bugün

ülkemiz için güzelliklere gebe olsun..
insanların insan olması. daha demin bir haber okudum adamın biri istanbulda kızı gasp edip daha sonra cami duvarından atıyor kızın beli kırılıyor o halde tecavüz edip caminin odunluğuna bırakıyor kız sürüne sürüne yola çıkıp yardım istiyor. bunu yapan insan olabilir mi sizce ? o insansa ben neyim lan ? yolda ki aç kedilere üzülüp dertlenen biriyim. adam kızın hayatını mahvetmiş lan.
ütopik olacak ama savaşın bitip, suriyelilerin memleketlerine dönmesi.
Bütün işimi gücümü, ödemelerimi, herseyi yılbaşı sonrasına erteledim. Inşallah yılbaşında ölürüm amk.
Bombaların patlamaması. Başka bir şey değil.
kitaplara konu olabilecek güzel bir yıl geçiririz umarım ve ölmeyen çocuklarla.yeni yıl sayesinde umarım kadına duyulması gereken saygıyı ve korumayı sağlayabiliriz.

ve umarım güzel insanlar kitaplara konu olacak aşklarla tanışırlar.
Herkes icin huzurlu bir yıl olması...
Türkiye'nin hala üniter bir devlet olması.
bir parça nefes, fazlası değil.
takvim yapraklarından medet ummayı bırakalı 5 sene oluyor size de tavsiye ederim. insan uydurması miladi takvimde 365 günlük zaman dilimi tamamlandığı için hayatta hiçbir şey değişmez. inanmayın şöyle şeylere açık ve net.
umut işte fakirin ekmeği...

hakkın, hukukun herkese eşit uygulandığı bir yönetim, inançlara, inançsızlığa, farklılıklara, kadınlara, hayvanlara, çevreye saygı duyan bir toplum diliyorum.

kendim içinse son yıllarda ailemin başında gezen kara bulutların dağılmasını.

herkese mutlu yıllar.
bir demet fiyasko.

bünye alıştı.

(bkz: alışmış kudurmuştan beter)
Bokunu cikartmasin yeter.
Rte nin cenaze namazını görmek.
Ülkem için huzur ve güven, kendim için sağlık, annem için uzun ömür, hepiniz için de mutluluk diliyorum. Amin.
Para para para .
yeni yılda evlenmelik sözlük kızları sayısı artar umarım.
Para kazanmak.
Öğrendiğim dilleri profesyonel olarak konuşmak.
Yurt dışına çıkmak.
insanlardan çok çabuk soğuma huyumu bırakmak.
artık evlenelim. tamam kırdık inadı.
Ümidi kestim ben. Ne dert versin ne derman aman bana bulaşmasın.
(bkz: zam)

Vizyonum çok geniştir.
Sağlıklı sıhhatli dinç bir rte bekliyorum. Çıldırtmaya devam.
Geçmişle yaşamayı bırakmayı bekliyorum.
görsel

30.000 kişiye gönderdim, instagramda hikaye attım (alev yılan çam ağacı konfeti ve alev simeleysi koydum) burada üçüncüye paylaşıyorum.

biri mesajı alır lan heralde.
görsel