bugün

Anneciğime öpe koklaya sarılmak.
efil efil meltem rüzgarları esen bir temmuz günü havuz kenarında saçma salak meyveli kokteyler denemeyi özledim.

görsel
geçen yıl geçen ay geçen gün az önceyi bile özlüyorum. az önce geçti.
tam olarak 3 sene öncesini özlüyorum. mutluydum hem de çok derdim tasam yoktu. kafamı ve hayatımı siken biri yoktu. tek sevdiğim ve önem verdiğim kişi bendim. sonra benliğimizi unutturacak piç geldi. olan oldu. toparlayamıyoruz.
Gece basketbol oynamayı özledim amaçsızcasına. Yarını düşünmeden...
Yaklaşık 10-12 sene evvel üç arkadaş dağ başında bir yerde kampa gittik. Kamp dediğime bakmayın çadır dahi yoktu. Oryantiring-camping tarzı bir delilik diyelim.

Bir ara arkadaşlara "siz ateşin başında durun, ben bir turlayıp geleyim" dedim. Telsiz, telefon, çakı ve el fenerimle ayrıldım yanlarından.

Havada dolunay ve karada ben, dümdüz tarla gibi bir yere geldim. Telefonu kapadım. Telsizi kıstım. El fenerini söndürdüm.

Ne bir ses, ne bir insan, ne de insanlığa dair bir iz...

Dolunay ben ve gölgem dışında hiçbir şey yok. Yaklaşık 10 dakika bu şekilde kaldım.

Şimdi düşünüyorum öyle bir 10 dakika daha yaşamak için neler vermezdim.

En kısa zamanda aynı atmosferi yakalamak umuduyla...
bayramlarda anne , baba , çocuklar, eşleri ve sıpaları ile ilk gün bir arada olmak.
Lise zamanlarım.
inci sözlük zamanlarım.
Eski ev.
Mutluluğum.
Huzurum.
görsel
Ölen kedi mi özledim.
geri dönüşü olmayan ya da döndürmenin zahmeti faydasından fazla olduğundan özlemekle yetinilenlerdir.

yalan yok, yirmilerimdeki libidomu, doksanların sonu civarı üretilen metal müziği ve saçlarımı özlüyorum.
Sakallarım.
Ben diyemem sen bil sözlük. Şaka bir yanada çok fazla anneannem.
Öğrenci evimin mutfağında sigara içmeyi.
annemi, babamı, türkiye' yi, türkçe konuşmayı, sokak simidini, meyve sebze pazarlarını...
Sokakta oynarken çişim gelince eve değil de komşuya gittiğim günlerdir. Eve gitmezdim çünkü eve girsem annem tekrar salmazdı. Hey gidi günler.
sözlükten tanıdığım çok değerli bir dostum arkadaşım. çok özletti kendini be.
Evde herkesin yatmasını bekleyip gizlice oturma odasına gitmek ve cine5 izlemek. Şifre girene kadarki 3 dakikayı hafızaya kazıyıp yatağa geri dönmek.
Gecenin sessizliğinde sigaradan gelen çıtırtılar.
yaz aylarında şehirden uzak bir kırsalda göğün ziynetlerini izlemeyi ve kara dut yemeyi.

bisiklete atlayıp arkadaşlarla mantar, kuzu kulağı, alıç toplamayı.
internetle ilk tanıştığım günleri özledim be sözlük. dial-up 56k modemile internete bağlanılan günlerdi. interneti irc'den ibaret sanardık. Cebimizde kağıt kalem internet sitelerinin url'sini not alırdık.

Gittiğim kafede müşterilerin (ben dahil) abonmanlıkları vardı resmen. Abone olanlara pc saat ücreti daha ucuzdu. Ne zamanlardı.
arkadaşımla konuşmayı ne çok özlemişim. saatler alıp başını gitti.
sevgi ve hasret ile.
Bir arkadaşım benimle güzel şarkılar paylaşırdı. Ben de dinlerdim, iyi gelirdi. O şarkıları dinlemeyi, öğrenmeyi özledim.
3 yıl önce ölen sevgilimi özledim. hayat çok garip, o hep aynı yaşta.
Universitedeki ortamı.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar