ingilizce sözlük tavsiyesi olan var mı? uludağ'a benzeyen.
(bkz: yol geçen hanı)
kelimeler ansiklopedisi.
anna
birri
tanni
kaaa
dan gayrısı yalandır dolandır falandır.
Sahibini tanımlar. "Kimseye cehennemi seviyorum demedim, demeyeceğim"
Farklı anlamlar içeren bir kavram. Bilgi hazinesidir.
Ad/

bir dilin bütün sözcük ve deyimlerini ya da belli bir alandaki sözcüklerini ya da belli bir çağda kullanılmış olan sözcük ve deyimlerini abece sırasıyla vererek anlamlarını açıklayan, tanımlayan ya da başka bir dildeki karşılıklarını gösteren yapıt.
reel dünyada kelimelerin anlamlarını içeren kitap, ama sanal alemde türk gençlerinin 'yazabilirliği'ni kanıtlayan güzel icat.
pek çok çeşidi bulunmaktadır.
görsel
alimsözlük adıyla bu başlığa imza atan yeni bilgi kaynağı
(bkz: https://alimsozluk.com/)
yıllar yıllar evvel elimizden bırakmadığımız şey. şimdilerde ise artık tamamen unutuldular. ingilizce küçük bir sözlüğüm vardı, ben nereye gidersem benimle gelirdi. hey gidi dünler hey.

internet çağı, sözlüklerimizi de kendisine kurban etti.
şu zor zamanlarda kafa dağıtmak için bana oldukça iyi gelen oluşum. düşünmeyi geciktiriyorum zihnimde buradaki yapay tartışmalara odaklanarak.
içimi Yaktın içimi. Gelemem desem gayri sana, ben haksız olmam elbette. Evet.
Uzun zamandır sadece bakıyorum yazmıyorum, yazacak değecek şeylerin az oluşu garipsetiyor insanı.

2013 yılına geri dönse ne güzel olur.